Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

M-am ingrasat 20 kg in 4 ani

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
411 replies to this topic

#397
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,678
  • Înscris: 24.10.2015
Minciuni

#398
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Vad ca s-a mai scris cate ceva, initiatorul topicului trebuie sa ia doar un sfat. Trebuie sa faci mici schimbari in viata ta, sa slabesti eu un maraton, nu un sprint, trebuie sa faci un stil de viata pentru totdeauna. Incepi cu pasi marunti, nu te arunci din prima si nu mai mananci alimente care iti plac. Tot ce trebuie sa fie se numeste MODERATIE, poti sa mananci si "junk food", dar trebuie sa existe MODERATIE, asta trebuie sa se promoveze.
Si mai lasati studiile si toate cacaturile, ca nu te ajuta, mai mult te pierzi in informatii, "analysis by paralysis". Si de asemenea, nu mai cautati motivatie, ca este trecatoare, disciplina e cea care ramane.
Recomand aceste video-uri:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LaUYOFhnx0M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ut1PXb7KO7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#399
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Imi place de EXIT, ca pune informatii relevante. Articolul pe care mi-am bazat afirmatia e in schimbt slab https://www.reuters....E84A0PA20120511

De vaca nu am vrut sa ma leg pentru ca sistemul digestiv al unei rumegatoare difera foarte mult de al nostru, iar eu am 0 cunostinte de anatomie animala daca nu luam in considerare locurile de unde se taie cea mai buna vrabioara.

#400
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Cei din experimentul Minnesota au avut o scadere de 40% a metabolismului si totusi au slabit enorm cu o dieta hipocalorica.
Attached File  Minnesota 1.jpg   51.31K   19 downloads
Attached File  Minnesota diet.jpeg   54.25K   21 downloads
Attached File  starvation-diet.jpg   56.88K   25 downloads
Attached File  the-minnesota-starvation-experiment1-1534247128.jpg   50.47K   24 downloads

#401
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,678
  • Înscris: 24.10.2015
Se vede si faptul ca au dat jos doar grasimea si nu au pierdut deloc muschi. Uitativa ce musculatura au!

#402
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Muschii se pastreaza doar cu intermitent fasting Posted Image

#403
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
nush cum au slabit aia cu 1500 calorii in halul ala ca maica-mea manca 1000 calorii pe zi si e grasa

#404
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Si Buhnici tine 8:16 :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HRRA0qcywRY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#405
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,678
  • Înscris: 24.10.2015
Deci in sfarsit pui si tu un link in care cineva povesteste ca in primul rand, cand tii post,  corpul va reduce din masa musculara ca sa reduca din consumatori si sa pastreze rezervele.

#406
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Da, daca ala povesteste inseamna ca e asa cum zice el. Tot ce stiam despre IF a fost gresit, imi cer iertare si nu mai vreau sa discut despre asta. Cine e interesat o sa cumpere cartea si o sa se documenteze singur.

pelargonium oare ce mai face? Sper ca nu s-a apucat de IF dupa sfaturile mele, sa-si fi pierdut patratelele de pe abdomen in proces.

#407
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,678
  • Înscris: 24.10.2015
Faci glume prostesti deja. Tu ai postat filmuletul si tot tu o faci pe suparatul.

#408
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,840
  • Înscris: 10.12.2006
Topicul asta nu e despre IF si nici nu e un proces in care eu sunt inculpatul si tu avocatul acuzarii care ma tot ataca.

Chiar vreau sa stiu ce mai face pelargonium.

#409
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,678
  • Înscris: 24.10.2015
Sanatate si un an nou fericit!

#410
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Foarte interesant experimentul Minnesota . Mai pun un link aici pentru cine vrea sa citeasca .

https://fii-sanatos....ntul-minnesota/

#411
Marian233

Marian233

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.05.2020

View PostEXIT, on 08 decembrie 2019 - 00:56, said:

De unde știi câte calorii mănâncă?
Nu a precizat niciodată cantitățile exacte.
Uite, mie mi se pare că mănâncă 2200 calorii pe zi în medie. Posted Image

alea sunt 400 500 calorii , iti zic eu ce inseamna 2200 calorii ca vad ca nu aproximezi bine , 2200 2300 mananc eu . inseamna asa 200 grame orez cantarit nefiert , jumate de franzela 150 g paine , 150 g cotlet de porc carne ,  100 grame de cascaval , 100 grame cereale + 250 ml lapte !  fix 2200

#412
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,678
  • Înscris: 24.10.2015
Un exemplu foarte prost pentru un barbat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate