Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Xiaomi Mi 10T (Pro, Lite)

- - - - -
  • Please log in to reply
1031 replies to this topic

#91
kofe

kofe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 09.11.2009
La evoMag pentru cine dorește. E 2099 lei de BF.
LE: e versiunea simpla, nu Pro.
Pro e 2499.

Edited by kofe, 13 November 2020 - 00:22.


#92
mariusxcom

mariusxcom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 06.06.2006
Astea au fost preturile de la inceptut si din precomanda.
Mi-a venit si mie telefonul ... dupa 2 saptamani de asteptare .. a venit fara bonus (ma astepteptam cumva ca vor fi marlani)
Culmea e ca daca nu imi luam telefonul la precomanda si il cumparam de pe stoc cand a reaparut pe emag il avem mai repede cu vreo 2 zile ...

#93
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Intampin urmatoarea problema, cand sunt conectat pe 5G, cade internetul si apare SIM validation process. Reteaua este Orange, am schimbat ieri SIM-ul dar inca n-am ajuns pe la 5G sa fac proba iar.

#94
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
poate fi aceeasi cauza cu cea mentionata aici.

#95
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ceva despre camera, latenta la GCAM cu 15-20 foto in HDR , ver pro ? Pe Mi Note10 la mine dureaza cam 5-10 sec procesarea pr poza.

Edited by bumpocbum, 15 November 2020 - 16:25.


#96
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Cu ce casti vine telefonul?

#97
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Fara casti.

#98
genutzu_199

genutzu_199

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 21.01.2008
Salut!
Am făcut o precomandă pentru Xiaomi Mi 10T Pro 256Gb la Evomag (când încă era valabilă promoția aia cu încă un telefon la pachet) însă nici până acum nu am primit niciun răspuns.
A mai pățit cineva asta cu Evomag?
Mulțumesc!

#99
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009

 genutzu_199, on 19 noiembrie 2020 - 17:49, said:

Salut!
Am făcut o precomandă pentru Xiaomi Mi 10T Pro 256Gb la Evomag (când încă era valabilă promoția aia cu încă un telefon la pachet) însă nici până acum nu am primit niciun răspuns.
A mai pățit cineva asta cu Evomag?
Mulțumesc!

Eu am o experiență de rahat cu ei. Comandat într-o sâmbătă căști, confirmat că sunt și că marți le am. Miercuri după-amiază mă sună unu să-mi zică că nu-s pe stoc și dacă vreau altceva. Zic să-ți iei gândul, mai ales dacă n-ai plătit nimic.

#100
genutzu_199

genutzu_199

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 21.01.2008
Nu am plătit nimic. Îmi voi lua gândul, nu am de ales. Dar sunt neprofesioniști, cel puțin așa mi-au lăsat impresia. Ar fi putut explica sau anula comanda și ar fi fost în regulă.

#101
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Fost posesor de Mi 9T pot sa spun ca a fost in top 3 telefoane ever pentru mine , foarte bine echilibrat din toate punctele de vedere . Faptul ca ma uitam la un ecran amoled superb  fara margini/lacrima/notch cu o camera pop-up ideala pentru ce e azi la toate telefoanele , dimensiunea lui si faptul ca se simtea foarte slim + snapdragon cu autonomie excelenta  nu se mai regaseste nimic in seria noua 10T , practic nu are nici o legatura unul cu altul in afara de nume , 10T e acum in groapa telefoanelor de duzina care arata  la fel. Pacat ...

#102
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,833
  • Înscris: 30.03.2009

 Doggfather, on 24 noiembrie 2020 - 22:57, said:

Fost posesor de Mi 9T pot sa spun ca a fost in top 3 telefoane ever pentru mine , foarte bine echilibrat din toate punctele de vedere . Faptul ca ma uitam la un ecran amoled superb  fara margini/lacrima/notch cu o camera pop-up ideala pentru ce e azi la toate telefoanele , dimensiunea lui si faptul ca se simtea foarte slim + snapdragon cu autonomie excelenta  nu se mai regaseste nimic in seria noua 10T , practic nu are nici o legatura unul cu altul in afara de nume , 10T e acum in groapa telefoanelor de duzina care arata  la fel. Pacat ...

Numele a fost și este o chestiune trecătoarea și nu garantează niciodată nimic. Ziceai Sony, ziceai excelență. Azi, pe undeva prin ceață. Mercedes la fel, acum Talisman/Renault are același nivel de confort cu E-klasse și mai că se bate și la nivel de calitate.

Ce ai avut pe k20/9T regăsești pe Poco F2 pro. Altă denumire, doar cu un update serios de hardware.

#103
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Tare asta cu Talismanul care dă nana bătăiță la fund E-klass ului😁

#104
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Cel mai probabil e posesor de Renault sau ceva de genu , coincidenta face ca  fiind posesor de E-Klass iti dai seama ca nu concep asa ceva  . Romanul s-a nascut poet ce sa mai ... asteptam si Dacia sa bata Mercedes ca nu e departe nici el de Renault :D

#105
Kneht777

Kneht777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.04.2017

 Doggfather, on 24 noiembrie 2020 - 22:57, said:

Fost posesor de Mi 9T pot sa spun ca a fost in top 3 telefoane ever pentru mine , foarte bine echilibrat din toate punctele de vedere . Faptul ca ma uitam la un ecran amoled superb  fara margini/lacrima/notch cu o camera pop-up ideala pentru ce e azi la toate telefoanele , dimensiunea lui si faptul ca se simtea foarte slim + snapdragon cu autonomie excelenta  nu se mai regaseste nimic in seria noua 10T , practic nu are nici o legatura unul cu altul in afara de nume , 10T e acum in groapa telefoanelor de duzina care arata  la fel. Pacat ...

Serios? Ce a fost atat de spectaculos la Mi9T Pro? Zornăitul camerei pop up? A lăsat impresia unui design nemaipomenit? Nici pe departe! Probabil seria Mi 9 cu intreaga familie a reprezentat pentru Xiaomi un pas in spate. Nu au fost reusite deloc si nici performanțele nu au fost de top. Culmea e ca nici Snapdragon 855 nu a fost un procesor spectaculos. Am deținut atat Mi9 la care am renunțat dupa aproape jumătate de an cat si Mi9T Pro(telefonul soției) care mi s-a parut de doua ori mai slab decât Mi9. Vrei performanță, încearcă să utilizezi Mi10 Pro. Discuții banale care sunt lipsite de logică și argumente. Despre Mi10T Pro nu va spune nimeni că este cumva un Rolls Royce al telefoanelor, nu ăsta a fost scopul. Nu a fost desenat de Antonio Gaudi sau de Pininfarina. Are o arhitectură caracteristică design-ului actual. Originalitatea unui nou produs nu mai reprezintă prioritatea unui producător. Toți producătorii suferă de "inspirație" împrumutată.Am achiziționat acest telefon pentru baiatul meu dar l-am testat puțin înainte să ajunga la el. Performanțele depășesc Mi 9 sau 9T Pro. Nu o fi ecranul Oled sau Amoled, dar răspunde provocărilor. De multe ori prefer naturalețea oferita de un LCD decât violența coloritului oferit de Oled sau Amoled. Camera, depășește clasa Mi9. Nu e telescopul Hubble dar își face datoria, dacă știi să o utilizezi corect. Constructiv, este foarte bine închegat si materialele folosite sunt de calitate indiferent de cârcoteala unora sau altora.

#106
DanNedelcu2010

DanNedelcu2010

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.05.2015
Salutare. Sunt proaspat posesor al unui Xiaomi Mi 10T Pro. Dupa 10 ani de Samsung si Huawei ( in ordine: S3, S4, S5, S6, S7, S7 Edge, P9, Mate 8, Mate 10 Pro, P20 Pro si S20+), am decis intr-un final sa incerc si Xiaomi. Ca si comparatie, ma voi raporta la S20 +, precedentul telefon. Display: aici, comparam SuperAmoled cu LCD. Nu zic, cred ca pe Xiaomi este cel mai bun LCD pe care l-am vazut vreodata (ca sa nu mai vorbesc de rata de refresh de 144hz). Dar..... parca tot SuperAmoled-ul e mai.... :) In rest, Xiaomi cam bate la fund precedentul telefon la aproape toate capitolele. Autonomie? Aproape dubla fata de S20+, utilizat in acelasi regim. Putere de procesare? Sd865 vs Exynos 990. No comment. La capitolul fluiditate, sunt cam pe acolo ( parca OneUI era mai bine inchegat, totusi). Insa, la finalul socotelii, daca e sa comparam un pret de 4700 lei la Samsung (achizitionat in ziua lansarii) cu 2500 la Xiaomi (acum 2 saptamani)..... Pot spune ca si raport calitate/pret, Xiaomi castiga detasat.

#107
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005
Daca m-ai pune sa aleg intre 9T si 10T iau 9T fara discutii pentru ca imi place mai mult si de restul banilor as face o vacanta.
Zornaitu camerei e ceva ce au avut cred ca 80% dintre telefoane la un moment dat , si nu mi se parea ca se aude doar daca il loveai/tranteai .
Design-ul la 9T imi place si acum , dimensiunea e  maxima pentru gustul meu  , display ecran full fara notch a fost cel mai important "feature" , nu-mi plac camerele in ecran cu toate ca asta am acum . Sa zici ca nu preferi Amoled vs Lcd e ca si cum ai alege Talisman vs E-Klass  .
Perfomantele erau maxime pentru simplu fapt ca nu ma joc , l-am folosit doar pentru multimedia , probabil cel mai rau il chinuiam cand foloseam Waze si doar atunci se incalzea.
Camerele la orice Xiaomi sunt limitate , degeaba pacalesc ei lumea cu senzori si nshpe camere ca soft-ul e praf in privinta asta .
2 minusuri a avut 9T : soft-ul camerei si semnalul Gps foarte slab si faza cu zoom-ul e o pacaleala de marketing care nu a tinut si nici nu va tine vreodata , am avut si P30 Pro si n-am facut 5 poze cu zoom intr-un an , era un trick doar sa impresionezi pe cineva deci un mare  bluf.
DAca stiam ca 10T o sa fie doar un alt telefon aruncat la turma probabil pastram 9T ca telefon secundar , mi s-a parut foarte foarte reusit.

#108
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Am avut și eu 9T până acu vreo lună când am schimbat cu Mi 10, aș fi luat mi 10T când ar fi ajuns la un preț așezat, dar m'a sucit lcd ul, iar Poco f2 nu avea ecranul la 90 hz.

Și eu am fost super mulțumit de 9T,pe 2019 a fost de departe pentru mine telefonul nr 1 la raportul calitate preț.
Singurul lucru pe care l'am regretat la 9T a fost construcția lui, nu e nici pe departe cea de pe MI 10/Mi 8

Nici eu nu am avut probleme cu camera frontală, probabil și pentru că am folosit o de vreo 50 de ori într-un an....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate