Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Este posibil sa construiesti o casa cat mai ieftin posibil in care sa locuiesti si sa o termini in timp din salariu ?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,997
  • Înscris: 08.06.2005
Problema e cand termini! :)

#38
blue_marlin

blue_marlin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 21.05.2016
Corecta observatia. Posted Image

Daca vrei costuri reduse (si uneori pt ca un meserias mai meserias e imposibil de gasit cand ai tu nevoie) trebuie sa faci cu mana ta cat mai multe.

Asta inseamna concedii reduse, multe week end-uri scurte si multe zile in care, dupa munca, te duci la munca acasa.

E un proiect pe termen lung si dupa un timp te cam saturi si vrei sa mai faci si altceva in timpul tau liber.

Eu nu as mai face astfel inca o casa. Poate cel mult o cabanuta de maxim 30mp. Posted Image

#39
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,198
  • Înscris: 28.06.2005
Din estimările mele primare, ar putea fi gata în 3 luni.
Nu e nevoie să mă rup de servici și pot locui fix acolo.
Instalația electrică o pot face eu, asemeni și pe cea sanitară.
Meseriași în lemn sunt pe unde e casa, fiind zonă de munte.
Inițial am zis c-o renovez pe cea existență, dar cumva m-am răzgândit. A 8-a oară asupra proiectului. :lol:
Și acum îmi dă bătăi de cap compartimentarea, deoarece poziția casei pe teren e puțin nepotrivită față de planurile mele și dacă mut poziția din teren cresc costurile prea mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate