Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Absente Clasa a 10-a

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Repet, din nou. Nu a intrat de luni in vigoare. E de câțiva ani. Nu ai auzit TU de aceasta regulă.

#38
Unknown10

Unknown10

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.02.2019
Repete a nu stiu cata oara,ca stiam de o regula ca asta insa nu stiam clar ca 10%.....
De luni a intrat in vigoare noul regulament de ordine interioară.

#39
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Tu nu știai clar. Restul lumii știa de câțiva ani. De ce nu ai întrebat?
ROI nu are cum sa intre in vigoare pe 2 martie. El se actualizează la fiecare început de an scolar (15 septembrie)

#40
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007
Salut,

Tin minte de un regulament similar(daca nu chiar identic) care a existat cand eram eu la liceu.(undeva in anii 2000, in provincie)
Vorbeste cu diriginta/dirigintele, explica-i situatia, spune-i de ce nu vrei nota scazuta la purtare(poate vrei sa dai la academie).
Daca nu merge, vorbeste cu profesorul de sport, zi-i ca vrei sa recuperezi si sa gasiti o solutie sa iti mai motiveze din absente sau sa nu iti scada nota.
Eu in liceu rezolvam mai multe fiind respectuos(nu umil) si interesat(macar sa para ca esti interesat). Am avut la un moment dat 100 de absente nemotivate(religie, logica, biologie, muzica, materii care nu imi prezentau interes atunci) si am reusit sa rezolv cu diriginta sau cu fiecare profesor.(fara cadouri sau interventii ale parintilor)
Am avut si nota scazuta la purtare pentru abateri disciplinare si nu s-a intamplat nimic rau - daca nu iti strica planurile pentru mai tarziu, poti lasa nota la purtare asa si gata. O sa uiti repede de toata situatia asta.

Bafta

#41
Unknown10

Unknown10

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 17.02.2019

View Postrdk, on 04 martie 2020 - 12:38, said:

Salut,

Tin minte de un regulament similar(daca nu chiar identic) care a existat cand eram eu la liceu.(undeva in anii 2000, in provincie)
Vorbeste cu diriginta/dirigintele, explica-i situatia, spune-i de ce nu vrei nota scazuta la purtare(poate vrei sa dai la academie).
Daca nu merge, vorbeste cu profesorul de sport, zi-i ca vrei sa recuperezi si sa gasiti o solutie sa iti mai motiveze din absente sau sa nu iti scada nota.
Eu in liceu rezolvam mai multe fiind respectuos(nu umil) si interesat(macar sa para ca esti interesat). Am avut la un moment dat 100 de absente nemotivate(religie, logica, biologie, muzica, materii care nu imi prezentau interes atunci) si am reusit sa rezolv cu diriginta sau cu fiecare profesor.(fara cadouri sau interventii ale parintilor)
Am avut si nota scazuta la purtare pentru abateri disciplinare si nu s-a intamplat nimic rau - daca nu iti strica planurile pentru mai tarziu, poti lasa nota la purtare asa si gata. O sa uiti repede de toata situatia asta.

Bafta
In primul rand mulțumesc mult de răspuns,iar in al doilea rand am vorbit cu dirigintele si decizia de a nu-mi scadea nota ramane la latitudinea lui si nu cred ca mi-ar scadea nota dintr-atat,la urma urmei anul trecut am avut mai multe absente la mai multe materii(sub 10)si la final am avut purtarea 10 fara nicio problemă.
Plus de asta nici nu am gand sa merg la profesor cu lingușeli sau altceva si încerc sa o rezolv discutând cu ei cum am facut si până acum cu alti profesori.

Stai linistit caci din scoala putini stiau de procentul ala dintr-un motiv clar,aveai un regulament care s-a schimbat de luni si ne-a fost citit de diriginte insa pana acum nu ne-a fost citit niciun regulament dar ni se impunea sa il respectăm si pe motivul ca dirigintii nu citeau regulamentul erau si ei mai "indulgenti".
Sincer purtarea nu vreau si nu cred ca o sa imi fie scăzută,dar cum ai zis tu,in final nu o sa te dezavantajeze extrem de mult pt ca in final o sa ai media 9.87 avand media 9 la purtare pe un semestru.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate