Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Majorare cu 60% a tarifelor la internet Telekom din Octombrie 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#91
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Eu doar internet ADSL, mobil asociat și vreo 3 licențe antivirus Norton. Nu am primit nicio notificate pana acum.

#92
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Incearca si ei sa scoata ce considera ca au pierdut cu alta ocazie.. Nu va bateti capul.. daca aveti alte variante reziliati si gata.  Lumea nu incepe si nu se termina cu Telekom

Ceea ce ma mira pe mine este ca abonamentul ala ADSL prin sarma, n-ar trebui sa coste mai mult de 10 lei la client, ca atata face.. deci nici vorba de 8 euro pe luna sau mai stiu eu ce.  Pana la urma, gasesti un modem, bagi o cartela Vodafone si tot ai un net minimal.. care poate merge mai bine decat ADSL-ul Telekom cu 6Mbs.

Edited by Kres, 30 August 2019 - 08:11.


#93
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

View PostRealThing, on 29 august 2019 - 15:48, said:

Se pregateste de vanzare, portofoliul trebuie simplificat pentru preluare si migrare.
Îi zici bine…
[ https://i.imgur.com/7ryWKvF.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#94
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Mișcarea e clară pentru vânzare. Eu am depus reziliere azi, sa vedem cu ce vor incerca să mă aburească la telefon.

#95
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
On line sau scrisoare?

#96
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Am depus si eu online . Primit confirmare .Sunt oricum liber de contract .Nu reusesc insa sa trec onine la gigi .Nu place softului cartea de identitate .ma duc in personam .Ma tot inebuneste cu marimea atasamentului jpg .

https://www.telekom....ziliere-online/

Edited by GingisHan2015, 30 August 2019 - 09:54.


#97
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005

View Postscorpyo, on 30 august 2019 - 09:53, said:

On line sau scrisoare?
Eu am depus la un sediu Telekom. Sunt oricum înafara perioadei minime contractuale.

#98
rralex89

rralex89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 08.08.2006

View Postpufonel, on 30 august 2019 - 00:10, said:

Si eu am primit un mail de genul. Eu am TV L, net L si tel fix N (nelimitat - deoarece am o persoana care sta mai mult acasa, chiar daca nu vorbeste prea mult, am vrut totusi sa-i lasam telefonul fix) si mi-au oferit un pret de 16 euro. Acum platesc cam 15.6 euro cu TVA, deci scumpirea n-ar fi prea mare. Si pachetul Maxpak va disparea din oferta, dar eu m-am uitat foarte rar spre deloc pe HBO&co.

Inca nu m-0am hotarat daca pastrez abonamentul sau ma retrag. Am net de 1GB care merge impecabil, inclusiv pe upload. Televiziunea e OK, chiar daca au scos cateva canale la care ma uitam, gen Nat Geo, in schimb compenseaza cu canalele sportive. Am vazut ceva meciuri pe Look si nu-mi mai trebuie Posted Image O alta parte nasoala la T e ca umbla cu receivere, desi am 2 TV-uri cu slot CI+ si mi-ar conveni sa umblu cu o singura telecomanda, plus ca as reduce si factura la curent.

In zona mea nu am RDS, doar Orange si UPC. La portocalii am inteles ca sunt cam aceleasi canale ca la T, mai putin T Sport-urile (adica fix alea care ma intereseaza pe mine Posted Image) Chiar zilele trecute a venit un nene de la ei sa ma imbie sa ma bag la ei, dar nu-mi oferea decat 500 Mbps la net (nu ca ar fi mare diferenta pentru mine, dar cand i-am zis ca am net gigabit de la T i-a cazut fatza Posted Image)

Ar mai fi si UPC, care are mai multe canale de documentare dau n-are decat Look-ul pe partea de sport. Si desigur ESP, dar i-au stricat si pe astia de cand cu Premier league Posted Image Nu stiu ce oferta au cei de la UPC, dar stiu ca multa lume e abonata la ei (mostenesc fosta retea locala de cablu, dar au investit masiv) si nu prea am auzitr sa se planga de calitate. Oricum mai am 29 de zile sa ma hotarasc Posted Image

Ca sa nu fiu inteles gresit... nici pe mine nu m-ar fi deranjat scumpirea daca aveam o viteza decenta sau daca era fundamentata de vreo taxa abuziva pusa de vreun guvern iresponsabil. Dar eu am 4 Mbps.... Sa fim seriosi! Si 5 EUR e mult pentru viteza aia!

View PostKres, on 30 august 2019 - 08:09, said:

Incearca si ei sa scoata ce considera ca au pierdut cu alta ocazie.. Nu va bateti capul.. daca aveti alte variante reziliati si gata.  Lumea nu incepe si nu se termina cu Telekom

Ceea ce ma mira pe mine este ca abonamentul ala ADSL prin sarma, n-ar trebui sa coste mai mult de 10 lei la client, ca atata face.. deci nici vorba de 8 euro pe luna sau mai stiu eu ce.  Pana la urma, gasesti un modem, bagi o cartela Vodafone si tot ai un net minimal.. care poate merge mai bine decat ADSL-ul Telekom cu 6Mbs.

In zona respectiva am acoperire 4G de la Vodafone si Orange iar ca alternativa fixa mai am AKTA. Cred ca o sa aleg una din cele mobile si o sa-mi iau niste echipamente cu antena exterioara de la Mikrotik. Mi se pare mai ok sa dau 15 eur pe 40-50 Mbps, decat 8 EUR pe 4 Mbps :)

#99
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Se pare ca jocurile ar fi facute, iar scumpirile ar fi pentru alinierea tarifelor pentru a nu fi socul mare la transferul clientilor. Orange ar lua partea fixa (Romtelecom), iar partea mobila este in discutie (parca Cipriotul cu fondul rus de investitii).

Sa vedem care va fi plafonul (si daca toti ar avea de plata suplimentar).

#100
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
am sunat mai devreme și în ceea ce mă privește au zis că la mine majorarea nu va fi mai mult de un euro se pare că nu toată lumea va fi forțată să plătească mai mult doar cei care au avut anumite reduceri

#101
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Păcat. Era mai ok sa ajungă partea de mobil la Digi.

Asta e....

#102
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
în ceea ce mă privește au spus că abonamentele mele se aliniază deja la prețurile din octombrie

#103
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 30 august 2019 - 10:44, said:

am sunat mai devreme și în ceea ce mă privește au zis că la mine majorarea nu va fi mai mult de un euro se pare că nu toată lumea va fi forțată să plătească mai mult doar cei care au avut anumite reduceri

ANPC-u ii mananca.. Cei care au avut reduceri au semnat pentru contract pe 24 de luni, nu le-au picat reducerile in cap din cer.

#104
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Sunt nesimtiti.. Trebuiau sa lase drku HBO in pachet ca nu se koyia lumea de 1-2 euro in plus... Nu-i coreect sa acorzi o reducere clientului sau un bonus dupa care sa-l ridici unilateral cat timp contractul e in curs... La finalizarea contractului, da, poti sa scoti ce vrei din ce ai acordat...

E lipsa de fair-play si nesimtire in cazul Telekom.

#105
rralex89

rralex89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 08.08.2006
Tocmai ce a aparut articolul asta in presa:

https://www.economic...rse_173201.html

#106
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
Oricum până vor primi toate avizele și aprobările vor mai dura cel puțin 6, 9 luni de zile

#107
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Am verificat contul bunicii mele la TV, are TV M_VOCE ZERO, in aprilie au marit pretul cu 3 lei iar acum vor sa il scumpasca din nou cu 1 euro. O sa vorbesc cu ea sa il reziliem si o trec la Digi pe TV Popular, oricum nu are nevoie de mai multe canale.

Edited by Papillon_, 30 August 2019 - 11:18.


#108
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.07.2018
Plus că încă lipsește anunțul oficial probabil mai sunt ceva clauze contracte de semnat

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate