Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

inviat dupa 3 zile

* * - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
338 replies to this topic

#199
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 12:52, said:

da? a lu Paco, ma rog, ce-ti spune? Posted Image
Ma bucur ca mi-ai ridicat mingea la fileu. :)  Eu serveam la volei ca Tutovan, daca stii cine a fost in voleiul romanesc.
Eh, aici e vorba de arta interpretarii, cateodata aplici pricipiul literal, alteori simbolic, alteori un hibrid intre cele doua, aparentele nu inseala cum ziceam, dar trebuie sa citesti dincolo de ele pentru o interpretare cat mai veridica. Proba de foc este atentia distributiva, citirea atenta a postarilor respectivului in timp, daca e clona sau nu etc...

La paco nasul ala luuung spune multe.


#200
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 12:55, said:

Învățătura apostolilor a fost restabilită de martori...

Deci nu e copy-paste?! :)
De Pavel și apoi de cei care au scris prima variantă a Bibliei, care au hotărât ce să cuprindă și au "împletit" Evangheliile astfel încât să fie complementare și nu antagonice.

Edited by barbu78, 13 December 2020 - 13:04.


#201
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostRobert180374, on 13 decembrie 2020 - 12:41, said:

Păi da. Depinde de cum vezi consecințele. Io văd ca și consecință a ”nepăsării civice” o scădere proporțională a consecințelor dezastruoase ale manifestărilor ”autorității” Ă®n viața individuală.
Dumneata probabil vezi din contra, anume că fără contribuția silnică a cetățeanului model nu există civilizație.

Închipuie-ți că nimeni n-ar mai plăti un cent taxe și impozite... ce crezi că s-ar putea întâmpla?!

S-ar declanșa un haos social, ai vedea stăzile orașelor pline de gunoaie, tâlharii ar ieși la drumul mare, poliția va fi inexistentă (fără bani), gardienii și-ar părăsi posturile, în lipsa salariilor, deținutii ar evada, haosul s-ar răspândi, magazinele ar fi jefuite, anarhia socială s-ar instala și ai trăi într-o lume horror... și asta așa pe scurt... vorbiți fără să gândiți... aaa, că sunt unii care dă cu vastu' în banii publici, e altă poveste...

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 13:16.


#202
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 12:48, said:

mah... tu ai rau obicei de a judeca (eronat) userii dupa avatarele lor... Posted Image

Tu ai intrebat insa ti-am spus ca raspunsul pentru tine e in avatarul lui .

Cum a spus si alt coleg, avatarul cam spune ceva despre spiritul fiecaruia. Cum isus spunea, "omul scoate din vistieria inimi ce are " .

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 13:10, said:

Închipuie-ți că nimeni n-ar mai plăti un cent taxe și impozite... ce crezi că s-ar putea întâmpla?!

S-ar declanșa un haos social, ai vedea stăzile orașelor pline de gunoaie, tâlharii ar ieși la drumul mare, poliția va fi inexistentă (fără bani), gardienii și-ar părăsi posturile, în lipsa salariilor, deținutii ar evada, haosul s-ar răspândi, magazinele ar fi jefuite, anarhia socială s-ar instala și ai trăi într-o lume horror... și asta așa pe scurt... vorbiți fără să gândiți... aaa, că sunt unii care dă cu vastu' în banii publici, e altă poveste...
In timpul lui Ceausescu salariile nu erau platite din impozite , ci se tiparea in continuu .
Taxele aveau alt rol decat acum, acela de a vedea daca omul e supus sau razvratit.

View PostXlander, on 13 decembrie 2020 - 13:03, said:


La paco nasul ala luuung spune multe.
E un fluture pe nas, nu nas lung. Posted Image

#203
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostXlander, on 13 decembrie 2020 - 13:03, said:


La paco nasul ala luuung spune multe.
ooooooooooooo... da ce-avem aciia, Paco? :P
scoatem paiu din ochiu avatarului altora, in timp ce in nasu nostru e mai bârna? :lol:

#204
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
N-auzi ca-i iluzie optica, se pare ca e o lepidoptera ce stationeaza pe organul olfactiv. Situatia nu se schimba prea mult insa...

#205
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 13:10, said:

Închipuie-ți că nimeni n-ar mai plăti un cent taxe și impozite... ce crezi că s-ar putea întâmpla?!

S-ar declanșa un haos social, ai vedea stăzile orașelor pline de gunoaie, tâlharii ar ieși la drumul mare, poliția va fi inexistentă (fără bani), gardienii și-ar părăsi posturile, în lipsa salariilor, deținutii ar evada, haosul s-ar răspândi, magazinele ar fi jefuite, anarhia socială s-ar instala și ai trăi într-o lume horror... și asta așa pe scurt... vorbiți fără să gândiți... aaa, că sunt unii care dă cu vastu' în banii publici, e altă poveste...
Ți clar c-ar fi haos. Musai. Păi nu? Imposibil ca populația actuală să poată să știe cumva să-și ducă gunoiu singură, fără ca vreun politician să-i facă lege că obligatoriu cu forța vă duce gunoiu societatea de dus gunoi. Și cu tâlharii, da... și polițaii fără servici, toți criminalii cu arma-n mână, jefuitori, nici nu mai zic că numa haos... populația asta e plină de oameni răi hoți și haini care ar profita de pe munca ta cinstită și care te-ar jefui și ți-ar face rău fizic. Ăștia care numa cu japca știu, da de pus mâna și lucrat produs ceva li-i mai prejos. Imposibil domne cu bandiții ăștia. Așa că bine-i să scăpăm de ideea terifiantă de a fi potențial jefuiți de un tâlhar sau o gașcă de tâlhari prin pacea siguranței de a fi jefuiți, dar cu scop nobil: acela de a finanța eradicarea jafului.

#206
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Deocamdată societatea funcționaeză la nivelul ăsta, că-ți place ție sau nu... nu văd o altă formă de organizare socială care în prezent să fie mai fiabilă decât democrațiile astea din prezent, mai bine democrație decât dictatură și tiranie...

În viitor... Dumnezeu va aduce împărărăția Lui pe pământ și toate lucrurile vor fi restabilite, până atunci însă, 'pup și mersul piticului'... :D

#207
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 16:27, said:

Deocamdată societatea funcționaeză la nivelul ăsta, că-ți place ție sau nu... nu văd o altă formă de organizare socială care în prezent să fie mai fiabilă decât democrațiile astea din prezent, mai bine democrație decât dictatură și tiranie...

În viitor... Dumnezeu va aduce împărărăția Lui pe pământ și toate lucrurile vor fi restabilite, până atunci însă, 'pup și mersul piticului'... Posted Image
In imparatia divina nu va fi democratie. Doar Dumnezeu va lua deciziile . Insa vom  simti o libertate a spiritului pentru ca spiritul .gandirea noastra va fi "unitara". Vom vedea deciziile divine ca fiind  bune .
De unele chestii chiar voi fi bucuros, spre exemplu sa nu ma mai tem de hoti, talhari, ucigasi , mincinosi, manipulatori , de guverne si guvernatori . Daca ne gandim bine, chiar in propria familie traim cu neincredere. Copii sunt obraznici, fac boacane uneori grave.

Dar noi uneori avem indoieli si cum autoritatile actioneaza. Sa retinem faptul ca in antichitate autoritatatile ajungeau sa ucida si pentru fapte minore asa cum crestinii erau vanati si ucisi. Azi insa tot autoritatile te pot "obliga" soldat sau politist fiind , sa actionezi  contra moralei crestine.

#208
Robert180374

Robert180374

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,719
  • Înscris: 25.11.2013

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 16:27, said:

Deocamdată societatea funcționaeză la nivelul ăsta, că-ți place ție sau nu... nu văd o altă formă de organizare socială care în prezent să fie mai fiabilă decât democrațiile astea din prezent, mai bine democrație decât dictatură și tiranie...
Dumneata nu vezi, așa e și văd că nu vezi și că te mândrești cu asta.
Las că nu-i stres. A veni Dumnezeu și-om putea vota cu Isus, în sfârșit.

#209
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostRobert180374, on 13 decembrie 2020 - 16:19, said:

Ți clar c-ar fi haos. Musai. Păi nu? Imposibil ca populația actuală să poată să știe cumva să-și ducă gunoiu singură, fără ca vreun politician să-i facă lege că obligatoriu cu forța vă duce gunoiu societatea de dus gunoi. Și cu tâlharii, da... și polițaii fără servici, toți criminalii cu arma-n mână, jefuitori, nici nu mai zic că numa haos... populația asta e plină de oameni răi hoți și haini care ar profita de pe munca ta cinstită și care te-ar jefui și ți-ar face rău fizic. Ăștia care numa cu japca știu, da de pus mâna și lucrat produs ceva li-i mai prejos. Imposibil domne cu bandiții ăștia. Așa că bine-i să scăpăm de ideea terifiantă de a fi potențial jefuiți de un tâlhar sau o gașcă de tâlhari prin pacea siguranței de a fi jefuiți, dar cu scop nobil: acela de a finanța eradicarea jafului.
ieri alaltaieri Gutierez, mascariciu de la ONU a declarat stare de urgenta climatica. Imediat, slugile, cum e Klaunis, s-au executat sa-si atentioneze supusii ca-i bai si ca supusii trebe sa plateasca biruri noi si sa fie pregatiti sa accepte noi chinuri. Atentie: a strigat un an intreg Musca de la cai curtici ca e o problema de siguranta nationala faptu ca cu pesta asta porcina dispare porku din Romania, sunt nenorociti o gramada de amarati crescatori. Klaunis nici ca-i pasa, i-a raspuns ca "nu-i treaba mea...". Da e treaba lui ca a doua zi dupa declaratia mascariciului de la ONU, sa sara sa-i ameninte pe bastinasii peste care e pus sa conduca, c e jale si ca trebe sa se pregateasca de masuri dure antidezatruclimatic.
da nu-i niciun bai... a-ti nimici tara si a-ti prapadi poporu e un pacat pe care daca oamenii il uita, Dumnezeu il pedepseste in veci. (isa. 14:20)

deci asteptati-va abia acum la taxe si impozite scoase din joben de politicienii carora li s-a dat jucaria luptei impotriva dezastrului climatic , bastinasilor. :)

#210
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Post_-livio-_, on 13 decembrie 2020 - 02:07, said:

A deci tu esti cu “crede si nu cerceta”, dar pe partea cealalta fix asta faci cand “studiezi” biblia.
Nu sunt de acord cu tine, e fapt dovedit ca biserica a fost corupta de pe vremea lui Iisus, istoria ne confirma ca s-a pastrat pana in ziua de azi chestia asta, asa ca ce iese din mana lor fix adevar nu poate fi considerat.
daca tu asta ai inteles din ce am spus eu ce pot sa-ti mai zic, am spus clar, CREDE SI CERCETEAZA, asta nu inseamna ca sigur biblia a fost domne manipulata, daca o studiezi vezi clar ca totul se leaga, si ma repet, Dumnezeu e Dumnezeu, nu putea permite ca noi sa nu avem azi dupa ce ne ghida pentru mantuire si totusi sa aiba mai apoi pretentie de la noi sa stim ce avem de facut.

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:00, said:

"Drumul spre iad?!"... păi stai așa puțin că adventiștii nu cred în iad! ����  ��
Te-am prins mincinosule, te-ai dat singur de gol... Posted Image
Vezi cum n-ai habar despre ce vorbesti? Iadul e iazul de foc, pedeapsa primita la final dupa sentinta data voua, martorilor lu satana si celor ce au nesocotit cerintele lui Dumnezeu.

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:00, said:

OK, hai să-ți fac eu o sinteza despre martori și despre adventiști, din ceea ce cunosc eu...
tu nu cunosti nimic, tot ce "cunosti" tu e cum sa incerci sa falsifici cuvantu lui Dumnezeu, asa ca cunostintele tale sunt egale cu zero, asa ca sa-ti dai tu cu parerea despre satanistii iehovisti si sa-i ridici in slavi egal cu zero.

View PostDude_2nd, on 13 decembrie 2020 - 11:19, said:

nu te-am vazut niciodata atat de vehement. Heartule. Posted Image
Posted Image
E turbat cel rau pe adevar si spumega Posted Image

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 11:24, said:

Vehement cu parveniții Dude, vehement cu parveniții... Posted Image
Tipu' ăsta, bogdan_popescu, este un trișor, un parvenit care se dă adventist... l-am mirosit de la început, când a început s-o ia pe arătură... și vorbea ca un mahalagiu aruncând cu noroi în martori... spre pierzarea lui... Posted Image
Un adventist adevărat, niciodată n-o să folosească faze de genu' ăsta... mwuhahahha... și d'astea... Posted Image
Ce vorbeste oftica lu satana pe adevarul curat al lui Dumnezeu Posted Image sigur, un crestin face pe aproapele sau "parvenit" doar ca se oftica ca minciunile diabolice i sunt aruncate la gunoi atat de usor prin sta scris Posted Image

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 12:07, said:

...am scris din inspirație proprie sau mă rog, poate Iehova m-a inspirat...

Vehement cu parveniții Dude, vehement cu parveniții... Posted Image
Tipu' ăsta, bogdan_popescu, este un trișor, un parvenit ,un mahalagiu aruncând cu noroi în martori... spre pierzarea lui... Posted Image

nush care Iehova o fi da bag seama iehova asta e de la satana Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 19:13.


#211
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postbogdan_popescu, on 13 decembrie 2020 - 19:12, said:

1) Vezi cum n-ai habar despre ce vorbesti? Iadul e iazul de foc, pedeapsa primita la final dupa sentinta data voua, martorilor lu satana si celor ce au nesocotit cerintele lui Dumnezeu.

2) tu nu cunosti nimic, tot ce "cunosti" tu e cum sa incerci sa falsifici cuvantu lui Dumnezeu, asa ca cunostintele tale sunt egale cu zero, asa ca sa-ti dai tu cu parerea despre satanistii iehovisti si sa-i ridici in slavi egal cu zero.

3) E turbat cel rau pe adevar si spumega Posted Image

4) Ce vorbeste oftica lu satana pe adevarul curat al lui Dumnezeu Posted Image sigur, un crestin face pe aproapele sau "parvenit" doar ca se oftica ca minciunile diabolice i sunt aruncate la gunoi atat de usor prin sta scris Posted Image

5) nush care Iehova o fi da bag seama iehova asta e de la satana Posted Image

1) Iazul de foc este moartea a doua, Apocalipsa este foarte clară în privința asta, și cum este moartea a doua, exact ca prima, doar că din ea nu mai revii la viață niciodată... și din câte știu eu adventiștii resping iadul, deci tu nu ești adventist, ci... sub acoperire... habar nu ai doctrina adventistă, dar te dai mare adventist... și mai ai și un limbaj de birjar, tipic parveniților sub acoperire...

2) De ce, că așa ai decretat tu?! Tu în afară de atac la persoană, de altceva mai ești bun?!

3) Adevărul este la martori, nu la adventiștii sataniști care se închină Diavolului și dedică ziua sfântă a lui Iehova... lui Satan Diavolul, dumnezeul lor...

4) Se vede de la o poștă că ești parvenit sub acoperire, nu îți trebuie multă școală... adventiștii autentici au un alt mod de exprimare, unul mai natural și firesc, vorbesc cu blândețe, nu aruncă cu noroi în alte denominațiuni cum faci tu...

5) Iehova este Numele Sfânt și Sacru al Creatorului cerurilor și al pământului... blasfemiatorule! :angry:
Măcar atâta lucru să știi și tu...

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 19:46.


#212
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 19:45, said:

1) Iazul de foc este moartea a doua, Apocalipsa este foarte clară în privința asta, și cum este moartea a doua, exact ca prima, doar că din ea nu mai revii la viață niciodată... și din câte știu eu adventiștii resping iadul, deci tu nu ești adventist, ci... sub acoperire... habar nu ai doctrina adventistă, dar te dai mare adventist... și mai ai și un limbaj de birjar, tipic parveniților sub acoperire...

2) De ce, că așa ai decretat tu?! Tu în afară de atac la persoană, de altceva mai ești bun?!

3) Adevărul este la martori, nu la adventiștii sataniști care se închină Diavolului și dedică ziua sfântă a lui Iehova... lui Satan Diavolul, dumnezeul lor...

4) Se vede de la o poștă că ești parvenit sub acoperire, nu îți trebuie multă școală... adventiștii autentici au un alt mod de exprimare, unul mai natural și firesc, vorbesc cu blândețe, nu aruncă cu noroi în alte denominațiuni cum faci tu...

5) Iehova este Numele Sfânt și Sacru al Creatorului cerurilor și al pământului... blasfemiatorule! Posted Image
Măcar atâta lucru să știi și tu...
Posted Image
Nu cred, deci hotul striga hotii, tu spui de atac la persoana fara sa te atac in niciun fel, in timp ce tu ma faci "parvenit" de 100 de ori la rand dupa ce ti-au atras si ceilalti atentia? Posted Image
Bai frate da tupeul slujitorilor celui rau e la culme Posted Image

Tu il confunzi pe Dumnezeu Iehova sau ce alt nume o avea cu dumnezeul tau diavolul se pare Posted Image

Pana nu inveti sa porti o discutie civilizata cu mine nu mai ai dialog "prietene", nu ma cobor in mocirla la care inoti tu, m-am contrazis pe diferite subiecte cu zeci de persoane pe aria asta, dar persoane care au bunul simt si stiu sa discute civilizat, nu genul tau de persoana fara bun simt si care se cred si crestini.
Si mai citeste odata ce am zis de iazul de foc, ca ori n-ai inteles nimic ori ai scris ceva la intamplare tot ca sa arunci cu noroi gratuit.

LE: si ca zic asa de martori e raspuns la postarile tale in care arunci cu cele mai urate cuvinte in adventisti fara ca macar sa ai habar ce vorbesti.

Am un grup de discutii pe fb cu peste 10.000 de useri in care am respins sute de postari care vorbeau martorii de urat, siorice alta denominatiune.

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 19:59.


#213
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Vorbe goale, tipic parveniților sub acoperire... tu nu cunoști nici măcar doctrina adventistă, darămite Cuvântul lui Iehova, și te mai și dai mare adventist... se vede de la o poștă ce hram porți, o dai cu psihologia ieftină de prostit naivii și credulii de prin bisericile neoprotestante... cu asta vii tu la mine... și da, ești parvenit, adică locul tău nu este în biserica adventistă, la cules de zeciuieli de la fraierii plătitori, ci la muncă, nu la întins mâna după zeciuieli...

ps: asta vă învață în institutele teologice neoprotestante, psihologie ieftină, cum să îi vrăjiți pe naivii și credulii din bisericile voastre, oițele obediente, și să-i executați financiar... ăsta e scopul vostru, banii... atât, restul e tăcere...

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 20:10.


#214
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 20:01, said:

Vorbe goale, tipic parveniților sub acoperire... tu nu cunoști nici măcar doctrina adventistă, darămite Cuvântul lui Iehova, și te mai și dai mare adventist... se vede de la o poștă ce hram porți, o dai cu psihologia ieftină de prostit naivii și credulii de prin bisericile neoprotestante... cu asta vii tu la mine... și da, ești parvenit, adică locul tău nu este în biserica adventistă, la cules de zeciuieli de la fraierii plătitori, ci la muncă, nu la întins mâna după zeciuieli...

ps: asta vă învață în institutele teologice neoprotestante, psihologie, cum să vrăjiți naivii și credulii din bisericile voastre și să-i executați financiar... ăsta e scopul vostru, banii... atât, restul e tăcere...
"pretenas", vezi ca te-a pacalit sefu tau diabolu, nu-s popa, si eu dau zecime, nu iau, si daruri pe langa zecime dau de nici nu visezi tu la asa sume, asa ca ia fugi matale si baga-ti vocabularu ala de mahala undeva, si discuta asa cu parintii, nevasta, si cine ti-o permite sa discuti asa, mai si visezi la mantuire Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 20:13.


#215
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Te doare ai, te doare adevărul?! :)
"pretenaș" ești cu cine vrei tu, clar, nu cu mine?! :ciocan:

Serios, nu visez la așa sume... hai las-o baltă, da' cât dai pretenaș la sectă, că eu am făcut un calcul și până în prezent am făcut donații și i-am cinstit pe mulți... de vreo 70000€-80000€ în ultimii ani... hai că-s curios...

Și nu te lua de familia mea că-ți crăp capu' ăla sec în două... ai înțeles, obositule?! :ciocan:

Edited by heart_of_ice, 13 December 2020 - 20:21.


#216
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postheart_of_ice, on 13 decembrie 2020 - 20:20, said:

Te doare ai, te doare adevărul?! Posted Image
"pretenaș" ești cu cine vrei tu, clar, nu cu mine?! Posted Image

Serios, nu visez la așa sume... hai las-o baltă, da' cât dai pretenaș la sectă, că eu am făcut un calcul și până în prezent am făcut donații și i-am cinstit pe mulți... de vreo 70000â‚Ź-80000â‚Ź în ultimii ani... hai că-s curios...

Și nu te lua de familia mea că-ți crăp capu' ăla sec în două... ai înțeles, obositule?! Posted Image
Posted Image hai ca se da caracteru pe fata, dumnezeu tau e satisfacut, ai facut treaba buna, martorii zeului tau de la secta sunt in extaz, ai un os Posted Image
70-80k? Posted Image adica bani de seminte? Posted Image atata poate voiai sa zici ca am dat o singura data Posted Image
Pana apar si moderatorii sa te tempereze du-te cu expresiile astea de infractor de ferentari la mamicuta ta daca atata educatie ti-a dat "că-ți crăp capu' ăla sec în două"

Edited by bogdan_popescu, 13 December 2020 - 20:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate