Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?
 Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...
 Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...
 Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 

Probleme android9.1 p35 plus

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
Nu cred ca ar avea cineva prin vreun service firmware-ul necesar de vreme ce e un telefon nou aparut,si clona pe deasupra.si nici sa-si piarda timpul cautand ceva rezolvare nu cred.sunt forumuri rusesti unde eu am gasit de multe ori rom-uri pentru telefoane ce nu mai aveau nici o sperant,dar cum am mai spus,asta cere timp si rabdare,plus ca trebuie sa incerci diferite versiuni,sa arzi anumite fisiere.greutatea vine din faptul ca nu ai nici specificatiile precise ale telefonului.dar macar ai telefonul si poti sa incerci,asa din vorbe e greu de rezolvat

#20
AryanL

AryanL

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2019

View Postsebastiansebi, on 04 decembrie 2019 - 22:00, said:

Nu cred ca ar avea cineva prin vreun service firmware-ul necesar de vreme ce e un telefon nou aparut,si clona pe deasupra.si nici sa-si piarda timpul cautand ceva rezolvare nu cred.sunt forumuri rusesti unde eu am gasit de multe ori rom-uri pentru telefoane ce nu mai aveau nici o sperant,dar cum am mai spus,asta cere timp si rabdare,plus ca trebuie sa incerci diferite versiuni,sa arzi anumite fisiere.greutatea vine din faptul ca nu ai nici specificatiile precise ale telefonului.dar macar ai telefonul si poti sa incerci,asa din vorbe e greu de rezolvat

La ce te referi cu specificatii precise?
Am facut un shearch cu CPU-Z,ar fi suficiente specificatiile rezultate?
Daca mai achizitionez un model identic,cu copierea softului at invia cel mort?

#21
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
Sigur,daca ai avea unul identic ai putea face un backup cu mtkdroid tool si l-ai putea rescrie pe telefonul mort.posibil sa pierzi imeiurile,dar si alea se pot rescrie.dar cand zic identic ma refer la unul cu acelas procesor si memorie.si zic asta pentru ca am vazut ca mai sunt niste p35 dar cu mtk 6580 sau 6737.ce nu inteleg eu este cum ai reusit sa formatezi telefonul folosind alt scatter fara sa primesti eroare,mie nu mi-a reusit chestia asta.daca faci rost de altul cauti si vezi cum se face backup cu mtkdroid,cum se extrage scatterul de la cel functional,si-l poti reinvia pe raposatul.si daca faci astea poti urca si backup-ul pe needrom ca mai sunt cativa posesori de p35 moarte care cauta o rezolvare.bafta multa

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate