Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 

The Boys

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#91
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,853
  • Înscris: 10.12.2006
In benzile desenate Homelander e ucis de Black Noir.
Black Noir e o clona de-a lui Homelander infiltrat de catre Vought in echipa ca sa-l supravegheze si sa il ucida in caz ca o ia razna.
In acelasi timp tot el o violeaza si pe sotia lui Butcher si face alte chestii lasandu-se intentionat filmat care l-au impins pe Homelander sa creada ca isi pierde mintile deoarece nu si le amintea.

Benzile desenate au fost scurte si intense, s-au terminat la momentul potrivit, ceea ce serialul asta se pare ca nu vrea sa o faca. Finalul cu copilul lui Homelander mi-a lasat un gust amar despre telenovela ce va deveni acest serial in urmatoarele sezoane.

[ https://i.ytimg.com/vi/JrKIeB_5j78/hqdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 09 July 2022 - 09:19.


#92
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

 Bob493, on 09 iulie 2022 - 09:01, said:


Alea nu sunt plot holes, ala e tot scenariul. Inteleg foarte bine care sunt asteptarile celor care urmaresc acest serial: sa vada supereroi si mult sange. Nu sunt satisfacuti de productiile Marvel pentru ca nu sunt destul de brutale, nu pentru ca povestile ar fi idioate. Dupa cum foarte bine subliniaza domnisoara irina2014, realismul nu e ceva ce ii intereseaza. Sau logica. Sau coerenta. Sa fie cu bum, cu pac si - mai ales - cu sange, si sa fie urmarit lejer, cu creierul in standby. De gustibus, ca e loc sub soare pentru toata lumea. Dar te rog eu mult, nu-l mai jigni pe Tarantino, ca nu ti-a gresit cu nimic.
tu esti ala care duce discutia la nivel personal, apropos de jignit.

mai relaxeaza-te, nu mai judeca  si nu mai considera ca detii adevarul absolut si stii ce gandeste toata lumea, ca nu e asa.

daca tu cauti realism si raportezi la lumea reala subiectele din povesti, e treaba ta. Daca eu nu o fac, ma priveste.

putem avea pareri diferite si fara a fi conflictuali.

Peace, relax, enjoy.

#93
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 12.07.2010
Am parafrazat doar cele spuse de tine intr-o postare anterioara. Bineinteles ca te priveste doar pe tine cat de mult esti dispusa sau cat de mult e nevoie sa iti incetinesti functiile cognitive pentru a te relaxa.

#94
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,379
  • Înscris: 23.05.2003
OK, e de ajuns un post în care să zici că nu-ți place că ești mai presus de prostime.
Restul de posturi pe aceeași temă e din categoria băgatului bățului prin gard așa că mai jos vă ofer o dedicație din partea lui Butcher. :D

Attached File  Screenshot_20220708_210954.jpg   255.21K   29 downloads

#95
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 12.07.2010
Fixed it for you

[ https://i.ibb.co/m9vz1YH/Screenshot-20220708-210954.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#96
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,963
  • Înscris: 12.03.2010
Dude, vezi ca-ti da Butcher un sfat de viata si tu te uiti la degetul alora (inclusiv cei cu serialul) care-ti arata drumul in viata. Te-ai gindit ca daca ceva nu-ti place, nu e pentru tine?

E ok sa nu-ti placa ceva, nu e ok sa te OBSTINEZI sa nu-ti placa ceva. Nici mie nu-mi place Reacher (cu care iarasi vad ca ai o problema), dar eu l-am lasat drek' dup-o juma de ora si n-am venit aici sa-i fac galerie pe invers. Cel mult ma iau de filme si seriale la care vad ocazii pierdute sau bani irositi, ori vreun trend cretin care se intinde si la alte productii, dar daca filmele si serialele respective nu merita de la bun inceput, nici nu ma obosesc sa scriu ceva despre ele.

#97
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 12.07.2010

 hellmarvel, on 09 iulie 2022 - 15:25, said:

Dude, vezi ca-ti da Butcher un sfat de viata si tu te uiti la degetul alora (inclusiv cei cu serialul) care-ti arata drumul in viata. Te-ai gindit ca daca ceva nu-ti place, nu e pentru tine?

E ok sa nu-ti placa ceva, nu e ok sa te OBSTINEZI sa nu-ti placa ceva. Nici mie nu-mi place Reacher (cu care iarasi vad ca ai o problema), dar eu l-am lasat drek' dup-o juma de ora si n-am venit aici sa-i fac galerie pe invers. Cel mult ma iau de filme si seriale la care vad ocazii pierdute sau bani irositi, ori vreun trend cretin care se intinde si la alte productii, dar daca filmele si serialele respective nu merita de la bun inceput, nici nu ma obosesc sa scriu ceva despre ele.

A, pai l-am abandonat dupa ce am urmarit doua episoade din sezonul 2 si mi-am dat seama ca nota de pe Rotten Tomatoes e mincinoasa si ca sezonul 2 e cel putin la fel de prost ca primul. Pentru mine scrisul nu e obositor. Plus ca sunt politicos, asa ca raspund fiecaruia in parte cand mi se adreseaza.

 Mizu, on 09 iulie 2022 - 09:18, said:

In benzile desenate Homelander e ucis de Black Noir.
Black Noir e o clona de-a lui Homelander infiltrat de catre Vought in echipa ca sa-l supravegheze si sa il ucida in caz ca o ia razna.
In acelasi timp tot el o violeaza si pe sotia lui Butcher si face alte chestii lasandu-se intentionat filmat care l-au impins pe Homelander sa creada ca isi pierde mintile deoarece nu si le amintea.

Benzile desenate au fost scurte si intense, s-au terminat la momentul potrivit, ceea ce serialul asta se pare ca nu vrea sa o faca. Finalul cu copilul lui Homelander mi-a lasat un gust amar despre telenovela ce va deveni acest serial in urmatoarele sezoane.

[ https://i.ytimg.com/vi/JrKIeB_5j78/hqdefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

M-ai facut curios si m-am uitat peste benzile desenate. Pai sunt de 10x mai bune decat serialul. De ce naiba sa ai material sursa si sa iti bati joc in halul asta de el, e un mister pentru mine.

#98
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 15.05.2018
Comics sunt mai interesante la partea de actiune dar in serial Antony Starr si Karl Urban joaca mai bine rolul lui Homelander si Butcher. Cel putin joaca rolurile in mod diferit.

#99
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 12.07.2010
Actiunea ca actiunea, dar macar povestea face sens si e bine construita, spre diferenta de serial. Acum sunt chiar mai enervat de cat e de prost, pentru ca aveau tot de ce era nevoie pentru a realiza ceva misto, dar producatorii au ales sa faca in schimb un mare rahat. Unul savurat de multi, dar tot un rahat.

Edited by Bob493, 10 July 2022 - 06:58.


#100
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

 Bob493, on 09 iulie 2022 - 09:01, said:


Alea nu sunt plot holes, ala e tot scenariul. Inteleg foarte bine care sunt asteptarile celor care urmaresc acest serial: sa vada supereroi si mult sange. Nu sunt satisfacuti de productiile Marvel pentru ca nu sunt destul de brutale, nu pentru ca povestile ar fi idioate. Dupa cum foarte bine subliniaza domnisoara irina2014, realismul nu e ceva ce ii intereseaza. Sau logica. Sau coerenta. Sa fie cu bum, cu pac si - mai ales - cu sange, si sa fie urmarit lejer, cu creierul in standby. De gustibus, ca e loc sub soare pentru toata lumea. Dar te rog eu mult, nu-l mai jigni pe Tarantino, ca nu ti-a gresit cu nimic.

Nimic, da' absolut nimic n-ai inteles! Mkey, tine-o tot asa, macar ne distram si noi pe aici.

#101
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 12.07.2010
Nu as fi zis ca esti genul greu de distrat.

#102
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,015
  • Înscris: 11.07.2016
Bobule, esti ca o capusa de-aia...te-ai infipt in ceva, nu mai scapa omul de tine decat daca ti se rupe capul...
Sincer, in viata reala nu as vrea sa am de-a face  cu tine..cred ca esti teribil de obositor si carcotas.

#103
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

 Bob493, on 10 iulie 2022 - 08:56, said:

Nu as fi zis ca esti genul greu de distrat.

Nu sunt. Niste banalitati si platitudini emise de semidocti pe forum au daru' de a ma distra.

#104
irina2014

irina2014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,541
  • Înscris: 04.03.2014

 Bob493, on 10 iulie 2022 - 06:58, said:

... Acum sunt chiar mai enervat...
Nu te-ai calmat încă? Ia o pastila
Ai fost involuntar amuzant

#105
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,325
  • Înscris: 12.07.2010

 Malus_Dacus, on 10 iulie 2022 - 10:16, said:

Bobule, esti ca o capusa de-aia...te-ai infipt in ceva, nu mai scapa omul de tine decat daca ti se rupe capul...
Sincer, in viata reala nu as vrea sa am de-a face  cu tine..cred ca esti teribil de obositor si carcotas.

Of, unde e Butcher cand ai nevoie de el?

 edy_wheazel, on 10 iulie 2022 - 10:28, said:


Nu sunt. Niste banalitati si platitudini emise de semidocti pe forum au daru' de a ma distra.

Da, m-am prins deja ca esti distrat de platitudini si banalitati. Lipsurile mi le asum, dar ma straduiesc zilnic sa invat ceva nou. De exemplu, azi am apelat la dex pentru a invata ce inseamna 'uschiti', si, desi modul in care l-ai folosit inca ma cam nedumereste, imi dau seama ca vina e a mea, fiind prea putin familiarizat cu argoul rural. Oricum, iti multumesc pentru lectie! E un pas inainte.

 irina2014, on 10 iulie 2022 - 10:52, said:

Nu te-ai calmat încă? Ia o pastila
Ai fost involuntar amuzant

E fascinanta capacitatea unora de a gasi umor undeva unde chiar nu exista, fie ca vorbim de o fraza oarecare sau de un serial faimos. Intr-un fel, va invidiez.

#106
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,487
  • Înscris: 10.08.2005

 Puferiu_, on 08 iulie 2022 - 21:14, said:

Din ce am inteles eu din comentariile voastre, serialul asta ori il iubesti, ori il urasti.
Tu o sa-l iubesti.

 Bob493, on 08 iulie 2022 - 10:18, said:

Lol, compari Watchmen cu rahatul asta? Watchmen (filmul, nu porcaria de serial) are o poveste cu noima cap-coada si nu o serie de intamplari lipsite de coerenta sau logica si coincidente incredibile. Atmosfera e dark, dialogurile sunt credibile, iar cei care traiesc drame, le traiesc pe bune, nu fac glume cu partz la 5 minute dupa. Eroii sunt unii buni, altii rai, ca asa e in viata, dar macar isi respecta trasaturile de personalitate si nu se comporta de parca ar fi bipolari, azi intr-un fel, maine intr-unul complet opus a ce aratasera ei pana atunci.

Insir cateva stupizenii, asa, aleator, dupa cum imi vin in minte:


SPOILERE!
Spoiler
Asta ca sa nu mai vorbim ca boisii sunt niste criminali nenorociti. Translucent vede cum Hughie incerca sa puna un microfon in biroul lor, asa ca il urmareste ca sa afle cine e si ce vrea, se lupta cu ei in legitima aparare dupa ce Butcher da cu masina peste el, pierde lupta, este imobilizat, rapit, torturat, supravietuieste unor multiple sinistre tentative de asasinare cu sange rece iar in cele din urma este ucis in mod brutal de Hughie, in timp ce incerca sa evadeze. Si totusi, cumva tot ei sunt baietii buni.

Halal creatie intelectuala.
Tocmai de aia ne plac, ca sunt niste criminali nenociti si exista conflicte atat intre oameni cat si intre super-oameni.
Nu exista 'baieti buni' in povestea asta. 'Corporatia' trebuie sa cada.
Si a cazut, "a primit" o conducere noua, conflictele au ramas.

 Bob493, on 09 iulie 2022 - 16:08, said:

A, pai l-am abandonat dupa ce am urmarit doua episoade din sezonul 2 si mi-am dat seama ca nota de pe Rotten Tomatoes e mincinoasa si ca sezonul 2 e cel putin la fel de prost ca primul. Pentru mine scrisul nu e obositor. Plus ca sunt politicos, asa ca raspund fiecaruia in parte cand mi se adreseaza.
Pai noi deja am terminat sezonul 3, tu inca te plangi de trecut ?
S-au plobmat unele gauri din sezonul 2.

 Bob493, on 10 iulie 2022 - 13:52, said:

Of, unde e Butcher cand ai nevoie de el?
Ultima data cand lume avea nevoie de el si era de negasit, si-o tragea cu Maeve.

 Bob493, on 09 iulie 2022 - 16:08, said:

De ce naiba sa ai material sursa si sa iti bati joc in halul asta de el, e un mister pentru mine.
Pentru ca "amazon". Daca tot esti suparat pe ce se intampla cu materialul sursa vezi ce face Amazon cu LOTR.

Edited by MarianG, 10 July 2022 - 19:37.


#107
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
The Boys will crossover with its spinoff, The Boys Presents: Varsity.

Hm, să vedem la ce s-au gândit.

#108
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
S-au cam tras pe cur cu finalul sezonului 3. Cum e normal, la finalul sezonului se încheie socotelile intrigilor țesute de-a lungul sezonului, ceea ce s-a și întâmplat, dar îmi pare că toți au rămas prieteni și vor trăi fericiți până la adânci bătrâneți. Am așteptat ca măcar 1-2 personaje importante sa dea coltul, chiar și din alea neutre dpdv al acțiunii. Nota de 8.3 de pe IMDb a ultimului episod confirmă că nu sunt singurul caruia nu i-a plăcut finalul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate