Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 

UDMR rupe protocolul cu PSD-ALDE

* * * * * 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
582 replies to this topic

#577
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,548
  • Înscris: 30.01.2008

 Wotan, on 01 iunie 2019 - 18:32, said:

Avand in vedere ca mai nou se voteaza masiv cu UDMR in spatiul extracarpatic,
Posted Image Posted Image

#578
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

 Hunor_66, on 01 iunie 2019 - 17:05, said:

Nu-i nici o ipocrizie.



Acum, pe bune, tu ai citit afirmația lui westpoint, de la care a plecat discuția, sau doar te bagi în seamă?

#579
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

 iladi, on 01 iunie 2019 - 20:23, said:



Acum, pe bune, tu ai citit afirmația lui westpoint, de la care a plecat discuția, sau doar te bagi în seamă?
Am citit-o, este o afirmatie in oglinda, dupa ce i s-o spus ca maghiarii sunt prosti ca nu invata romaneste, sau cam asa ceva.

#580
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016

 iladi, on 01 iunie 2019 - 20:23, said:

Acum, pe bune, tu ai citit afirmația lui westpoint, de la care a plecat discuția, sau doar te bagi în seamă?
Pardon. Nu de la mine a plecat discutia. Discutii de genul asta nu pleaca niciodata de la mine. Eu eu sund adeptul defensivei.
Unul ataca, eu fac numai Reply

Edited by WestPoint, 01 June 2019 - 22:52.


#581
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
Stii de ce imi amintesc acuma?
De kakatul ala de istoric, Marius Diaconescu, scolit la Budapesta, a nu a reusit sa fie pe listele UDMR la Europarlamentare din data trecuta,
si a intors pur si simplu polul magnetic si acum numai critici si afirmatii tendentioasa spurca....

However. La un comentarie spune ca ungurii sa nu se madreasca cu legile si administratia din ultimii 200 de ani ca nu e meritul lor, ci a austriecilor.
La care un tip mult mai versat decat scumpul istoric, i-a dat o lectie de cred ca nu a dormit saracu tota noaptea.

Important a fost faza unde spune; Pai, D-le, daca asa a fost in ultimii 200 de ani, de ce va vaitati ca ungurii v-au pus cisma in gat?
Nu ei au dat legi care ii oprima pe romani? Ca vad ca la bal va duceti cu austriecii, dar cand va jeliti de viata grea a romanului, ungurii sunt de vina?
Pai cum e asta? Mai mult, unii sutin ca Ungaria nici macar nu a existat, decat pina la Mohacs. Pai D-le pana la Mohacs romanii au dus o viata de vis.
Abia dupa aceea a inceput robia in Transilvania. Si atunci cum isi explica aia, de au sustinut ca Ungaria nu a exista, ca au fost oprimati de unguri?
Nici voi nu stiti cum sa o mai intoarceti.

Edited by WestPoint, 01 June 2019 - 23:10.


#582
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,766
  • Înscris: 01.10.2002
De fapt iobagia a fost introdusa de Mihai Viteazu. Dar nimeni nu isi bate capul cu detaliul asta. https://www.banatula...a-de-un-stapan/

#583
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009
Întrucât protocolul UDMR cu PSD-ALDE a devenit neinteresant, discuţiile alunecând spre offtopic (destăinuri şi tot soiul de amintiri), topicul se închide.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate