Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Altex - loteria comenzilor online si competitia cu angajatii

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#19
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018

 dorin_2k, on 06 iulie 2019 - 15:37, said:

Cred ca.... Ai ghinion.
Nu îmi pot imagina cum sa ai atâtea comenzi nelivrate.

Fa-ți alt cont. Poate ești în vreun blacklist.
E bisnitar vanator de chilipiruri, de produse expuse, de lichidari... cu stocuri mici si limitate.

#20
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,647
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/7d/01/zB3hf2Sw_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/ae/11/xoNiXDAh_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si eu sunt patit cu jegurile astea... mi-au anulat comanda fara motiv si mi-au "propus" un "produs asemanator" (dupa vorbele lor, cand i-am sunat) la nu mai putin de 1200 lei :)))

bravo Failtex, s-a intalnit hotul cu prostul Posted Image

#21
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 xmanyacs77, on 06 iulie 2019 - 15:11, said:

Pai sunt alternative mult mai ok: https://www.compari.ro/
Ce-i cu ala, e doar un search engine de produse pe mai multe site-uri, ei nu vand nimic.

#22
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,457
  • Înscris: 28.10.2018

 rellyc, on 06 iulie 2019 - 15:34, said:

Ba da, cu print screen la mesaje!

Si cum probezi restul afirmatiei cum ca angajatul a vandut produsul pe olx?

#23
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005

 andone19, on 06 iulie 2019 - 15:40, said:


E bisnitar vanator de chilipiruri, de produse expuse, de lichidari... cu stocuri mici si limitate.

Îmi place sa joc la loto în perioadele de promoții, dau click pe 20 produse și primesc unul sau niciunul. Dacă tu iei produsele când apar, te felicit, eu le iau la lichidări, dar nu despre asta este vorba în propoziție :)

 abac, on 06 iulie 2019 - 15:44, said:



Si cum probezi restul afirmatiei cum ca angajatul a vandut produsul pe olx?
Cu sunatul la anunț pt produsul căutat și vânzătorul care se lauda ca lucrează la MG. Ai răbdare, vei mai primi detalii concrete și de la alții.

Edited by rellyc, 06 July 2019 - 15:50.


#24
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,457
  • Înscris: 28.10.2018

 rellyc, on 06 iulie 2019 - 15:47, said:

Cu sunatul la anunț de pe olx și cu vânzătorul care se lauda ca lucrează la MG

Neah. Harneala. Baga o inregistrare audio, altfel minti.

Edited by abac, 06 July 2019 - 15:49.


#25
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

 andone19, on 06 iulie 2019 - 15:40, said:

E bisnitar vanator de chilipiruri, de produse expuse, de lichidari... cu stocuri mici si limitate.

In prima parte a propozitiei sigur nu vorbeai de tine?

#26
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018

 abac, on 06 iulie 2019 - 15:44, said:

Si cum probezi restul afirmatiei cum ca angajatul a vandut produsul pe olx?
Ca si cum ar conta.
Bine ca l-a vandut, deaceea e si pus acolo, sa vanda, cat timp a scos produsul din gestiune si a bagat banul in gestiune e treaba lui ce a facut cu el dupa ce l-a cumparat. Tu ce vrei acum, sa iti sparga mascatii casa sa te intrebe ce ai facut cu telefonul cumparat de tine? E treaba ta, il puteai arunca in prapastie sau il puteai vinde unui fraier pe 10.000 euro, e strict treaba ta personala ce faci si cu cat vinzi proprietatea ta personala.

Edited by andone19, 06 July 2019 - 15:54.


#27
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,647
  • Înscris: 10.04.2009

 Kres, on 06 iulie 2019 - 15:33, said:

Sunteti voi dependenti de chilipiruri, de aia.... Ia comandati la pretul de lista, ala umflat sa vedeti vine sau nu vine produsul ok?   Trust me!

am comandat si la pret baban, cum sa nu... se bucura cormoranii din Delta de OLED-urile mele Posted Image

ce tie nu-ti place altuia nu-i face... pana nu se invata minte Ostahie & co sa fie corecti... cormoranii/ bunica de la Sighet/ matusa din Suceava vor avea parte de un festin din partea mea si nu numai Posted Image

#28
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Dar voi de.ce.cumparati de la un magazin care nu afișează câtă garanție are un produs

Poate afișează dar.nu văd eu

Nu se da nici o hârtie la mana unde sa scrie câtă garanție are ce cumpărați

Nu bonul dar și ăla cum mama mă-sii se face că numai la ăștia se șterge tușul de pe bon

Am 3 cumpărături la ăștia toate bonurile s-au decolorat de nu se mai vede nimic pe ele.

La nici un alt magazin nu mi sa întâmplat așa ceva.


#29
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 andone19, on 06 iulie 2019 - 15:35, said:

Crezi tu ca e asa, poate unii mai risca sa ia sa faca o bisnita, dar de multe ori produsele alea de la lichidare nu sunt populare deci se vand greu si vei sta cu ele mult si bine in casa in asteptarea unui cumparator desi adaosul tau e minor.
Tu ce crezi ca angajatii n-au ce face decat sa isi arunce banii pe produsele ce nu se vand in magazin in speranta ca le dau ei cu pret mai mare? Posted Image

Deci daca vezi tu Intel NUC cu Coffee Lake la 300 de lei si nu-i niciun angajat care sa-si arunce banii ... call me... Pe bune!

Edited by Kres, 06 July 2019 - 15:58.


#30
andone19

andone19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 28.12.2018

 zzhunt, on 06 iulie 2019 - 15:54, said:

Nu bonul dar și ăla cum mama mă-sii se face că numai la ăștia se șterge tușul de pe bon

Am 3 cumpărături la ăștia toate bonurile s-au decolorat de nu se mai vede nimic pe ele.

La nici un alt magazin nu mi sa întâmplat așa ceva.
Asta am observat si eu, ca tusul se evapora dupa 6-12 luni de pe orice bon de la Altex, adica adio garantie de 2 ani ca nu se da pe baza unei hartii albe chiar daca pe spate scrie altex pe ea.
Se mai intampla si cu bonuri de la hipermarketuri.

#31
gykanes

gykanes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 06.06.2010
Exemplu de mesaj din partea Altex. Am dat comenzi la.ora 7 dimineata cu rezervare in magazin si mi-au zis ca le-a luat un client. Cum naiba sa ia un client dacă am dat comanda cand nu era deschis magazinul? Macar sa scoată rezervarile de pe site si aia e.


#32
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,151
  • Înscris: 10.07.2013

 zzhunt, on 06 iulie 2019 - 15:54, said:

Dar voi de.ce.cumparati de la un magazin care nu afișează câtă garanție are un produs

Poate afișează dar.nu văd eu

Nu se da nici o hârtie la mana unde sa scrie câtă garanție are ce cumpărați

Nu bonul dar și ăla cum mama mă-sii se face că numai la ăștia se șterge tușul de pe bon

Am 3 cumpărături la ăștia toate bonurile s-au decolorat de nu se mai vede nimic pe ele.


La nici un alt magazin nu mi sa întâmplat așa ceva.
Confirm aceste fapt.....tusul de pe bonurile fiscale de la Altex + Media Galaxy sunt invizibile dupa maxim 6 luni de la achizitie! Posted Image

ANAF ce parere are despre aceste cazuri de frauda fiscala?Posted Image

Edited by xmanyacs77, 06 July 2019 - 16:05.


#33
Florin__Adrian

Florin__Adrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 11.05.2019
Probabil chilipirurile se "dau" intre angajati cand apar sau alte oferte foarte bune.

#34
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 beavis03, on 06 iulie 2019 - 15:54, said:

am comandat si la pret baban, cum sa nu... se bucura cormoranii din Delta de OLED-urile mele Posted Image
ce tie nu-ti place altuia nu-i face... pana nu se invata minte Ostahie & co sa fie corecti... cormoranii/ bunica de la Sighet/ matusa din Suceava vor avea parte de un festin din partea mea si nu numai Posted Image

Inseamna ca sunt bulangii daca afiseaza produse la preturi atractive dar nu onoreaza comenzile... Umpeti-i de motorina pe Facebook sa li se duca vestea.

#35
valid09

valid09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 07.10.2013
https://www.google.c...H4seSds7naJMqCs

#36
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 xmanyacs77, on 06 iulie 2019 - 16:03, said:

Confirm aceste fapt.....tusul de pe bonurile fiscale de la Altex + Media Galaxy sunt invizibile dupa maxim 6 luni de la achizitie! Posted Image

ANAF ce parere are despre aceste cazuri de frauda fiscala?Posted Image

Nu-i frauda fiscala - casele de marcat inregistreaza electronic tranzactiile.. deci n-are treaba ANAFu, paguba ii la client daca trebuie sa returneze in cadrul garantiei de 1 an si nu se mai vede nimic pe bon.. dar se poate face o poza la bon cu telefonul... si printa ulterior

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate