Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Vacanta cu Coronavirus

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#37
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Citind mai multe articole pe teme turistice observ ca anul asta turismul, atat cat va fi el, va fi in cea mai mare parte turism institutionalizat  (prin agentii) si mai putin genul de turism independent pe care multi il practicam in zona balcanica catre Croatia sau Grecia.
Citeam ca croatii fac tot posibilul sa securizeze niste "culoare turistice" pentru clientii lor traditionali cehii iar grecii spun ca vor sa se bazeze pe certificate medicale ca sa poti intra in tara.

Edited by atupi, 22 April 2020 - 11:34.


#38
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Grecii , interesant. Chiar sunt curios in ce consta un certificat de sanatate . Cine il va da ?

#39
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Nici ei nu stiu exact, in plus e valabil la momentul ala, dupa aia poti lua virusul si adeverinta aia nu mai are nicio valoare. E evident ca incearca sa acopere cumva dorinta de a deschide turismul, sunt multe tari care traiesc din asta.
Se vehiculeaza tot felul de solutii, sezlonguri cu separeuri, restaurante de zici ca mananci in cabina telefonica de nu-ti mai trebuie turism deloc

Edited by atupi, 22 April 2020 - 17:04.


#40
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Eu zic sa stati cumintei acasa vara asta, sa fie mai bine si pentru voi, cei care aveti chef de vacante, si pentru noi cei care suntem mai precauti.

#41
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

 mad_dogg, on 22 aprilie 2020 - 17:15, said:

Eu zic sa stati cumintei acasa vara asta, sa fie mai bine si pentru voi, cei care aveti chef de vacante, si pentru noi cei care suntem mai precauti.

Stam acasa, in romanica, dar strabatem tara. Cred ca o sa fie mult mai lejer si pe sosele daca sunt destul de multi oameni mai fricosi ce vor sta in case.

#42
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Nu e vorba de frica, ci de precautie. Inconstienta voastra le va face si celorlalti rau.

#43
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

 mad_dogg, on 23 aprilie 2020 - 11:46, said:

Nu e vorba de frica, ci de precautie. Inconstienta voastra le va face si celorlalti rau.

Cel mai probabil ca nu. Masti pe fata, manusi si aia e. Omul nu e facut sa stea intre 4 pereti. De altfel nu e nicio diferenta intre cei 4 pereti si cele 4 scanduri. Ar fi interesant de stiut la ce ne-am putea intoarce dupa vreo 2 ani de carantina, pe cand vor reusi epidemiologii sa scoata un vaccin sau o pastila sa stii ca esti in siguranta. Cel mai probabil la dezordine sociala. Asa ca, prefer raul cel mai mic. Plimbarile cu masina prin tara.

#44
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Din partea mea poti sa te plimbi si cu avionul, numai sa nu faci rau populatiei.

#45
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Fiecare are opinia lui. Si eu as vrea sa plec intr-o vacanta, dar stau in casa, tho.

#46
alliNdanuTz

alliNdanuTz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 12.06.2010
Nu e ca si cum ai variante :)))

#47
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Ba ai ce variante vrei tu. C'est la démocratie Posted Image

Edited by mad_dogg, 23 April 2020 - 18:56.


#48
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

 mad_dogg, on 23 aprilie 2020 - 18:55, said:

Ba ai ce variante vrei tu. C'est la démocratie Posted Image
democratie militara. cred ca erau unii prin Chile de faceau dastea. Nu am spus ca plec acum. Dar dupa 1 iunie, nu pot garanta ca stau in casa. De altfel, daca nu consumam nimic, facem mai mult rau. Stiu ca "inteligentii" din media au propagat sfarsitul lumii la greu, dar statul in casa nu aduce nimic bun.

#49
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
Eu nu dau 2 bani pe ce zice media. Nu citesc titlul, ce sa mai zic de articol. In perioada  asta evit stirile cat de mult posibil, doar filme + enisiuni + jocuri (uneori). In rest, aer liber. Nu mai cititi ce spune media, oameni buni.

#50
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Grecii sunt obligați prin lege sa dea vouchere ca despăgubire https://www.imperato...ea-banilor.html

Edited by atupi, 24 April 2020 - 11:23.


#51
mad_dogg

mad_dogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2020
In Romania cand ? Peste 4-5 ani cand isi amintesc si ei ?

#52
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 ajax2854, on 23 aprilie 2020 - 13:49, said:

Masti pe fata, manusi si aia e.
Asta da vacanta!
Idealul absolut! :D

#53
MistiqueQ

MistiqueQ

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 21.04.2020
https://www.imperato...ona-acesta.html

In Grecia se va da drumul la vacante in iulie. Sper sa scapam cat mai rapid din inchisoarea asta. O sa turbez daca mai tine si dupa 15 mai.😑

#54
ajax2854

ajax2854

    Duke

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,491
  • Înscris: 26.03.2020

 garett, on 24 aprilie 2020 - 12:28, said:

Asta da vacanta!
Idealul absolut! Posted Image

Decat statul in casa si iesitul pe hartie, mai bine asa. Sau tu crezi ca vom putea sta 2 ani de zile legati de casa?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate