Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce se sterg topicurile?

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

New kid on the block: un cocker spaniel

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.729
  • Înscris: 29.06.2005
Salut,
De foarte multa vreme (cam de cand aveam vreo 10 ani) imi doresc un caine de companie si pentru ca am auzit de foarte multe ori "Cand oi fi tu la casa ta atunci sa-ti iei" am asteptat sa "ajung la casa mea" si se pare ca tot imi doresc un caine. Posted Image
Mi-a ramas gandul la cockerul spaniel, si din cate am citit se pare ca s-ar descurca bine intr-un apartament spatios. Am citit despre rasa, despre ingrijire, si mi-as dori mult niste pareri personale (si subiective! Posted Image), de la persoane care au caini, ar fi grozav daca prieteni de cocker spaniel, sau poate chiar de la crescatori (cine stie?): cum se dreseaza, temperament, ingrijire, acomodare in bloc, necesitate de miscare ... orice mi-ar fi util sa inteleg si sa aflu ca sa ne bucuram unul de altul fara chinuiala.  
Multumesc

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.526
  • Înscris: 13.01.2011
Eu am avut corcitură, neagră, nu am avut probleme cu ea (era femelă).
Nu a zgîriat pereții/ușa la intrare, era cuminte.

#3
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.775
  • Înscris: 31.01.2010
Am avut unu negru, nu stiam ca in fapt la origine a fost ciine de vinatoare pasarar...dupa ce a lichidat vreo 10 pui mari si gaini a trebuit sa`l dau...
Era al copiilor, jucaus, simpatic pina a intrat in curtea gainilor...

Editat de Ion_Bumbu, 17 iunie 2020 - 23:58.


#4
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.541
  • Înscris: 04.03.2014
in principiu, tine cont de: programul tau, temperamentul tau, cum/unde iti faci vacantele si frecventa lor, alti membri existenti sau potentiali ai familiei (stiu o povesate reala si absolut sinistra legata de o catea batrana si aparitia unui copil in familie, nu dau detalii ca ma bulverseaza), cam tot ce tine de tine/voi in urmatorii 10-15-18 ani.

spun in principiu pt ca una e sa il cumperi (act cat de cat rational), alta e sa va intalniti pe strada si sa il iei cu tine acasa Posted Image

cockerul e rasa de vanatoare.

Analizeaza-te pe tine, si alege in consecinta. De ex, mie imi plac foaaarte mult jack russel-ii, dar nu ne potrivim deloc (prea agitati si dinamici pt mine).

Acum am 3 caini adunati de prin coclauri, dintre care unu', dupa 7 ani de stat in curte (tarc si libertate) mi-a sucit mintile si s-a mutat in casa Posted Image))).

Editat de irina2014, 18 iunie 2020 - 07:11.


#5
laurscr

laurscr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 433
  • Înscris: 15.04.2006
Buna!
Scuze pentru invazie in topic Posted Image ... caut si eu sa cumpar un cocker si ma gandeam ca poate primesc cateva detalii sa gasesc si eu
Multumesc frumos!

Editat de laurscr, 01 iulie 2020 - 16:03.


#6
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.495
  • Înscris: 15.09.2010
Mare atentie cand cumparati un pui de rasa deoarece cand sunt mici nu-ti dai seama carei rase apartin, ce marime vor avea la maturitate. Luati-va catei  cu pedigree sau macar sa vedeti mama ca sa fiti siguri ca macar 50% sunt de rasa respectiva. Chiar daca vedeti ambii parinti ca fiind dintr-o rasa, daca nu au pedigree, puii pot semana cu un bunic sau strabunic care a fost de alta rasa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate