Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

The Boys

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
S-a cam fâsâit... Violență și sânge doar ca să șocheze și să pară edgy. Povestea bate pasul pe loc - nu prea contează ce se întâmplă de-a lungul sezonului, la final se dă un reset și totul e ok.
Reacția ochelaristului de la finalul ultimului episod spune totul - a devenit plictisitor? Neah... we still believe!

Edited by octav727, 14 July 2022 - 15:00.


#110
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006
Nici eu nu am reusit sa il vad in intregime. M-am apucat datorita review-urilor bune si scenelor interesante de pe youtube (luate separat si acum sunt placut de vazut), dar pana la sfarsitul primului sezon m-au pierdut complet. Am mai vazut cateva episoade chinuit, sperand ca devine mai bun si am renuntat.
E pur si simplu prea prost scenariul. In plus fata de toate inconsistentele si problemele logice ale povestii mentionate mai sus, as mentiona doar una singura, dar foarte mare: Intreg sezonul 1 e bazat pe dorinta de rabunare a 2 personaje: Butcher si Hughie pentru sotia/iubita ucisa. OK, dar Butcher afla ca sotia este in viata, iar Hughie nu doar ca nu se razbuna, ci il salveaza de la moarte pe ucigasul iubitei. Mie asta imi spune ca nu mai e interesat de razbunare, nu? Si cu toate astea, Hughie continua cu incrancenare lupta contra super-eroilor pentru ca... pentru ca... pentru ca ... oare de ce?

La nivel micro este interesant serialul, multe scene interesante, clipuri de cateva minute super. Luate separat sunt bune: efecte speciale, catch phrase-uri, dialoguri savuroase.

La nivel macro e o porcarie rara, nu este nici un fir al povestii, asta ca sa nu fiu rau si sa zic ca nu e nici o poveste.

#111
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010

View Postda.ta, on 14 iulie 2022 - 15:39, said:

La nivel macro e o porcarie rara, nu este nici un fir al povestii, asta ca sa nu fiu rau si sa zic ca nu e nici o poveste.
Dude, care parte din "Supermen are shit, grow a pair and fuck'em" o vrei tradusa?

#112
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006
Atat? Daca asta este toata povestea serialului, o scena de 3 minute este suficienta. Nu are rost sa pierd timpul sa vad 3 sezoane pentru atata tot.

PS: de fapt 1 minut e destul: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8wu1BKBnk3Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by da.ta, 14 July 2022 - 22:08.


#113
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Atât pentru că și-au dat seama că pot face bani și încep să nască seriale noi.

#114
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 11.07.2016
Am terminat sezonul 3 aseara. A fost mai fain decat sezonul 2, a bagat si ceva caterinca fata de lgbt/poponei etc...
Per total nu a fost rau.
Dar cred ca nu o sa ma mai uit la un eventual sezon 4....si-a pierdut farmecul.

Edited by Malus_Dacus, 18 July 2022 - 18:28.


#115
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Sezonul 3 e de departe cel mai slab, or sa lungeasca povestea pana termina vaca de muls.

Cam toate personajele au devenit caricaturi, firul narativ nu merge nicaieri...................

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate