Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Vacanta cu Coronavirus

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Dezgrop topicul. Săptămâna viitoare vreau sa plec cu cortul. Caut un loc de cort care:
Sa fie pustiu;
Sa fie lângă apă curgatoare;
Sa fie la munte;
Sa nu fie populat de bombardieri;

Astept sugestii.

#56
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View PostXL700VA, on 07 iulie 2020 - 17:04, said:

Dezgrop topicul. Săptămâna viitoare vreau sa plec cu cortul. Caut un loc de cort care:
Sa fie pustiu;
Sa fie lângă apă curgatoare;
Sa fie la munte;
Sa nu fie populat de bombardieri;

Astept sugestii.
Zona? Masina?

Edited by d-ardeleanu, 08 July 2020 - 08:51.


#57
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Zona ... Nu conteaza prea mult. Mașina va fi un ATV, deci 4x4 la greu. Totul sa fie cât mai puțin populat!

#58
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014

View PostFZRB, on 09 iulie 2020 - 12:53, said:

Cei ca tine care se dau ateveul prin natura sunt cei mai mari bombardieri Posted Image
Cu asta m-ai spart! Multumesc de ajutor, postarea ta a fost foarte utila si total on topic!

Solutii posibile:
1 De la Suceava merg pana la Campulung Moldovenesc. Acolo urc pe Izvorul alb (spre partia Raraul). Ajung pana in apropierea cabanei Rarau. Acolo se face un drum spre releul de comunicatii Sunt cateva locuri faine de campat acolo.
2.Dupa cateva zile de stat acolo, strang cortul, cobor spre Chiril. Merg spre Rusca, de unde urc ppana la cabana Giumalau. E un camp deschis acolo perfect pentru campare.

Suficient pentru cele 2 saptamani de co ...

#59
FZRB

FZRB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2010

View PostXL700VA, on 09 iulie 2020 - 18:34, said:


Cu asta m-ai spart! Multumesc de ajutor, postarea ta a fost foarte utila si total on topic!

Solutii posibile:
1 De la Suceava merg pana la Campulung Moldovenesc. Acolo urc pe Izvorul alb (spre partia Raraul). Ajung pana in apropierea cabanei Rarau. Acolo se face un drum spre releul de comunicatii Sunt cateva locuri faine de campat acolo.
2.Dupa cateva zile de stat acolo, strang cortul, cobor spre Chiril. Merg spre Rusca, de unde urc ppana la cabana Giumalau. E un camp deschis acolo perfect pentru campare.

Suficient pentru cele 2 saptamani de co ...

Pai a fost foarte utila, ca ti-as fi zis dar apoi am vazut ca scopul tau este sa te duci sa strici natura cu ateveul tau, cu zgomot si poluare si tot, asa ca mai bine nu campezi nicaieri daca ideile tale sunt spre stricarea naturii ;) nu vezi ca nimeni nu iti mai da niciun raspuns de cand s-a cazut ca tu nu vrei decat sa te dai cu ateveul, noua astora de pe aici ne place cand merge in natura, la camping etc sa stam in liniste, ca de aia mergem, nu in sunet de ateve.

#60
XL700VA

XL700VA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 29.04.2014
Maine dimineata plec spre releu.
1. Pe unde merge drum forestier. ATV-ul meu face mai putin zgomot, si polueaza mai putin decat TAF-urile care merg pe acolo (are toba originala, nemodificata, si este Euro 4).
2. Din momentl in care am ajuns la locul de campare, ATV-ul sta OPRIT. Este folosit doar ca mijloc de transport. Cu ce ai vrea sa car corturile (unul pentru dormit, si unul special pentru toaleta/dus), toaleta portabila, dus portabil, mancare, saltea, saci de dormit, scaune, masa,etc, etc?
3, ATV-ul ma protejeaza de ursi (sper). Este echipat cu alarma care are functia de panica. Adica, daca apas un buton din telecomanda, incepe alarma sa urle infernal. Ma gandesc ca daca vine in vizita vreun urs, cu alarma asta il pot goni;

#61
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Dupa ce am anulat rezervarile in Grecia,am zis sa incerc si marea noastra,asa ca am luat cazare la 2Mai.
Cazare ok, AC,curat si nou totul,preturi de la 120 lei.
Plaja curata,sezlongul 25,poti veni cu cearsaf,berea la draft a cam sarit calul(10),limonada 17,sunt totusi chioscuri destule cu preturi mici.
Mancare ai de ales la autoservire sau restaurant, preturi rezonabile.
Mi-a placut Mangalia,nu am mai fost de multa vreme,faleza e frumoasa,poti inchiria o salupa cu un tur de 50 minute in zona(20 persoana).
Cred ca se poate sta si in Mangalia,are locuri de plaja amenajate.
O surpriza placuta fata de anul trecut, la Eforie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate