Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Recuperare poze/videouri din contul Facebook blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007
Salutare dragilor,

Uitati care este problema. Folosesc facebook de pe calculator in general. De aproximativ 2 ore nu mai pot primi mesaje pe facebook, desi eu puteam trimite. Am observat asta asa ca m-am delogat sa ma loghez din nou, ca apoi sa vad ca imi cer sa le spun numele meu real (desi eu folosesc deja pe facebook numele meu real). Acum ei ma pun sa le trimit un act de identitate scanat pt a-mi confirma identitate, lucru pe care nu o sa il fac niciodata. Mi se pare o prostie si o absurditate ca sa trimiti un act de identitate al tau facebookului. Numai politia are dreptul sa iti ceara actul de identitate. Mi-am dat seama ca contul meu e in pericol si nu il mai pot recupera niciodata in cazul asta, asa ca am intrat de pe telefon (de unde nu m-au delogat ) si am salvat toate pozele din toate albumele pe care le aveam de-a lungul timpului.

Problema este ca nu pot salva si video-urile, pentru ca am clipuri cu albumul din familie pe care nu vreau sa le pierd. Aveti vreo idee cum as putea face asta ? (de pe telefon, din aplicatia Facebook). Nu merge sa distribui intr-un mesaj privat sau ceva de genu. Cred ca necesita mai mult profesionalism sa fac asta.

Uitati si screen-shot-urile.

Orice idee, cat de mica e binevenita.
Va multumesc

PS. Sunt absolut convins ca este un abuz mai ales ca maine este ziua mea, iar aceasta masura ma constrange sa trimit un act de identitate, stiind ca maine am nevoie de facebook intr-o masura mai mare.

Attached Files

  • Attached File  fb1.PNG   17.28K   59 downloads
  • Attached File  fb2.PNG   33.37K   54 downloads

Edited by orthodox, 11 December 2019 - 20:59.


#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,296
  • Înscris: 08.11.2016
Setari-descarca informatiile.

Attached File  Scree.jpg   138.73K   61 downloads

#3
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007

View PostBombalurina, on 11 decembrie 2019 - 21:13, said:

Setari-descarca informatiile.

Attachment Scree.jpg


Mersi frumos, nu stiam de asta. Am facut acum un request. Sa vedem daca va fi cu succes.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu este nici un abuz. Trebuie sa tii seama ca in momentul in care esti de acord cu politicile lor pentru folosirea serviciului pot sa iti ceara si buletinul.

Ca idee recomand citirea EULA in momentul in care instalezi un win10 de ex. Microsoft isi rezerva dreptul de a lua absolut orice informatie de pe calculatorul tau !.

Poate GDPR-ul sa mai schimbe ceva.....dar ma indoiesc ca marile companii or sa fie afectate !!!!

Sincer ma indoiesc ca buletinul tau e un mare secret....

#5
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,296
  • Înscris: 08.11.2016
Va fi dar in functie de marimea continutului poate dura foarte mult.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Apropo. La multi ani cu sanatate si bucurii.

Referitor la buletin, stiu mai multe persoane care au trimis un act de identitate, facebook nu e o companie obscura......

#7
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007

View Postbumpocbum, on 11 decembrie 2019 - 21:22, said:

Nu este nici un abuz. Trebuie sa tii seama ca in momentul in care esti de acord cu politicile lor pentru folosirea serviciului pot sa iti ceara si buletinul.
Ca idee recomand citirea EULA in momentul in care instalezi un win10 de ex. Microsoft isi rezerva dreptul de a lua absolut orice informatie de pe calculatorul tau !.
Poate GDPR-ul sa mai schimbe ceva.....dar ma indoiesc ca marile companii or sa fie afectate !!!!
Sincer ma indoiesc ca buletinul tau e un mare secret....

Apropo. La multi ani cu sanatate si bucurii.

Referitor la buletin, stiu mai multe persoane care au trimis un act de identitate, facebook nu e o companie obscura......

Mulțumesc frumos ! Sunt de acord cu ce ai zis. Am doar oarecare rezerve. Plus că eu am postat multe chestii pe facebook incorect politic și mi-e frică să nu fiu urmărit pt asta.

#8
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postorthodox, on 11 decembrie 2019 - 20:58, said:

Uitati care este problema. Folosesc facebook de pe calculator in general. De aproximativ 2 ore nu mai pot primi mesaje pe facebook,

Sunt absolut convins ca este un abuz mai ales ca maine este ziua mea
Un cadou Facebook, de ziua ta.
Esti un om liber.

#9
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,716
  • Înscris: 07.02.2003

View Postorthodox, on 11 decembrie 2019 - 20:58, said:

lucru pe care nu o sa il fac niciodata. Mi se pare o prostie si o absurditate ca sa trimiti un act de identitate al tau facebookului. Numai politia are dreptul sa iti ceara actul de identitate.
Nu folosesti. Nu e nimic absurd, e politica lor, oamenii trebuie sa fie responsabili pentru ce posteaza :)

Edited by andreic, 11 December 2019 - 21:40.


#10
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007

View Postandreic, on 11 decembrie 2019 - 21:37, said:

Nu folosesti. Nu e nimic absurd, e politica lor, oamenii trebuie sa fie responsabili pentru ce posteaza Posted Image

da, sunt de acord, de aia și probabil voi renunța la facebook. Cel puțin o să încerc

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Facebook este o retea publica. Postarile raspund in fata legii. Fiecare e responsabil pentru ce posteaza !

Si postarile pe Softpedia sunt supuse legislatiei in vigoare.

#12
orthodox

orthodox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 14.06.2007

View Postbumpocbum, on 11 decembrie 2019 - 21:45, said:

Facebook este o retea publica. Postarile raspund in fata legii. Fiecare e responsabil pentru ce posteaza !

Si postarile pe Softpedia sunt supuse legislatiei in vigoare.

Știu, și e normal să fie așa. Doar că granița între free speech și hate speech uneori este greu de trasat. Eu personal nu înjur și nu atac pe nimeni, dar dacă nu sunt de acord cu homosexualitatea sau alte chestii nu mi se pare normal să fiu blocat. Și chestia asta chiar asta este, în loc să mi se spună clar unde am greșit, mi se cere buletinul. Sună cam pervers.
Scuzați de offtopic.

#13
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postorthodox, on 11 decembrie 2019 - 20:58, said:

Acum ei ma pun sa le trimit un act de identitate scanat pt a-mi confirma identitate, lucru pe care nu o sa il fac niciodata. Mi se pare o prostie si o absurditate ca sa trimiti un act de identitate al tau facebookului.
Se practica de mult chestia asta de catre FB. Nu stiu daca e absurd sau nu, dar gandeste-te ca oricine isi poate face un cont cu numele tau si nu cred ca vei fi incantat.
PS: Nu am avut niciodata cont pe FB si nici nu voi avea.

#14
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostTudor75, on 11 decembrie 2019 - 22:18, said:

Se practica de mult chestia asta de catre FB. Nu stiu daca e absurd sau nu, dar gandeste-te ca oricine isi poate face un cont cu numele tau si nu cred ca vei fi incantat.
PS: Nu am avut niciodata cont pe FB si nici nu voi avea.
Unii ar spune ca daca nu ai cont de Facebook , nu ''existi'' ... Este si Fb util , daca stii cum sa-l folosesti . Dar cum majoritatea dau like si distribuie poze cu pisici si flori sau dai haha si like la glume obosite de pe Junimea sau Comentarii memorabile si multe alte prostii , dintr-o data parca nu mai e atat de folositor . Probabil acum ceva ani cand nu aveau toti acces la internet , gaseai mai usor continut de calitate , acum e mai greu , de prin 2012-2013 cand a inceput ''boom-ul'' Fb si la noi , in sensul ca au crescut considerabil nr de conturi create .

Edited by Vlad_22, 12 December 2019 - 00:11.


#15
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,751
  • Înscris: 30.07.2006

View Postorthodox, on 11 decembrie 2019 - 20:58, said:


Uitati care este problema.

Asta am patit si eu cand am vrut sa-mi fac un cont nou,uite ce-am patit aici:  https://forum.softpe...de-la-facebook/

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca folosesti whatzzup deja stiu cine esti...

#17
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,215
  • Înscris: 23.08.2014

View PostVlad_22, on 12 decembrie 2019 - 00:00, said:

Unii ar spune ca daca nu ai cont de Facebook , nu ''existi'' ... Este si Fb util , daca stii cum sa-l folosesti . Dar cum majoritatea dau like si distribuie poze cu pisici si flori sau dai haha si like la glume obosite de pe Junimea sau Comentarii memorabile si multe alte prostii , dintr-o data parca nu mai e atat de folositor . Probabil acum ceva ani cand nu aveau toti acces la internet , gaseai mai usor continut de calitate , acum e mai greu , de prin 2012-2013 cand a inceput ''boom-ul'' Fb si la noi , in sensul ca au crescut considerabil nr de conturi create .
Daca doar dai un like si distribui bancuri si poze cu pisici nu iti cere nimeni buletinul, poti sta linistit in privinta asta.Cand faci politica, acuzatii, si lucruri de genu ti se cere buletinul, si e absolut normal...

#18
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postfqx, on 12 decembrie 2019 - 00:37, said:

Cand faci politica, acuzatii, si lucruri de genu ti se cere buletinul, si e absolut normal...
e normal sa-ti dea lumea Report la postare, iar Facebook-ul sa te blocheze 30 de zile sau forever daca le-ai incalcat politicile
sa-ti ceara buletinul nu e normal, e securistic

eu in locul tau mi-as face un buletin fals, doar cu poza reala si cu cnp fake, rapid in Photoshop, apoi il laminezi si ia facebook si da-te dea dura

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate