Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 

ANCOM: 51% din abonatii la cablu sunt pe analogic

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#73
tibi29a

tibi29a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.08.2011
Sa nu înțelegem gresit de ce sunt asa mulți pe analogic?? Pentru ca au și digitalul gratis   fără de citeva programe ma refer la digi

#74
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Credeti ca daca de maine Digi decide sa scoata abonamentul analogic de 26 de lei si sa-l pastreze doar pe cel de 30, o sa fuga clientii la Upc, unde pachetul familia e 35 de lei? Sa fuga la aia sa dea 9 lei in plus, fata de 4 lei trecerea la abonamentul Digi digital? Hai sa fim seriosi, nimeni n-o sa faca treaba asta, mai ales cand are deja fibra-n casa, sa treaca inapoi la coaxial...Pur si simplu singurul motiv pt. care albastrii mai pastreaza inca abonamentul analogic e ca n-au suficiente decodoare si cartele pe stoc (si oricum nu pe toti clientii noi ii intereseaza si decodor/card, cata vreme grila e la liber!).

#75
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

View Posttoto_riina, on 26 decembrie 2019 - 12:06, said:

Credeti ca daca de maine Digi decide sa scoata abonamentul analogic de 26 de lei si sa-l pastreze doar pe cel de 30, o sa fuga clientii la Upc, unde pachetul familia e 35 de lei? Sa fuga la aia sa dea 9 lei in plus, fata de 4 lei trecerea la abonamentul Digi digital? Hai sa fim seriosi, nimeni n-o sa faca treaba asta, mai ales cand are deja fibra-n casa, sa treaca inapoi la coaxial...Pur si simplu singurul motiv pt. care albastrii mai pastreaza inca abonamentul analogic e ca n-au suficiente decodoare si cartele pe stoc (si oricum nu pe toti clientii noi ii intereseaza si decodor/card, cata vreme grila e la liber!).
Problema e la tara unde digi a venit cu oferte de 9 lei analogicul primul an si 19 lei al doilea an, acolo se vede diferenta pentru un om de la țară, nu la orașe unde e 26 de lei si mai pui 4 lei pana la 30.

#76
tibi29a

tibi29a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.08.2011
Credeți-mă am analogic popular de la digi prin fibra e 21lei luna

#77
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 27.02.2006
in ce zona sau regiune a tarii?

#78
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,711
  • Înscris: 28.02.2010

View Posttibi29a, on 27 decembrie 2019 - 21:01, said:

Credeți-mă am analogic popular de la digi prin fibra e 21lei luna
Si la mine tot prin fibra primul an cu 9 lei si al doilea cu 19 lei, acum au mai pus 2 lei si platesc 21 de lei, dar prinul an cu 9 lei a fost in judetul Vâlcea.

#79
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,385
  • Înscris: 10.12.2018
Abonanente de genul asta, cu reduceri, erau pt persoane cu dizabilitati. Acum sunt pt toata lumea? Si ne mai intrebam de ce sunt inca aprox 2,5 mil abonati analog la Digi.

#80
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005

View Posttibi29a, on 27 decembrie 2019 - 21:01, said:

Credeți-mă am analogic popular de la digi prin fibra e 21lei luna


la banii astia ai pretentii de calitate si canale hd in grila ??? te astepti ca digi cu suma ta fabuloasa sa pogreseze?
pun pariu ca ai tv lcd si nu te uiti deloc pe analogic!

Edited by djmaxx, 27 December 2019 - 23:11.


#81
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,594
  • Înscris: 20.10.2006
Eu am observat ca 90% din cei care se uita/folosesc la greu tv-ul folosesc doar analogic sau preponderent analogic. Cele mai folosite tv-uri sunt cele cu tub, chiar daca au mediabox deregula au doar unu in casa si mai multe tv-uri si oricum trec pe mediabox doar atunci cand e strict necesar adica posturi ce nu sunt disponibile si analogic, prea complicat cu 2 telecomenzi. Apoi si cine are tv mai nou, modern deseori are memorate doar posturi analogice sau se uita preponderent doar la acelea. Mi se par multi abonati la digital, dar e clar ca numarul acestora este umflat. Personal am renuntat la tv in 2003, dar daca ar fi sa imi iau/pun tv clar doar analogic si cu tub as pune.

Edited by LunaCrystal, 28 December 2019 - 03:45.


#82
marius_pepsi

marius_pepsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.10.2011

 eiffel, on 17 decembrie 2019 - 11:25, said:

Daca estimarea e facuta in baza contractelor existente atunci estimarea nu e reala.
Eu am contract pe analog - dar TV-urile prind digital - nici nu ma uit la alea 57 de posturi pe analog, ca se vad naspa.

Si vecinii... cam la fel.

Nu are rost sa schimb contractul - nu ma intereseaza nimic din ce e contra cost.

După mine aș lăsa doar televiziunile principale gen TVR, Antena 1, ProTV, Kanal D, iar restul criptate. Astfel s-ar trece mai repede la digital.

#83
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Ba tocmai pe astea le-as cripta...S-ar trece si mai repede la digital...Dar revenim la fondul problemei...problema cu echipamentele digitale la cel mai mare furnizor de servicii din tara...

#84
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,445
  • Înscris: 29.04.2010
Humax/ Kaon/ EKT si din nou Humax... Istoricul STB-urilor oferite 2010-1017.

#85
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 08.09.2006
Cea mai mare prostie ca nu se renunta la analogic, se vede prost, cu purici, calitatea imaginii este mai slaba, suntem iar ramasi in urma fata de alte tari din UE, nu cred ca mai utilizeaza cineva asa ceva, posturile nationale analogice au disparut din eter, cablistii ce fac, cat o mai tin asa, vrem mai multe canale HD, vrem calitate nu purici

#86
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,677
  • Înscris: 13.06.2004
Unde se vede cu pureci?   :blink:   Poate la recepţie proastă să se vadă.  Sau dacă un L.C.D. cu diagonală mare.

#87
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,631
  • Înscris: 30.07.2003

View Postoddy, on 19 decembrie 2020 - 21:30, said:

cablistii ce fac
Ei asteapta sa nu mai aiba clienti. Dar daca au, nebun sa fii sa strici ceva care merge! Deci cauta sustinatori printre ai tai si nu la cablist. Si sa plateasca lumea abonamentul digital, nu ca acum pe cel analogic si se uita la digital ca poate tehnica Posted Image

Edited by neagu_laurentiu, 21 December 2020 - 18:27.


#88
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,594
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

cat o mai tin asa, vrem mai multe canale HD, vrem calitate nu purici
Pai si unde e problema ? Ca ai si cateva programe pe analog ptr cei care nu au chef sa-si schimbe TV-ul ?
Banda inca permite sa adauge programe HD ba si 4K. Tine mult de cei care emit si care se misca mai greu.

#89
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,677
  • Înscris: 13.06.2004
În România cred că încă avem unele posturi care nu-s H.D.
Televizorul nu-l schimb că la cât mă uit la televizor, unul de acum 20 de ani e încă bun.

Edited by djl, 22 December 2020 - 21:42.


#90
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,891
  • Înscris: 25.01.2007

View Postmarius664, on 17 decembrie 2019 - 12:05, said:


Iar eu daca ma duc maine sa cer un CI sau decodor la Digi il primesc peste cat timp? In nici un caz imediat, iar in unele zone nici intr-un termen de bun simt...Pentru ca de aici pleaca  problema si asa multi abonati pe analogic si mentinerea acestui abonament.Lipsa echipamentelor ,cu toate ca doar primul echipament este gratis, de la al doilea se plateste, si majoritatea au cel putin 2 televizoare in casa... Digi nici macar la abonatii noi nu ofera echipamente digitale, pana o sa le inlocuie pe toate vor trece pe putin 20 de ani :)...Si unele tari au eliminat analogicul, iar la noi sunt 2 firme care nici macar nu au in oferta asa ceva...Deci se poate daca se vrea...Iar acum o sa-mi spuneti ca alea 2 firme au abonati putini...Irelevant, atat timp cat si profitul este mai mic...
De Black friday am trecut la digital, chiar dacă dau 30 lei în loc de 28, se scoate cu reducerea 50% un an. CI a ajuns în 2 zile, și a plecat direct în sertar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate