Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Huawei Nova 5T

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
893 replies to this topic

#19
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013

View Postnarcis_tgv_80, on 15 decembrie 2019 - 12:14, said:

Ati gasit husa originala pt el? Sau macar ceva sa se potriveasca bine?
se găsesc huse pe net merg și cele de la honor 20.

Am o întrebare pentru cei care dețin acest model, eu am observat ca sonorizarea prin Bluetooth este prea mică, dacă bag prin boxa portabila sau navigația auto volumul este foarte mic și fără bas fata de celelalte telefoane, a mai observat cineva treaba asta?.

#20
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013
Am rezolvat problema, era din setări, voi a ți găsit husa de silicon în pachet când a ți cumpărat telefonul?

#21
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
Am luat si eu un nova 5t pe negru de la Orange. Am observat ca grila difuzorului de sus. Cea in care se aud convorbirile, se misca. La voi e fixa? Se vede mai bine daca e lumina indreptata spre ea si se misca cu o unghie.

#22
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013
Este fixă la mine, acum dacă ai noroc poate mai găsești un coleg de forum sa ți răspundă și el, dar slabe șanse 👎👎.

#23
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
Probabil e defect de fabricatie pentru ca e si rama deasupra ei putin pilita. Se vede putin albita. Sa speram ca nu afecteaza functionarea produsului.
Am gasit husa originala neagra la Huawei Afi Cotroceni

#24
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013
Și a luat un prieten din Anglia nova 5t și avea husa de silicon în pachet, dacă te uiți pe filmulețe cu unboxing ai sa vezi ca majoritatea au huse în pachet, dar când i am întrebat pe cei de la Huawei România mi au răspuns ca pentru România nu vin cu huse 😄😄 cu toate ca sunt mai scumpe la noi, defavorizați mereu.

Eu zic sa te duci cu telefonul înapoi, ma gândesc ca pe viitor dacă o sa ai probleme cu el o sa zică ca e lovitura mecanica provocata de tine, zic și eu.

#25
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Au aparut reclamele la tv pt acest model de la 17 la 19 am vazut o la pro tv de 3 ori ;)

#26
narcis_tgv_80

narcis_tgv_80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 17.03.2007
Nu îl duc înapoi. Nu e o problema care sa îl afecteze. Altcineva nici nu ar fi observat, eu sunt mai tipicar. :) Alte probleme nu are. Mă gândesc că poate iau altul cu alt defect mai mare.
In rest trebuie să mă obișnuiesc cu ecranul IPS. Nu găsesc o calibrare optima. Pe vivid e prea pe albastru chiar daca e dat pe culori calde, pe natural e prea șters. Am avut în ultimă vreme Samsung cu AMOLED.
Inca o chestie, nu mai vad cat RAM am disponibil când dau pe butonul aplicații deschise, cum era la vechile Huaweiuri.

#27
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013
Și a făcut update azi dar tot 9,am zis ca poate poate 😄

Edited by cricoci2, 22 December 2019 - 19:18.


#28
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Mi se pare un telefon OK, ma gandesc sa schimb P9 lite 2017 pe care il am acum cu acest model. Daca prind vreo oferta la 1300-1400, nu mai stau pe ganduri :D

#29
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Este un telefon superior din toate punctele de vedere. Vezi ca gasesti pe olx telefoane sigilate si cu garantie reala in zona aia de pret.

#30
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013
https://www.olx.ro/o...5t-IDdav4z.html
Uite l cu 1300 RON sigilat, nu știu dacă am voie sa postez de pe olx, dacă nu am rog un moderator sa șteargă link-ul, mulțumesc.

Edited by cricoci2, 30 December 2019 - 12:51.


#31
DoDo_unu

DoDo_unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 27.10.2019
Merge volte de la digi pe acest tel?

#32
nicolaina

nicolaina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 20.06.2015
Da



#33
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
are cineva probleme cu sunteul incet la castile blth?

#34
cricoci2

cricoci2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 05.03.2013
In timp ce ești conectat cu căștile, întra în setări, la sunete alegi,, efecte sunet Huawei Histen'' acolo intri la egalizator și dai toate la maxim, inclusiv amplificator de bas, o sa se audă mult mai tare și mai pe bas, succes.

#35
DoDo_unu

DoDo_unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 27.10.2019
Pacat ca nu are slot de card, altfel era telefonul perfect, arata deosebit.

#36
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014
Salut, azi am cumpărat si eu acest telefon de la Orange. Am întrebare legata de acel infraroșu, este ca si la p30 pro pe post de telecomanda? Deoarece la p30 pro ai si aplicație telecomanda.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate