Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 

Custodie copii

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
AlexaMT

AlexaMT

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2020
Buna tuturor,
pentru inceput,vreau sa imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie sau ce trebuie(nu prea stiu de unde sa incep)...am o prietena foarte buna care in urma divortului,a primit costodia comuna a copiilor cu domuciliul la mama,insa tatal i-a luat cu forta copiii intr-un moment de neatentie.Nu a mai vrut sa ii dea,s-a lasat cu procese care continua si acum..de 3 ani...Decizia judacatorilor de fiecare data,si dupa recursuri, a fost ca acei copiii sa ramana la mama.Totusi, legea din Ro nu permite NIMANUI sa ia copiii cu forta de la un parinte,de aceea nici politia nu a putut face nimic. Ea sufera extrem de mult,isi tot pune speranta in procese,pe care si-a cheltuit toti banii insa cu fiecare zi care trece,vad ca nu mai are putere..as vrea sa stiu daca stiti pe cineva in aceasta situatie,ori avocati care au rezolvat asa ceva..orice ajutor,chiar si cu o mica informatie, ar fi nemaipomenit.

#2
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostAlexaMT, on 06 noiembrie 2020 - 20:47, said:

Decizia judacatorilor de fiecare data,si dupa recursuri, a fost ca acei copiii sa ramana la mama. Totusi, legea din Ro nu permite NIMANUI sa ia copiii cu forta de la un parinte,de aceea nici politia nu a putut face nimic.  
Ba permite. Să meargă cu sentința la un executor, nu la poliție. Poliția doar ajută executorii. E, totuși, o procedură traumatizantă pentru copii... Ce vârste au? În trei ani poate s-au obișnuit cu tata și nu mai vor să plece de la el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate