Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

The Boys

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#19
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Unii cred că și "Călătoriile lui Gulliver" e o carte pentru copii.

Am ocolit vreo 2 săptămîni serialul ăsta tocmai datorită prejudecăților legate de filmele cu supereroi, comics-uri...

...a meritat să trec peste prejudecăți!

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Poststancosty, on 31 iulie 2019 - 13:39, said:

Iar un film cu supereroi este exact ceea ce este: un film inspirat din benzile desenate, pentru copii, deci cu IQ încă redus!
Asta e opinia mea și cred că am dreptul să mi-o exprim, nu ești tu în măsură să-mi interzici!


E serial nu film !
Nici nu l-ai vazut dar tu stii mai bine Posted Image
Esti exact gica contra fara argumente , iti place sa scrii mult si prost fara sa ai habar despre ce se discuta .
Serios , vezi-ti de treaba ta , nu mai scrie tampenii unde esti paralel . Opinia ta sa ti-o ti in buzunar cat timp esti off topic .
P.S. E un serial pe care multi nu-l inteleg ( pt ca nu au capacitate cognitiva ) dar comenteaza aiureli .

Edited by Baxon, 31 July 2019 - 18:49.


#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
N-a reusit sa se mentina la nivelul primelor episoade, dar a fost totusi bun. Final cam deschis insa...

[ https://66.media.tumblr.com/4af0492c63b5dde2956b86571bb5fb93/tumblr_pva2ov3NC21qlv5vbo1_500.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 01 August 2019 - 20:57.


#22
Adi757

Adi757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 01.11.2012
Este interesant si cred ca vad primul ep.

#23
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Surprinzator de OK. Mai astept daca mai scot alt sezon. :)

#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Acum il "cumpar"....sa vedem ce e de el ca si asa eram in pana mare de seriale bune

#25
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Sunt la episodu 2...e ok filmu,iese din tiparul clasiv,crec a ca vor da lovitura cu el...
Carl urban a fost ales perfect in rolul de agent "fbi",nu cred ca gaseau un actor mai potrivit

#26
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
L-am terminat,foarte bine legat serialu,am fost captivat de la inceput pana la final
Rar cand un serial ma aduce in starea asta....

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Bine ca ti-a placut.
2 episoade mi-au ajuns. Ideea e ok - copiezi eroii DC si ii faci mai negativi, cu probleme. Actorii sunt ok in general cei din rolurile secundare.
Scenariul si mai ales regia lasa de dorit. Nuditate, limbaj si aluzii sexuale gratuite. Merge la Cannes probabil :D

#28
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018
Recomandati acest serial?

#29
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Yep.

Da' acu' a inceput Preacher asa ca noroc ca l-am terminat la timp. :D

Edited by burebista, 05 August 2019 - 20:40.


#30
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View Posteiffel, on 05 august 2019 - 19:35, said:

Bine ca ti-a placut.
2 episoade mi-au ajuns. Ideea e ok - copiezi eroii DC si ii faci mai negativi, cu probleme. Actorii sunt ok in general cei din rolurile secundare.
Scenariul si mai ales regia lasa de dorit. Nuditate, limbaj si aluzii sexuale gratuite. Merge la Cannes probabil :D

Cred că este mai multă nuditate pe Nickelodeon.
Aluziile sexuale au o mare valoare mai târziu în serial, undeva spre final, când este prezentat modelul de societate. De fapt este una dintre cele mai bune scrieri legate despre sex din societatea noastră. Poate chiar cea mai bună apărută vreodată la nivelul ăsta.

#31
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostGhibos, on 05 august 2019 - 20:24, said:

Recomandati acest serial?
Da,e ceva diferit....

#32
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,928
  • Înscris: 12.03.2010
Cui nu-i place serialul asta (dar s-a uitat la el), suge p*la Avengerșilor. E mai bun decit orice o sa fie Watchmen (oricum e mai bun decit Watchmen-ul lui Singer).

Killing the lore... This is a story about people, not superhumans.

#33
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Interesant serialul. Pacat ca au aparut momentan doar 8 episoade.

#34
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
e ceva fin care nu se adreseaza adolescentilor
daca puberilor e bine sa le pui filme cu super-eroi in care "binele invinge" ca sa ii cresti frumos, filmul asta este fix opusul
adica, spoiler, super-eroul lasa un avion cu pasageri sa se prabuseasca pentru ca el nu are cum sa-l salveze si nici nu se streseaza prea tare si apoi minte ca a ajuns prea tarziu
pentru ca de obicei filmele promoveaza valorile astea, familie, moralitate, binele samd. dar serialul asta se adreseaza oamenilor cu ceva experienta in viata, care stiu ca rahatul este de multe ori impachetat frumos

mie imi place serialul, sper ca sezonul 2 sa nu-l buseasca

#35
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
The boys (2019)

https://www.imdb.com/title/tt1190634/


super-eroi. cu mentiunea ca-n universul asta, majoritatea super-eroilor au devenit corupti, perversi si cu 2 fețe.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/06rueu_fh30?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


8 episoade in sezonul 1, 3 au aparut deja din sezonul 2.

#36
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
mie imi place actorul ce il joaca pe Homelander. face o treaba foarte buna, i se potriveste rolul. cat despre serial, primul sezon a fost ok. senzonul 2 pana acum nu prea mi-a placut, a inceput destul de slabut. cred ca in sezonul 2 lupta se va da intre Homelander si tipa noua din ,,the 7,,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate