Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 

West park 2

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013
Ce părere aveți despre acest proiect?

Mulțumesc,
Bogdan

#2
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,321
  • Înscris: 06.09.2017
detalii?

#3
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Dau eu, ca e greu cu link-uri...

http://westpark2.ro/

#4
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 15.04.2017
Pai bai omule daca tu nu esti in stare sa pui un link si sa te documentezi un pic...ce astepti de la noi?

#5
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008
Ai fi putut sa citesti paginile anterioare de la West Park (1) ca sa-ti faci o idee mai concreta.

https://forum.softpe...st park__st__0

#6
dmbogdan

dmbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 13.01.2013
West park 2

#7
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
Cam cât costă întreținerea la apartamentele de 3 camere?

#8
Daniel8905

Daniel8905

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.11.2020
Salutare!

Sunt interesat de achizitionarea unui apartament cu trei camere in acest complex. Din cate am reusit sa citesc, este finalizat din anul 2019, dar, spre surprinderea mea sunt destule apartamente disponibile inca. Cel putin in unul dintre cele doua blocuri, apartamentul ce mai intereseaza pe mine este disponibil de la etajul 1 pana la etajul 10... Mi se pare ciudat tinand cont ca blocul abia construit din fata complexului (Uverturii Residence cred ca se numeste) este aproape vandut complet si mai au doar la parter apartamente disponibile.

Pe schita, apartamentele sunt compartimentate ok, iar pretul acestora, iarasi, este destul de bun.

Ceva pareri?

#9
IPR

IPR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 22.12.2006
Am fost la vizionare. Compartimentarea este OK dar au ramas doar apartamentele cu vedere la cimitir.   Pretul pare mic dar nu este  pentru ca apartamentele se predau la stadiul de lavabil alb,fără finisaje interioare(gresie,Faianta ,parchet,usi interior,obiecte sanitare).  Deasemenea amplasarea nu e ideala, mai aproape de Chiajna decat de Lujerului. Strazile Orsova si Ajustorului sunt foarte aglomerate mai ales dupa-amiaza. Cand am fost la vizionare am prins coada si am ramas blocat vreo 30 de minute in trafic. A fost de ajuns sa imi dau seama ca zona nu e ce trebuie,

#10
Daniel8905

Daniel8905

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.11.2020
Merg si eu astazi la vizionare. Revin cu impresii.

#11
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,321
  • Înscris: 06.09.2017

 IPR, on 13 noiembrie 2020 - 01:05, said:

Am fost la vizionare. Compartimentarea este OK dar au ramas doar apartamentele cu vedere la cimitir.

E frumos sa-ti bei cafeaua dimineata in timp ce numeri crucile din cimitir.

#12
Szk

Szk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.05.2009

 Daniel8905, on 14 noiembrie 2020 - 09:18, said:

Merg si eu astazi la vizionare. Revin cu impresii.

Si? Cum a fost?

#13
Daniel8905

Daniel8905

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.11.2020
A fost.... asa si asa. Intradevar, pe partea cu cimitirul sunt toate apartamentele disponibile (etaj 1 - 10), iar privelistea este cam sinistra. In schimb, mai sunt cateva disponibile in acelasi bloc, dar cu orientarea in cealalta parte, si inca doua in al doilea bloc. Apartamentele nu sunt finisate in totalitate, adica fara usi, fara gresie/ parchet si fara sanitare. Dar suprafata si compartimentarea sunt ok din punctul meu de vedere. Personal le voi lua in considerare doar pe cele ce nu au orientarea spre cimitir. In general mi-a lasat o impresie buna blocul si minicomplexul.

#14
BalaurDambovita

BalaurDambovita

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 25.02.2021
Poate folosește cuiva - încă sunt apartamente disponibile în West Park 2, deși a fost finalizat în 2019.

Dar, dacă verifici istoricul zonei pe Google Earth, fundația pare că ar fi fost turnată în anul 2009, iar apoi lucrările ar fi fost abandonate - nu știu exact istoricul juridic al companiei, dacă citiți forumurile s-ar părea că ar fi dat faliment, iar proiectul ar fi fost ulterior preluat de o altă companie.

Apoi, lucrările par a fi fost reluate în anul 2018 și finalizate un an mai târziu.

Dacă armăturile au fost sau nu afectate în vreun fel de faptul că par a fi fost expuse timp de aproape 10 ani cât lucrările par a fi fost sistate, nu știu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate