Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolație coș de fum

Un imn al iubirii (spirituale)

Depistare cartela ?

TV Samsung nu recepționeaza ...
 Reconventionala la apel?

Detector gaz defect.

Inlocuire serpentina boiler termo...

Primele supermaketuri, hypermarke...
 Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Recuperare poze/videouri din contul Facebook blocat

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

fqx

fqx

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postpersona695, on 12 decembrie 2019 - 00:48, said:

e normal sa-ti dea lumea Report la postare, iar Facebook-ul sa te blocheze 30 de zile sau forever daca le-ai incalcat politicile
sa-ti ceara buletinul nu e normal, e securistic

eu in locul tau mi-as face un buletin fals, doar cu poza reala si cu cnp fake, rapid in Photoshop, apoi il laminezi si ia facebook si da-te dea dura
Facebook poate fi folosit in scopuri mai putin normale, cum ar fi manipulare, si etc.Ia incearca sa scrii un articol intr-un ziar, fara sa iti dezvalui identitatea, vezi poti?

persona695

persona695

Senior Member

View Postfqx, on 12 decembrie 2019 - 01:02, said:

Facebook poate fi folosit in scopuri mai putin normale, cum ar fi manipulare, si etc.Ia incearca sa scrii un articol intr-un ziar, fara sa iti dezvalui identitatea, vezi poti?
manipularea e peste tot
poate vrei sa zici ca pe facebook sunt multi prosti adunati gramada si ajunge mai usor manipularea la ei, asta da
nu e hot cine zice, ci e prost ala care crede

fqx

fqx

Senior Member

View Postpersona695, on 12 decembrie 2019 - 01:10, said:

manipularea e peste tot
poate vrei sa zici ca pe facebook sunt multi prosti adunati gramada si ajunge mai usor manipularea la ei, asta da
nu e hot cine zice, ci e prost ala care crede
Legal, in momentul in care faci o afirmatie publica, o defaimare si etc, raspunzi pentru ele.De ce ar fi altfel pe facebook?

Thuraya_123

Thuraya_123

Active Member

• Grup: Members

View Postorthodox, on 11 decembrie 2019 - 21:27, said:

Mulțumesc frumos ! Sunt de acord cu ce ai zis. Am doar oarecare rezerve. Plus că eu am postat multe chestii pe facebook incorect politic și mi-e frică să nu fiu urmărit pt asta.

Stai linistit, nu pasa nimanui de parerile altuia, cu atat mai putin facebook-ului sau statului.
Toate conturile care au nume de obiecte, gen "luptator dacic" sau "burebista intaiul" au intrat usor-usor sub lupa Facebook-ului si a termenilor lor care spun ca fiecare cont trebuie sa dezvaluie identiatea (numele) folositorului si nu ai voie mai mult de un cont per persoana.

altuser09

altuser09

Senior Member

Renunta la FB fara griji!
Totul tine de obisnuinta.
Eu nu am cont FB si totusi traiesc.
Recunosc ca totusi folosesc WhatsApp pentru facilitatile oferite in comunicare. Dar nu am prieteni ai prietenilor ai prietenilor.
Setea de LIKE mi-o potolesc cu ajutorul forumului softpediaPosted Image .

orthodox

orthodox

Member

View Postpersona695, on 12 decembrie 2019 - 00:48, said:

eu in locul tau mi-as face un buletin fals, doar cu poza reala si cu cnp fake, rapid in Photoshop, apoi il laminezi si ia facebook si da-te dea dura

M-am gandit initial la asta dar zdrențele naibii uite ce zic :

"Pentru a ne asigura că documentele folosite pentru confirmarea identității sunt reale, folosim atât revizuirea manuală, cât și sisteme automatizate. Acest lucru ne ajută să împiedicăm abuzurile, cum ar fi înșelătoriile și furtul de identitate, și să ne asigurăm că reclamele cu conținut politic sunt autentice."

N-am skill-uri bune de photoshop si nu vreau sa risc muncind degeaba.

View Postfqx, on 12 decembrie 2019 - 01:02, said:

View Postfqx, on 12 decembrie 2019 - 01:31, said:

Legal, in momentul in care faci o afirmatie publica, o defaimare si etc, raspunzi pentru ele.De ce ar fi altfel pe facebook?

Fraților, dar eu nu înțeleg un lucru foarte sincer vorbind. Pe mine nu mă interesează absolut deloc ce spun alții despre mine, poate să spună absolut orice, să îmi defaime neamul, credința, familia, principiile și să le calce în picioare. Pur și simplu NU ÎMI PASĂ atâta timp cât am libertatea să spun și eu același lucru despre ei. Cenzura este o prostie și duce la restrângerea drepturilor și chiar te face să te radicalizezi și mai mult.

View Postaltuser09, on 12 decembrie 2019 - 06:20, said:

Renunta la FB fara griji!
Totul tine de obisnuinta.
Eu nu am cont FB si totusi traiesc.
Recunosc ca totusi folosesc WhatsApp pentru facilitatile oferite in comunicare. Dar nu am prieteni ai prietenilor ai prietenilor.
Setea de LIKE mi-o potolesc cu ajutorul forumului softpediaPosted Image .

Păi cred că o să fac asta pe viitor. Momtentan mi-am făcut alt cont.

Bombalurina

Bombalurina

Senior Member

View Postorthodox, on 12 decembrie 2019 - 10:35, said:

Momtentan mi-am făcut alt cont.

Ai recuperat datele de pe contul vechi?

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned
FB-ul e foarte bun pentru informare. Dar e bine sa nu tii lucruri prea personale pe el. Contul meu de pe FB daca il inchide pierd fix 5 poze si 3 filmari. Pe care oricum le am in backup alaturi de peste 200 mii poze si sute de filmari. Ca idee o mica parte din poze o am pe https://www.flickr.c...s/taviro/albums
care acum mi-a "blocat" partial contul in limita a 1000 foto. Daca vreau mai mult trebuie sa platesc.

Daca ai recuperat ce era de recuperat sterge contul si asta e.

orthodox

orthodox

Member

View PostBombalurina, on 12 decembrie 2019 - 10:58, said:

Ai recuperat datele de pe contul vechi?

Decât pozele pe care le-am salvat aseară manual. Procesul de salvare a tot ce ține de cont (poze, video-uri,grupuri etc) pe care mi l-ai sugerat e încă în status : Pending.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

cine dracu isi tine jurnalul vietii pe facebook - cat trebuie sa fii de extrovertit?

waterman

waterman

Guru Member

Dar pozele ălea nu le ai altundeva decât pe Facebook ?

Nu le ai în telefon, în calculator ?

orthodox

orthodox

Member

View Postwaterman, on 12 decembrie 2019 - 11:30, said:

Dar pozele ălea nu le ai altundeva decât pe Facebook ?

Nu le ai în telefon, în calculator ?

E un mix. Unele daca le am sunt pe un hard extern. Dar nu toate. Contul il am din 2009 si am schimbat telefoane intre timp, nu am avut o disciplina buna in a avea grija de ele.

waterman

waterman

Guru Member

De curios așa, ce e așa de interesant în a-ți pune toată viața pe facebook.

Poze cu familia, concedii, chestii personale ?

orthodox

orthodox

Member

View Postwaterman, on 12 decembrie 2019 - 11:53, said:

De curios așa, ce e așa de interesant în a-ți pune toată viața pe facebook.

Poze cu familia, concedii, chestii personale ?

Foarte multe din ele sunt pe privat, nu le vede nimeni. :) Le-am pus acolo ca un backup. Nu orice fac postez pe facebook, de fapt chiar nu postez deloc poze unde ma duc si ce fac de cativa ani

waterman

waterman

Guru Member

Flickr. Google Drive. Google Photos. Dropbox. etc

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

View Postwaterman, on 12 decembrie 2019 - 12:49, said:

Flickr. Google Drive. Google Photos. Dropbox. etc
Flickr ai doar 1k poze. Si restu sunt limitate la capacitate. Hdd-uri externe si Blu-Ray-uri sunt o solutie mult mai buna.

waterman

waterman

Guru Member

View Postbumpocbum, on 12 decembrie 2019 - 12:58, said:

Flickr ai doar 1k poze.

/ cont.

Și ca idee sunt oricum suficiente.

Dacă ești genul care are 500 de poze "aici respiram", "aici beam apă",  "aici eram eu în baie la hotel în concediu", "aici eram pe o stradă" îți cumperi un NAS și gata.
Poate sunt eu mai retrograd, da pozele adevărate sunt pe hârtie foto,  în album.
Ălea nu le pierzi așa de ușor ca pe ăstea de pe feisbuc sau din smarfon.

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

View Postwaterman, on 12 decembrie 2019 - 13:35, said:

/ cont.

Și ca idee sunt oricum suficiente.

Dacă ești genul care are 500 de poze "aici respiram", "aici beam apă",  "aici eram eu în baie la hotel în concediu", "aici eram pe o stradă" îți cumperi un NAS și gata.
Poate sunt eu mai retrograd, da pozele adevărate sunt pe hârtie foto,  în album.
Ălea nu le pierzi așa de ușor ca pe ăstea de pe feisbuc sau din smarfon.

Cand calatoresti mult ai ce fotografia. Si NAS-ul nu e o solutie, am folosit 5 la servici si toate au picat !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate