Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

Am gasit un pui de vrabie

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Am vorbit cu o organizatie de protectie a animalelor mi-au zis sa-l duc inapoi unde l-am gasit si sa-l ascund sub un tufis ceva, ca va incepe sa strige si ii vin parintii.L-am dus sub un tufis in apropierea locului unde l-am gasit,dar nu cred ca va striga.Maine ma duc sa vad daca mai e acolo sau e mort.Mi-e frica de plimbatorii cu caini sa nu-l prinda vreun caine sa-l mance pe saracu.Eu am facut ce mi-a stat in putinta in rest ce-a da Domnu`.

#20
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,013
  • Înscris: 16.09.2014

View PostKean, on 24 iunie 2020 - 15:21, said:

Eu am facut ce mi-a stat in putinta in rest ce-a da Domnu`.

Inteleg ca nu esti in Romania, nu-l poti duce la un azil de pasari? Sau sa suni ambulanta pentru animale daca nu ai vreunul prin apropiere?
Eu am sunat pentru un pui de mierla, l-am gasit in gradina de la munca, au venit si l-au luat.

#21
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009
Indiferent de abundenţa viermuşilor, nu va supravieţui fără căldură. Nici nu se înveleşte, nici nu se scuteceşte, căci riscă să nu-şi mai poată folosi membrele, deformându-le prin adoptarea unei posturi necorespunzătoare.

Decizi unde-l pui, de preferat într-o colivie peste care atârni un bec de putere rezonabilă astfel încât să nu-l prăjeşti, iar dedesubt să aibă plăpumioare din şerveţele, să nu stea pe rece. Sunt becuri speciale pentru creşterea puilor de pasăre la pet store sau optezi pentru unul oarecare de 30W.

View PostKean, on 24 iunie 2020 - 15:21, said:

L-am dus sub un tufis in apropierea locului unde l-am gasit,dar nu cred ca va striga....plimbatorii cu caini


A! Câinii de apartament nu-l vor hali, da' unul ca Thomas O'Malley, da. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yRET1vsfiJM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,478
  • Înscris: 06.02.2008

View Posteiffel, on 24 iunie 2020 - 14:57, said:

De obicei in cazurile astea vin vrabiile si ii aduc de mancare.

Până noaptea când îi aduc pisicile :)

#23
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostAlbastruIndigo, on 24 iunie 2020 - 15:32, said:


Inteleg ca nu esti in Romania, nu-l poti duce la un azil de pasari? Sau sa suni ambulanta pentru animale daca nu ai vreunul prin apropiere?
Eu am sunat pentru un pui de mierla, l-am gasit in gradina de la munca, au venit si l-au luat.

Nu am in apropiere si nu cred ca ar fi venit de pe la 50 de km unde e urmatorul sa-l ia.

#24
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Puiul odata cazut din cuib e mort. Parintii, chiar daca l-ar gasi, nu il pot urca iarasi in cuib unde e cat de cat in siguranta.
Oricum, dupa atata vreme nu l-ar mai recunoaste indiferent cat de tare ar striga, daca ar striga.

Edited by Friskey, 25 June 2020 - 03:32.


#25
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Am fost astazi in tufisul unde l-am ascuns ieri,dar nu mai era acolo.Poate a avut noroc si au venit parintii de l-au luat de acolo.

#26
clasica

clasica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 25.10.2009

View PostKean, on 25 iunie 2020 - 18:01, said:

Am fost astazi in tufisul unde l-am ascuns ieri,dar nu mai era acolo.Poate a avut noroc si au venit parintii de l-au luat de acolo.


Huh? Părinţii cui?! Vorbeşti serios?!

Da' oare cum l-au luat? I-au sprijinit scara de copac pân' la cuib "Cipcirip, fiule, urcă!", i-au aruncat frânghia să se caţere pe ea, l-au cărat în cârcă?!...

Sau mă-sa şi-a legat repede două cârpe pe buric şi a-ncropit un baby carrier?! Sau ca deltaplanu', mai ştii... Huh?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate