Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Xiaomi Mi 10T (Pro, Lite)

- - - - -
  • Please log in to reply
1031 replies to this topic

#73
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
@Grey Ecranul este foarte clar și culorile dubios de bine redate și echilibrate. Albul este alb fara alte nuanțe.

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu l-am primit vineri de la pcgarage cu tot cu cadou.

Ecranul e foarte fain, inainte am folosit Huawei Mate 20 X, nu am nimic sa-i reprosez lui Mi10T Pro dpdv al ecranului, ca e IPS sau OLED e irelevant, e bun.
Sunetul in schimb era o idee mai clar la Huawei, insa nu e deloc o problema mare. In rest totul bine. Bateria rupe :)

5G merge pe Orange si Vodafone.
Pe Digi nu am testat, dar nu prea ar avea de ce sa nu mearga, doar sa ai activ 5G-ul pe sim...

Astept update-ul OTA promis, ca sa functioneze dualsim 5G+4G.

Edited by MembruAnonim, 02 November 2020 - 09:48.


#75
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View PostMembruAnonim, on 02 noiembrie 2020 - 09:47, said:

Astept update-ul OTA promis, ca sa functioneze dualsim 5G+4G.

Eu o sa am dual-smi si ma intereseaza sa mearga macar 5G+2G/3G, o cartela ptr voce/date si alta doar voce. Functioneaza asa ?

Citeam undeva ca cu 2 cartele sim unele telefoane nu pot functiona in 5G - ceea ce ar face suportul 5G sa nu mearga ptr mine ca am nevoie de 2 cartele sim.

Edited by greywolfact, 03 November 2020 - 09:06.


#76
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu merge, dar urmeaza sa vina update pentru asta, scrie si pe site. La fel s-a intamplat in cazul Oneplus, Motorola si alti producători care folosesc aceste modemuri Qualcomm. S-au trimis probabil niște drivere actualizate care sa suporte funcționalitatea asta.

Momentan daca activezi 5G pe unul dintre sim-uri, telefonul devine single sim, opreste simul secundar.

O sa mearga dupa update in 5G+4G.

Edited by MembruAnonim, 03 November 2020 - 15:35.


#77
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Mi am dat cmd de un mi10t pro ,cum vi se pare ecranul ? Vin de la un mi 8

#78
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Ecranul este superb.

#79
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Camera cum e ?

#80
rep

rep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.01.2004
Câteva sample-uri, dintre care un night mode. De menționat ca era mult mai întuneric în realitate. Nu prea ajuta comprimarea făcută de sofpedia.

Attached Files


Edited by rep, 05 November 2020 - 10:50.


#81
rep

rep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.01.2004
Dupa o zi cu ecranul al 144 hz e greu sa te mai obisnuiesti cu altceva. Am folosit apoi vechiul telefon, care inainte mi se parea destul de fluid, acum il percep sacadat. 90Hz este mai ok dar se simte saltul spre 144.

Momentan fac niste teste de baterie 91-92% - 20%:
- 60Hz:  9h OST, 35h functionare, fara Super Wallpaper activ
- 144Hz cu Super Wallpaper activ mare parte din timp: 6h OST, 24h functionare
- 90Hz: momentan este in test, la 45% avem asa: 5h23min OST, 24h functionare, fara Super Wallpaper activ

Per total telefonul se simte foare rapid, in 144hz navigarea se simte foarte usoara si instanta, nu se simt incetiniri sau stutters. La ce timp de functionare am scos, cred ca il voi folosi mai mult cu aceasta setare, e pacat sa nu te bucuri de asa ceva, mai ales ca de la 20 la 90% se incarca in mai putin de o ora.
Jocurile sunt o experienta inedita la refresh ridicat, momentan testand Asphalt 9 si Sky,

Din ce am observat, Iluminarea este tot de tip PWM cand scade luminozitatea displayului sub 55%, dar pare a fi la o frecventa destul de ridicata (cu cat e frecventa mai scazuta, acele benzi negre sunt mai late, vezi foto atasat). Spre deosebire de lcd-urile Iphone SE si XR  care au lumina continua. Altfel, displayul mi se pare peste cel al XR-ului.

Attached Files


Edited by rep, 05 November 2020 - 16:15.


#82
ionutblv

ionutblv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,056
  • Înscris: 30.12.2008
Încă nu mi a ajuns,dar sunt foarte curios 😏

#83
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Ce am observat e că uneori senzorul de proximitate nu își face treaba. In timpul unor apeluri nu oprește ecranul. Daca inchid apelul și reapelez își revine. Uneori face așa, nu știu dacă e problema de soft sau de hard. O sa dau un restart și văd care e situația.

#84
mariusxcom

mariusxcom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.06.2006
Nici la mine nu a ajuns, vad ca nici nu se gasesc pe stoc 10t pro cu 256, modelul cumparat de mine. :(

#85
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

View Postestadrian, on 05 noiembrie 2020 - 19:50, said:

Ce am observat e că uneori senzorul de proximitate nu își face treaba. In timpul unor apeluri nu oprește ecranul. Daca inchid apelul și reapelez își revine. Uneori face așa, nu știu dacă e problema de soft sau de hard. O sa dau un restart și văd care e situația.

Eu am Mi 9 si e aceeasi problema - cred ca e software.

View Postrep, on 05 noiembrie 2020 - 16:12, said:

Dupa o zi cu ecranul al 144 hz e greu sa te mai obisnuiesti cu altceva.

View PostMembruAnonim, on 02 noiembrie 2020 - 09:47, said:

Ecranul e foarte fain, inainte am folosit Huawei Mate 20 X, nu am nimic sa-i reprosez lui Mi10T Pro dpdv al ecranului, ca e IPS sau OLED e irelevant, e bun.

Deci ecranul sigur se vede ok, da ? Incerc sa evit sa il cumpar si sa dau retur.

Ce am gasit negativ de el pe net sunt:
https://www.emag.ro/.../review/4635788

Si acest video care compara ecranul cu OnePlus 8T si se vede tenta galben pe MI 10T
https://youtu.be/aBxuvHe52cA?t=151

Edited by greywolfact, 05 November 2020 - 22:23.


#86
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
Salut, am jucăria de o săptămână și merge de rupe.
Am atașat un Speed test care a dat direct in limitarea serverului și un SOT care în linii mari e același de fiecare dată.

:)

Attached Files



#87
rep

rep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.01.2004

View Postgreywolfact, on 05 noiembrie 2020 - 22:21, said:


Si acest video care compara ecranul cu OnePlus 8T si se vede tenta galben pe MI 10T
https://youtu.be/aBxuvHe52cA?t=151

Displayul este excelent, ce vezi în video e probabil Read Mode activat (night light/ eye comfort cum ii mai spune la alți producători) pentru a reduce lumina albastra emisa de display, care obosește ochii în condiții de lumina scăzută. Îți poți seta cum vrei tu temperatura de culoare.

#88
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Salut. Ați găsit huse de vânzare la magazine din Romania? E foarte bună și husa din pachet, dar parca as incerca și altceva. Pe AliExpress sunt o grămadă, dar au termen de livrare intre 30-90 zile. Mulțumesc.

#89
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
Mobiledirect, catmobile etc.

#90
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Mulțumesc, dar acolo am căutat și eu și încă nu au apărut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate