Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Anvelope AllSeason - politie

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 07 mai 2019 - 12:42, said:

tu traduci cum vrei...
unele sunt cauciucuri de vara adaptate pentru iarna iar altele sunt cauciucuri de iarna adaptate vara.
te poti documenta in voie... doar sa nu le iei in considerare pe cele ruesti pentru export.
Da...ce face marketingul din unii oameni. Un fel de struto-camile pe care eu unul nu le-as folosi nici iarna nici vara.

#56
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostKres, on 06 mai 2019 - 09:35, said:

Anvelopele de iarna, la viteze peste 60 kmh nu numai ca se duc ca sania pe gheatza dar te pot scoate in decor daca nu calci frana cu precautie, bazandu-te pe faptul  ca ai anvelope de iarna.
In acelasi timp, faptul ca ai in jurul tau si alti participanti la trafic la fel de convinsi ca si tine ca au anvelope de iarna reprezinta un risc in plus pe sosea.


sa-nnebunesc
daca nu e trolleala suntem pierduti

Ba eu am auzit ca anvelopele de vara dau rateuri in zapada si ar trebui interzise la vanzare, fiindca unii circula iarna cu ele Posted Image

#57
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Posttitoo, on 07 mai 2019 - 13:01, said:

Da...ce face marketingul din unii oameni. Un fel de struto-camile pe care eu unul nu le-as folosi nici iarna nici vara.
Din experinta folosesc si masina struto-camila si anvelopele struto-camila si merg si iarna si vara fara griji Posted Image
Din pacate merketing-ul la care te referi se adreseaza la aia cu anvelope de vara numai pt vara si anvelope de iarna numai pt iarna dar au uitat ca la noi mai e si primavara si toamna cand cele de iarna si cele de vara sunt fix tranta ca nu-s bune ...

Edited by Baxon, 07 May 2019 - 14:31.


#58
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 14:31, said:

Din experinta folosesc si masina struto-camila si anvelopele struto-camila si merg si iarna si vara fara griji Posted Image
Din pacate merketing-ul la care te referi se adreseaza la aia cu anvelope de vara numai pt vara si anvelope de iarna numai pt iarna dar au uitat ca la noi mai e si primavara si toamna cand cele de iarna si cele de vara sunt fix tranta ca nu-s bune ...
Treci printr-o balta cu peste 100km/h cu struto-camilele alea si vezi ce se intampla. Cand temperatura e peste 10 grade cele de vara isi fac foarte bine treaba, indiferent daca e toamna sau primavara.
Acum depinde si de stilul de condus ca daca circuli "preventiv" poti sa folosesti orice cauciuc, inclusinv din alea uzate. O singura data am avut all season si dupa 1 an le-am facut cadou (vorbesc de cauciucuri cumparate noi, din magazin) asa ca vorbesc in cunostinta de cauza, nu m-a prostit marketingul.

#59
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Tu-i fi ceva pui de Fittipaldi la volan , asa se explica , altfel daca mergi regulamentar si preventiv si nu dai de conditii extreme , allseason is ce trebuie , parerea mea.

#60
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Posttitoo, on 07 mai 2019 - 13:01, said:

Da...ce face marketingul din unii oameni. Un fel de struto-camile pe care eu unul nu le-as folosi nici iarna nici vara.
ramai tu la struto-camilele tale si gata.
vrei sa pricepi, pricepi.

Edited by arg, 07 May 2019 - 15:01.


#61
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 14:48, said:

Tu-i fi ceva pui de Fittipaldi la volan , asa se explica , altfel daca mergi regulamentar si preventiv si nu dai de conditii extreme , allseason is ce trebuie , parerea mea.
Sunt doar un sofer constient ca in multe situatii micile detalii fac diferenta si prefer sa echipez masina in mod ideal.Restul sunt doar concluziile tale...legal mergi si pe autostrada cu 130 km/h.

#62
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View Posttitoo, on 07 mai 2019 - 14:45, said:

Treci printr-o balta cu peste 100km/h cu struto-camilele alea si vezi ce se intampla. ....
pai cine te pune nene sa mergi cu slick-uri

View Posttitoo, on 07 mai 2019 - 14:57, said:

Sunt doar un sofer constient ca in multe situatii micile detalii fac diferenta si prefer sa echipez masina in mod ideal.Restul sunt doar concluziile tale...legal mergi si pe autostrada cu 130 km/h.
da, cunostem... marmota si ciocolata.

Edited by arg, 07 May 2019 - 15:00.


#63
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postarg, on 07 mai 2019 - 14:56, said:

ramani tu la struto-camilele tale si gata.
vrei sa pricepi, pricepi.
Ti-am mai zis sa iei in abecedar inainte sa postezi dar nu asculti

#64
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 07 mai 2019 - 14:56, said:

ramani tu la struto-camilele tale si gata.
vrei sa pricepi, pricepi.
Pe alea cumpara-le tu, eu am priceput dupa ce am folosit toate cele 3 tipuri de cauciucuri...tu ai timp sa te convingi singur cum sta treaba.

#65
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Posttitoo, on 07 mai 2019 - 14:57, said:

Sunt doar un sofer constient ca in multe situatii micile detalii fac diferenta si prefer sa echipez masina in mod ideal.Restul sunt doar concluziile tale...legal mergi si pe autostrada cu 130 km/h.
Am si spus ca e parerea mea ! Tu zici ca asa se face la general ,,, asta e diferenta intre noi Posted Image
Ce fac eu si ce consider eu e parerea mea nu o impun , daca intelegi bine , daca nu , asta e ...

#66
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postarg, on 07 mai 2019 - 14:57, said:

pai cine te pune nene sa mergi cu slick-uri
Cu un slick sau cu un cauciuc care are profilul ca cele pe care le ridicati in slavi aici...rezultatele sunt cam aceleasi.

#67
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 14:48, said:

Tu-i fi ceva pui de Fittipaldi la volan , asa se explica , altfel daca mergi regulamentar si preventiv si nu dai de conditii extreme , allseason is ce trebuie , parerea mea.
pai ce facusi nene masina noua de 13.000coco cu struto-camile? dar se poate colegu? chiar aveam pretentii de la tine...

View Posttitoo, on 07 mai 2019 - 15:00, said:

Cu un slick sau cu un cauciuc care are profilul ca cele pe care le ridicati in slavi aici...rezultatele sunt cam aceleasi.
hai fa un efort si citeste mai atent ce am scris.

#68
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 14:58, said:

Ti-am mai zis sa iei in abecedar inainte sa postezi dar nu asculti
Daca luam la puricat si facem analiza pe text ,cum iti suna ce ai scris mai sus "Tu-i fi ceva..." e usor sa vezi paiul din ochiul altuia dar nu vezi propria-ti barna.

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 15:00, said:

Am si spus ca e parerea mea ! Tu zici ca asa se face la general ,,, asta e diferenta intre noi Posted Image
Ce fac eu si ce consider eu e parerea mea nu o impun , daca intelegi bine , daca nu , asta e ...
Eu am spus cum ar trebui sa fie in mod ideal, ce si cum faci tu nu ma intereseaza.

View Postarg, on 07 mai 2019 - 15:02, said:

pai ce facusi nene masina noua de 13.000coco cu struto-camile? dar se poate colegu? chiar aveam pretentii de la tine...


hai fa un efort si citeste mai atent ce am scris.
Am citit si am inteles, cel care n-a priceput esti tu, dar asa cum iti ziceam, ai timp sa experimentezi pe pielea ta cum e cu cauciucuruile astea.

Edited by titoo, 07 May 2019 - 15:15.


#69
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Sunteti amandoi off topic . Ia mai cititi o data ce se cere in OP si apoi postati ceva la subiect daca aveti ce , daca nu - toyotaaaa !

Edited by Baxon, 07 May 2019 - 15:16.


#70
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 15:15, said:

Sunteti amandoi off topic . Ia mai cititi o data ce se cere in OP si apoi postati ceva la subiect daca aveti ce , daca nu - toyotaaaa !
Problema initiatorului e rezolvata, ii raspunsesem lui arg, care e problema ta pana la urma , esti moderator sau in lipsa argumentelor doar te bagi in seama ?

#71
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Vezi ca nu e necesar sa dai quote daca postezi imediat .
Nu-s moderator insa esti pe aria Legis nu pe dezbateri - asta daca intelegi , ca poate iti trebuie desen Posted Image

#72
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View PostBaxon, on 07 mai 2019 - 15:26, said:

Vezi ca nu e necesar sa dai quote daca postezi imediat .
Nu-s moderator insa esti pe aria Legis nu pe dezbateri - asta daca intelegi , ca poate iti trebuie desen Posted Image
Nu eu am deschis topicul asta pe aria Legis, se discuta despre cauciucuri, scriu despre cauciucuri...ori nu stii sa citesti ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate