Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Majorare cu 60% a tarifelor la internet Telekom din Octombrie 2019

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#73
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nu cred ca vor primi toti, doar o parte, in principiu cei de pe mobil si FMC (cacatul ala de oferta fix-mobil) care in principiu cam sunt clienti captivi.

#74
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 29 august 2019 - 21:34, said:


Încă nu am primit nimic de asta Ăźntreb


Pachetul ala nu face mai mult de 18 euro nici daca-l poleiesti cu aur.


View PostRealThing, on 29 august 2019 - 21:36, said:

Nu cred ca vor primi toti, doar o parte, in principiu cei de pe mobil si FMC (cacatul ala de oferta fix-mobil) care in principiu cam sunt clienti captivi.

In ce sens captivi? Nimic nu e de neinlocuit la Telekom, farfurii zburatoare se gasesc si la Orange sau Akta iar telefonul fix oricum e degeaba. Internetul e mai problematic dar cei cu ADSL nu au dupa ce regreta.

Eu ii inteleg pe cei de la Telekom - schimbarea puterii, bucuria nebunilor, se platesc niste polite pentru OUG 114/2018. Traim intr-un stat mafiot in care s-a ajuns in faza finala de "care pe care"

Edited by Kres, 29 August 2019 - 21:50.


#75
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View PostRealThing, on 29 august 2019 - 21:03, said:

Stii ce ne-a spus Baias in o sedinta? (nu, nu glumesc si nu e flame) pe aia de fix mai ales de varsta medie si peste da-i dracu, oricum sunt batrani si nu vor rezilia pentru ca asta e profilul sau pur si simplu nu au alternativa in acea zona, putem ridica tarifele fara probleme, pierderile vor fi minime in comparatie cu profitul.
O sa ma injuri insa are dreptate. Vad zilnic oameni in cercul meu de prieteni, cunostinte, care nu sunt chiar de varsta a doua dar habar nu au ce platesc, si nici nu le pasa. Cei interesati de oferte, preturi, GB, cum suntem noi pe acest forum, sunt foarte putini, iar Baias stie asta.

View Postheinz, on 29 august 2019 - 21:13, said:

Baias fiind?
Uite-o in dreapta jos a imaginii, alaturi de directorul comercial cu ideile-minune, care spera sa dea lovitura in telecomul romanesc vanzand cartele la Megaimage.  

[ https://i.postimg.cc/CMsMnm3K/baias.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Inginerul_, 29 August 2019 - 21:52.


#76
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View PostInginerul_, on 29 august 2019 - 21:50, said:

O sa ma injuri insa are dreptate.

Stiu. Asta nu inseamna ca ala trebuie sa fie mesajul.

#77
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Corect, se putea impacheta mult mai frumos. Dar na, probabil ca in cazul ala nu trebuie sa ai pretentii.

#78
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostRealThing, on 29 august 2019 - 21:55, said:


Stiu. Asta nu inseamna ca ala trebuie sa fie mesajul.

Ba da. Mesajul e cel care exprima corect atitudinea corporatiei fata de clientul captiv. Exact despre asta este vorba.  In stadiul asta a ajuns capitalismul dar aceasta scumpire fortata e si o forma de revolta fata de PSD, trebuie sa fii orb sa nu vezi, ca abia acum au prins glas.

#79
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Nu o lua cu politica ca deh, ai deja 6 puncte, zic sa n-ajungi la 9.

#80
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 29 august 2019 - 20:31, said:

Deci eu care am abonamentul televiziune L net L și voce fixă nelimitat Național voi plăti 27 de euro de la 18??!

Da, merge la 27 euro.
Practic nu se maresc tarifele, doar se revine la pretul de lista. Cu siguranta il aveti in contracte.

O miscare smart a Telekom care arata ca nu vor sa vanda.

Edited by mirabcd, 29 August 2019 - 23:08.


#81
rralex89

rralex89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 08.08.2006

View Postmirabcd, on 29 august 2019 - 23:05, said:

Da, merge la 27 euro.
Practic nu se maresc tarifele, doar se revine la pretul de lista. Cu siguranta il aveti in contracte.

O miscare smart a Telekom care arata ca nu vor sa vanda.
Nu are nimeni acest pret in contracte. E o crestere aberanta. Nu poti cere o majorare fara sa vii cu nimic la schimb!

#82
Veneno9

Veneno9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 27.03.2019
Am adsl de 6 mbps și plătesc 2.3 euro ,oare îl scumpește?oricum mă bătea gândul să renunț la el!

#83
Veneno9

Veneno9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 27.03.2019
Din ce am văzut urca tarifele dar și netul M îl transformă în L,daca urca tarifele le reziliez și las Telekom mobil X 4 și eventual mai bag o cartela de nelimitat într-un modem,pana la urmă 4g e mai stabil că adsl& coaxial.

#84
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019
Urca la 12 euro abonamentul tau, tariful standard.

#85
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Si eu am primit un mail de genul. Eu am TV L, net L si tel fix N (nelimitat - deoarece am o persoana care sta mai mult acasa, chiar daca nu vorbeste prea mult, am vrut totusi sa-i lasam telefonul fix) si mi-au oferit un pret de 16 euro. Acum platesc cam 15.6 euro cu TVA, deci scumpirea n-ar fi prea mare. Si pachetul Maxpak va disparea din oferta, dar eu m-am uitat foarte rar spre deloc pe HBO&co.

Inca nu m-0am hotarat daca pastrez abonamentul sau ma retrag. Am net de 1GB care merge impecabil, inclusiv pe upload. Televiziunea e OK, chiar daca au scos cateva canale la care ma uitam, gen Nat Geo, in schimb compenseaza cu canalele sportive. Am vazut ceva meciuri pe Look si nu-mi mai trebuie :P O alta parte nasoala la T e ca umbla cu receivere, desi am 2 TV-uri cu slot CI+ si mi-ar conveni sa umblu cu o singura telecomanda, plus ca as reduce si factura la curent.

In zona mea nu am RDS, doar Orange si UPC. La portocalii am inteles ca sunt cam aceleasi canale ca la T, mai putin T Sport-urile (adica fix alea care ma intereseaza pe mine :P) Chiar zilele trecute a venit un nene de la ei sa ma imbie sa ma bag la ei, dar nu-mi oferea decat 500 Mbps la net (nu ca ar fi mare diferenta pentru mine, dar cand i-am zis ca am net gigabit de la T i-a cazut fatza :surprise:)

Ar mai fi si UPC, care are mai multe canale de documentare dau n-are decat Look-ul pe partea de sport. Si desigur ESP, dar i-au stricat si pe astia de cand cu Premier league :ciocan: Nu stiu ce oferta au cei de la UPC, dar stiu ca multa lume e abonata la ei (mostenesc fosta retea locala de cablu, dar au investit masiv) si nu prea am auzitr sa se planga de calitate. Oricum mai am 29 de zile sa ma hotarasc :P

#86
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu stiu, atitudinea de lacomie corporatista cu orice pret, ma deranjeaza cel mai tare, schimbarea etichetei de fatza cu clientul, furtul la cantar... in doi ani au mutilat grila de dracii au luat-o si au marit de 3x preturile.

#87
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006

View PostFANCHELSEA-BVB-MILAN, on 29 august 2019 - 20:31, said:

Deci eu care am abonamentul televiziune L net L și voce fixă nelimitat Național voi plăti 27 de euro de la 18??!
Eu am fix ca tine si mi-au facut 16 euro abonamentul.

LE: acum trebuie sa ma lamuresc daca chiria la echipamente e sau nu inclusa in abonamentul asta, ca daca nu e, situatia devine albastra. La un modem, 1 tel fix si 2 receivere se adauga vreo 5-6 euro, si deja e o problema. Ma gandesc sa vorbesc la relatii clienti, dar nu stiu daca am rabdare sa stau o juma'de ora pana se elibereaza un operator, mai ales ca multi vor face ca mine :P

#88
FANCHELSEA-BVB-MILAN

FANCHELSEA-BVB-MILAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,568
  • Înscris: 30.07.2018

View Postpufonel, on 30 august 2019 - 00:30, said:

Eu am fix ca tine si mi-au facut 16 euro abonamentul.

LE: acum trebuie sa ma lamuresc daca chiria la echipamente e sau nu inclusa in abonamentul asta, ca daca nu e, situatia devine albastra. La un modem, 1 tel fix si 2 receivere se adauga vreo 5-6 euro, si deja e o problema. Ma gandesc sa vorbesc la relatii clienti, dar nu stiu daca am rabdare sa stau o juma'de ora pana se elibereaza un operator, mai ales ca multi vor face ca mine Posted Image
stai că nu am înțeles 16 Euro abonamentul pentru serviciu telefonie fixă sau tot pachetul tv net fix?

#89
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
De fiecare data când au masacrat grila și au umflat preturile, au spus ca e pentru a creste experienta utilizatorilor. Acum cred ca e maxima experienta.

Pe de alta parte e într-un fel de vrie Telekom.. cu cât au reziliat tot mai mulți contractele în ultima perioada din cauza scumpirilor, a eliminărilor de canale sau a măgăriilor, cu atât apoi Telekom s-a văzut obligat sa mai facă un rand de scumpiri, apoi încă unul etc E un cerc vicios.

La una din scumpiri am reziliat și eu. Îmi modificasera oferta, scosesera canale, arhiva nu mergea, aia de la relații clienți erau de pe alta planeta... Am zis ducă-se! Și dus a fost de la mine din casa. Neserioși și varza pe toate capitolele.

Edited by broris, 30 August 2019 - 05:22.


#90
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Carduri are și Telekom . Nu ai nevoie neapărat de receiver.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate