Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Garmin vs Huawei

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 25.12.2005

View Postro_explorer, on 20 ianuarie 2020 - 13:47, said:

Cea mai usoara intrebare Posted Image ...

Attachment IMG_4919.jpg

P.S.: Recomand seria Fenix oricand.

Fenix pe safir e cu 100 Lire mai mult,,,,sper sa merite

#20
biloiu

biloiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 09.05.2004
Nu stiu daca mai e de actualitate intrebarea initiala dar poate mai au si altii dilema Garmin vs Huawei

Am avut Garmin Fenix 3HR pe care l-am tinut vreo 9 luni (luat nou) pana a aparut Huawei GT. Norocul meu a fost ca am primit ceasul la achizitia unui P30 Pro pentru ca altfel cred ca si acum as fi avut Garmin-ul.
Intr-adevar Garmin nu se compara dpdv brand de gadget-uri outdoor cu Huawei dar, ca utilizator normal (nu alerg maratoane sau triatloane si nici nu urc varfuri celebre) nu am gasit niciun argument care sa ma faca sa regret faptul ca am renuntat la Garmin pentru Huawei pentru ca:
- ecranul este extraordinar
- utilizat la "biciclit", alergat (outdoor si indoor), inot, drumetie etc Huawei GT se comporta excelent
- notificarile le primesti fara probleme
- bateria tine peste 1 saptamana (am facut un upgrade la GT2 iar bateria tine cam 2 sapt)
- pot lasa telefonul acasa pt alergare pt ca GT2 are memorie suficient pt un playlist motivational
- este mult mai usor si mai subtire decat Garmin
- utilizand GPS-ul bateria tine mai mult de 2-3,5h cat tinea Garmin-ul
- este MULT mai ieftin
Poate in conditii extreme, este mai bun Garmin dar pentru mine Huawei face toti banii!

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Evident ca e o chestie de gusturi ... DAR ...

Seria 6 pro de la fenix tine 3 saptamani pe baterie cu toate rahaturile activate.
Cu GPS-ul activ ai asigurate 48-56 de ore de tracking folosing 3 constelatii de sateliti simultan (precizia este super - testat).
Ecranul este transreflectiv si se vede perfect in soare.
Memoria interna este de cativa GB buni asadar poti pune cata muzica vrei (suporta sincronizare de pe Spotify si alte cateva minuni).
Ecranul este transreflectiv si se vede perfect in soare.

Seria 6 este mult mult mult peste seria 3 (am avut Fenix 3HR si acum 6X pro).

In rest, la urma urmei, e un ceas.

Edited by ro_explorer, 20 January 2020 - 15:28.


#22
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 25.12.2005

View Postbiloiu, on 20 ianuarie 2020 - 15:16, said:

Nu stiu daca mai e de actualitate intrebarea initiala dar poate mai au si altii dilema Garmin vs Huawei

Am avut Garmin Fenix 3HR pe care l-am tinut vreo 9 luni (luat nou) pana a aparut Huawei GT. Norocul meu a fost ca am primit ceasul la achizitia unui P30 Pro pentru ca altfel cred ca si acum as fi avut Garmin-ul.
Intr-adevar Garmin nu se compara dpdv brand de gadget-uri outdoor cu Huawei dar, ca utilizator normal (nu alerg maratoane sau triatloane si nici nu urc varfuri celebre) nu am gasit niciun argument care sa ma faca sa regret faptul ca am renuntat la Garmin pentru Huawei pentru ca:
- ecranul este extraordinar
- utilizat la "biciclit", alergat (outdoor si indoor), inot, drumetie etc Huawei GT se comporta excelent
- notificarile le primesti fara probleme
- bateria tine peste 1 saptamana (am facut un upgrade la GT2 iar bateria tine cam 2 sapt)
- pot lasa telefonul acasa pt alergare pt ca GT2 are memorie suficient pt un playlist motivational
- este mult mai usor si mai subtire decat Garmin
- utilizand GPS-ul bateria tine mai mult de 2-3,5h cat tinea Garmin-ul
- este MULT mai ieftin
Poate in conditii extreme, este mai bun Garmin dar pentru mine Huawei face toti banii!

Este buna comparatia dar ...
- Fenix il iau din GB cam la 2700 ron
- Instinct Tundra  din GB e 1100 ron ca si Huawei

Fenix are baterie de 20 zile , Instict cam 14 , Huawei tot cam asa trecut de 10 zile.
Restul este sus explicat de catre ro_explorer.

#23
koldun

koldun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 01.06.2006
Bad post.

Edited by koldun, 12 September 2020 - 11:54.


#24
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,444
  • Înscris: 28.07.2008
bad post

Edited by Atreides7, 06 September 2021 - 11:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate