Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Digi K1 ajutor!

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 01.09.2009
Mi-am luat un DIGI K1, azi mi-a venit telefonul, când am văzut ce specificații bune are mi-am zis ca am dat lovitura, problema mare este la încărcare DigiK1, l-am pus azi la încărcat la 14:00 și pana la ora asta doar 44% încărcat, nu se poate asa ceva, bătaie de joc. Văd că are fast charging pt încărcat rapid dar e departe de asa ceva. Luni cred că-l returnez, degeaba are bateria 4200 dacă lui ii trebuie o zi sa încarce.

Nimic nu fac ăștia de la DIGI de calitate numai în bătaie de joc.

Edited by sandu2010, 23 August 2019 - 19:25.


#2
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,199
  • Înscris: 30.04.2007
care este valoarea curentului furnizat de incarcatorul LUI? sau ai folosit alt incarcator decit cel "dedicat" ?

#3
Florin__Adrian

Florin__Adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 11.05.2019
Sunt telefoane chinezesti rebranduite. Nici nu merita 1000 de lei, la banii astia gasesti ceva mult mai bun de la branduri cunoscute.

#4
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,933
  • Înscris: 25.12.2016
Incearca mai intai cu alt cablu, apoi si cu alt incarcator. Problema e aproape sigur la unul din astea.

#5
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 01.09.2009
Nu, pai normal că folosesc încărcătorul lui original, doar azi l-am primit, e la 48% încărcare de la ora 14:00 și acuma e 21:18. Deja trebuia sa fie încărcat de 5 ori dacă mergea bine.

#6
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 07.02.2011
Ai considerat K1 mai bun decat P Smart sau A40, care sunt la preturi apropiate?

#7
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 01.09.2009
Pai îmi bag ceva în el de telefon, ma duc luni și ii dau telefonul cum l-am primit, am dreptul de 15 zile de returnare de la achiziționare.

#8
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 15.04.2017
Ia un Huawei sau Samsung in bugetul asta si lasa prostiile

#9
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
poate e o problema cu cablul. Daca nu face bine contact sau incarcatorul nu e bun se va incarca cam cu 500mA. Asta inseamna ca o baterie de 4200 se va incarca undeva catre 10h pentru ca in ultimele ore curentul de incarcare va fi si mai mic. Incearca cu alt incarcator sau alt cablu. Am mai patit ca un cablu aparent functional sa nu incarce rapid. Chiar si sa fie defect telefonul e exagerata afirmatia ca astia de la digi nu fac nimic bine/ca e bataie de joc. La urma urmei astea sunt telefoane superieftine pentru cei care nu-si permit unul mai brand. Ca sa fie asa ieftine se mai taie pe la colturi si piesele folosite sunt cazaturi din punctul de vedere al celor de la samsung/huawei/apple. Du-l inapoi daca nu merge cu alt cablu/incarcator si iti da altul.

Edited by chilly willy, 23 August 2019 - 20:40.


#10
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
In mod sigur e o problema ori cu cablul ori cu incarcatorul. Mie asa imi face huawei cand incarc cu un incarcator sau cablu prost.

#11
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 01.09.2009
Da gata am dus un încărcător de la Huawei și încarcă bine acuma, încărcătorul a fost problema, deja e la 80%, dar tot cred că-l schimb cu altceva.

#12
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
daca nu iei unul brand nu are rost sa-l returnezi, si alte telefoane sunt tot asa. Nu e nici o diferenta intre k1 si xiaomi sau alte marci mai de jos. Pe hartie toate au specificatii foarte bune.

#13
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 08.02.2011
Telefonul poate suporta fast charging, dar nu-i obligatoriu ca si incarcatorul din pachet sa suporte asa ceva. Nici la telefoane scumpe nu gasesti incarcator capabil sa incarce la viteza maxima, desi telefonul poate.

#14
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
Uita de alea 15 (de fapt 14) zile si de retur daca e luat direct din magazin.

Daca totusi ai fost destept si ai plasat comanda online si ti-a venit telefonul
prin curier, atunci ai noroc, da' tot asa il returnezi.

#15
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,901
  • Înscris: 15.04.2007

 sandu2010, on 23 august 2019 - 20:48, said:

Da gata am dus un încărcător de la Huawei și încarcă bine acuma, încărcătorul a fost problema, deja e la 80%, dar tot cred că-l schimb cu altceva.
Daca il schimbi ia un Oukitel K6.Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate