Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Magazin online - comanda anulata pe motiv de pret gresit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,457
  • Înscris: 06.02.2008
Îți pot băga articolul cu prețul derizoriu și s-au spălat pe mâini.

Edited by caiuscorneliu, 23 November 2023 - 14:33.


#56
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,312
  • Înscris: 18.03.2007
Pai asa pot sa isi creasca pretul la produs oricat de mult si sa refuze comenzile achitate de clienti, avand marfa pe stoc. Nu e un produs achizitionat cu 2 lei.

#57
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 21.12.2006
Așteaptă liniștit. Nu se va livra. Să vedem cât reziști cu banii dați la furnizor și fără produs.

Am pățit ceva similar de curând, dar am achitat doar 150 lei, vândut de un partener. După o săptămână de așteptare să îmi fie livrat produsul am contactat eMag, care se comporta ca un autist - eu întrebam ceva, suportul răspundea ce voia. Nici măcar când se jurau că vorbesc cu un umanoid nu eram convins de asta - aceleași fraze standard irelevante in context le folosea, ca și chatul robotizat. Au spus că verifică, că rezolvă, că plm... N-au făcut nimic, după încă o săptămână am anulat comanda. A mai durat încă câteva zile sa vad banii in cont. Era perioada cu BF, problema mea era neimportantă pentru ei.

Produsul e in continuare la vânzare, livrare din stoc, atât pe site-ul partenerului cât și pe eMag. La 180 lei. Nu îmi mai trebuie, am comandat altceva similar de la concurență.

Dacă eram contactat de seller sau eMag, la 1-2 zile după plasarea comenzii, să-mi spună că produsul nu mai e disponibil sau a fost un preț eronat, pe cuvânt că nu mă supăram. Dar să te comporți mârșăvește cu clientul care deja ți-a băgat banii în buzunar, asta e nesimțire curată. Atât a sellerului cât și a emag, că permite așa ceva.

Edited by nei-k, 25 November 2023 - 05:44.


#58
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,312
  • Înscris: 18.03.2007
Exact!
Au zis că mâine, luni, vin cu rezoluția.
Oricum, mâine sunt pregătit să sesizeze și ANPC și autoritatea europeană pentru protectia consumatorilor, pt partenerul polonez, dar tot portalul o să indice in sesizare.
Banii nu se pierd, doar că merită insistat pt produs.

#59
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 11.04.2006
Merita clar. Ca noi restul suntem perfecti si nu gresim niciodata. Daca au gresit sa plateasca.

#60
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,312
  • Înscris: 18.03.2007
A revenit emag sec cu un voucher trimis pe email si anuntand ca anuleaza comanda.
Daca e sa stai de ei, sigur isi iau amenda, dar prefera sa plateasca o amenda modica decat sa livreze cu pierdere de 1000 e la fiecare bucata de produs la care s-a dat click.

#61
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 01.08.2006
Nu primesc nicio amenda. OPC urmareste doar sa se ajunga la o intelegere agreabila intre vanzator si cumparator. Daca ti-au dat banii inapoi, ba si voucher rezonabil pentru neplacere, magazinul si-a facut treaba, OPC si-a facut treaba.
Nu confundati OPC cu un calau, merge la magazin, taie si spanzura, cumparatorul are dreptate 100%, vanzatorul e un idiot bun de plata.

#62
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,312
  • Înscris: 18.03.2007
Atenție la ofertele unor parteneri, mai ales Agro Premium Polonia.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate