Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Sfaturi cumparare apartament Bucuresti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
298 replies to this topic

#109
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 alin62, on 03 mai 2019 - 22:23, said:


De ce m ar interesa activitatea unei sectii de politie la ora asta? Mai mult de ce sa intru in ea?
Tu stii unde este biroul ala? Ai fost pe acolo este :D

Vecinii mei? Eu am zis bine ca trebuia sa te intreb sa vad daca stii unde e pe harta :))
Las o moale boierule! Am stat 2 ani in Rahova si e taganeala totala.. nici la piața nu te poti duce..
dacă nu ai bani , e perfect și Rahova.. dacă vrei mai mult și poti , Rahova e ultimul loc in care sa trăiești.. Rahova = Ferentari

#110
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 Bobitoi, on 03 mai 2019 - 22:21, said:

Auzi sa nu cumperi apartament ca sunt la scara boschetari, de parca cum au venit nu tot asa și vor pleca������
Depinde de zone, te duc in zone unde ar pleca blocul dar boschetarii nu :)))
Nu m am referit ca gata e unu pe acolo nu mai cumperi...sa nu exageram.

 Bobitoi, on 03 mai 2019 - 22:27, said:

Las o moale boierule! Am stat 2 ani in Rahova si e taganeala totala.. nici la piața nu te poti duce..
Adica? Cum nu te poti duce?
Cred ca daca te iau si pe tine la bani marunti aflam de fapt ca rahova la tine era de fapt zabrauti :)))

#111
MARIN_lON

MARIN_lON

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 12.04.2019
alin62 - Eu am fost prin multe secții de poliție, inclusiv la pușcăria asta dar nu ca arestat.

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

Îți spun eu ce este la ora asta pe la poliția aia și altele - dau unii niște declarații de furt sau viol sau spargeri din apartamente și nu știu ăia să scrie și - ATENȚIE - sunt tineri.

Edited by MARIN_lON, 03 May 2019 - 22:37.


#112
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 alin62, on 03 mai 2019 - 22:31, said:


Depinde de zone, te duc in zone unde ar pleca blocul dar boschetarii nu :)))
Nu m am referit ca gata e unu pe acolo nu mai cumperi...sa nu exageram.


Adica? Cum nu te poti duce?
Cred ca daca te iau si pe tine la bani marunti aflam de fapt ca rahova la tine era de fapt zabrauti :)))
Zi frumosule.. cum e in piața la Rahova? E numai plină de romani frumosi😂😂😂..
Încă o data.. dacă stai cam slabutz cu banii si ți place salam , atunci Rahova e mediul potrivit pt tine..
dacă ai ceva bani care te enervează prin conturi și nu vrei cumetrie cu salam.. atunci Rahov este egal cu ferentari

#113
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 MARIN_lON, on 03 mai 2019 - 22:33, said:

alin62 - Eu am fost prin multe secții de poliție, inclusiv la pușcăria asta dar nu ca arestat.

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro
Felicitari, eu n am fost, si nici nu as vrea sa ma duc pe la o astfel de institutie Posted Image
Totusi sa revenim la subiect, nu puscaria il ajuta pe initiator. Oricum el a zis ca nu vrea in rahova deci poti sa stai linistit ca nu ti fur clientul.

 Bobitoi, on 03 mai 2019 - 22:37, said:

Zi frumosule.. cum e in piața la Rahova? E numai plină de romani frumosi������..
E plina de legume, carne, chestii din astea care se gasesc in orice piata...uite mai jos ai niste poze.
Dar nu inteleg ceva, ce naiba cauta un bogatan ca tine in piata?? Nu ai si tu angajati care iti fac cumparaturile? Chiar asa ai coborat la lumea de jos, chiar ai intrat in piata cu pantofii tai cucci...
https://www.google.r...6.0626267?hl=en

Edited by alin62, 03 May 2019 - 22:45.


#114
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 alin62, on 03 mai 2019 - 22:42, said:


Felicitari, eu n am fost, si nici nu as vrea sa ma duc pe la o astfel de institutie :)
Totusi sa revenim la subiect, nu puscaria il ajuta pe initiator. Oricum el a zis ca nu vrea in rahova deci poti sa stai linistit ca nu ti fur clientul.


E plina de legume, carne, chestii din astea care se gasesc in orice piata...uite mai jos ai niste poze.
https://www.google.r...6.0626267?hl=en
Lasa pozele pt altii..
ia zi cum e cu Mascații ? 😂😂😂
Când am avut bani sa plec din Rahova .. am plecat neuitându ma in urma..
dacă tu te regăsești in mediul ala.. bravo tie ca rezisti.. eu nu as putea sa mi cresc copilul in zona aia
Acum am văzut continuarea ..
stai linistit ca am mai zis pe aici ca atunci când am venit in bucuresti aveam 200 de lei bani împrumutați, doua sacose de rafie cu haine și o pereche de adidași rupți..
acum trimit angajatul sa ia banii de chirie..ca mi e scârbă de zona aia..

Edited by Bobitoi, 03 May 2019 - 22:52.


#115
MARIN_lON

MARIN_lON

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 12.04.2019
alin62 - Dar știi că Vanghelie care a fost primar în Rahova are magazinul București și o vilă pe bulevardul Dacia ?

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

De ce nu stătea ăla în Rahova dacă era așa bine acolo ?

Știi cum a luat ăla magazinul București ? Dar vila de pe Dacia ? Ai auzit de REVENDICĂRI ?

Numai oameni CINSTIȚI sunt în Rahova.

Edited by MARIN_lON, 03 May 2019 - 22:52.


#116
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 MARIN_lON, on 03 mai 2019 - 22:48, said:

alin62 - Dar știi că Vanghelie care a fost primar în Rahova are magazinul București și o vilă pe bulevardul Dacia ?

https://www.google.r...12!8i6656?hl=ro

De ce nu stătea ăla în Rahova dacă era așa bine acolo ?
Posted Image))) o sa ma duc sa l intreb si ma intorc cu un raspuns concret.

 Bobitoi, on 03 mai 2019 - 22:47, said:

Lasa pozele pt altii..
ia zi cum e cu Mascații ? ������
Când am avut bani sa plec din Rahova .. am plecat neuitându ma in urma..
dacă tu te regăsești in mediul ala.. bravo tie ca rezisti.. eu nu as putea sa mi cresc copilul in zona aia
Mascatii sunt jos la pacanele dau si ei o mana.
Cum adica "cand am avut bani"? O putere ca tine trebuia sa si ia direct in Primaverii...

 MARIN_lON, on 03 mai 2019 - 22:48, said:

Știi cum a luat ăla magazinul București ? Dar vila de pe Dacia ? Ai auzit de REVENDICĂRI ?

Numai oameni CINSTIȚI sunt în Rahova.
Tu stii ca o dai in penibil nu i asa? Nu i asa???

Pai ia sa vedem, era unu Mazare care traia in Mamaia inconjurat de femei goale pe plaja...si totusi nu mai e acolo...ai naibii astia din rahova s au dus acolo si l au speriat pe Mazare....

Mai e unu prin sectorul 3 primar, sectorul ala de civilizati, oare ala a auzit de REVENDICARI? Hai sa l intrebam, mi se pare ca e ala care face blocuri in parcuri...foarte civilizat omu.

Hai sa vedem ce oameni cinstiti avem printre lumea "buna", unu dracnea, sigur nu sta in rahova, nu a furat decat o tara...

https://www.hotnews....ri-10-etaje.htm
Vai ia uite ce de cinstenii avem in sectorul 3? Nu se poate acolo la civilizati?

Tu iti dai seama ce comparatii faci aici nu i asa? Sau nu? Sau stii pe ce topic esti de fapt?

Edited by alin62, 03 May 2019 - 23:02.


#117
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Altceva inafara de Rahova ai recomandare pt inițiator ?
Cred ca a spus clar ca nu l interesează zona cu negri..
Mai lasa ne dracu cu Rahova ta..



#118
MARIN_lON

MARIN_lON

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 12.04.2019
alin62 - De CIORDITORI cu legea în mână te asigur că și eu sunt și nu mi-e rușine. Stai liniștit că în Rahova nu sunt CIORDITORII adevărați, cu asta te poți mândri, acolo sunt numai găinari de hoți care famiilile lor nu au bani nici măcar de pachet care trebuie arestatului, adică sunt oameni SĂRACI care fură de foame și nu să se îmbogățească.

Măcar lumea din centru CIORDEȘTE și se și îmbogățește și nici nu ajunge pe la pușcărie. Și hoții sunt mai HOȚI în centru.

Edited by MARIN_lON, 03 May 2019 - 23:06.


#119
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 Bobitoi, on 03 mai 2019 - 23:01, said:

Mai lasa ne dracu cu Rahova ta..
Hai zi sincer ai fost abuzat pe acolo este? :))

 MARIN_lON, on 03 mai 2019 - 23:02, said:

alin62 - De CIORDITORI cu legea în mână te asigur că și eu sunt și nu mi-e rușine. Stai liniștit că în Rahova nu sunt CIORDITORII adevărați,
SI uite cum iese cinstenia la suprafata, vecin cu avocati si notari...vai vai vai :)))

Acum serios tu iti dai seama ca ai intrecut tornada aia din Calarasi cu postarile tale la subiectul topicului?

#120
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

 MARIN_lON, on 03 mai 2019 - 23:02, said:

alin62 - De CIORDITORI cu legea Ă®n mână te asigur că și eu sunt și nu mi-e rușine. Stai liniștit că Ă®n Rahova nu sunt CIORDITORII adevărați, cu asta te poți mândri, acolo sunt numai găinari de hoți care famiilile lor nu au bani nici măcar de pachet care trebuie arestatului, adică sunt oameni SĂRACI care fură de foame și nu să se Ă®mbogățească.

Măcar lumea din centru CIORDEȘTE și se și Ă®mbogățește și nici nu ajunge pe la pușcărie. Și hoții sunt mai HOȚI Ă®n centru.
Nea Marine, ne pierdem vremea cu asta.. nu vezi ca Rahova  e totul pt el?
Atat poate și la atat se limitează lumea lui..

#121
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,458
  • Înscris: 26.02.2012

 Bobitoi, on 03 mai 2019 - 23:07, said:

Nea Marine, ne pierdem vremea cu asta.. nu vezi ca Rahova  e totul pt el?
Atat poate și la atat se limitează lumea lui..
Ai dreptate, m ai terminat cu raspunsurile tale argumentate, m ai umplut de argumente...acolo e daia negri si e urat la rahova pentru ca nu poti sa ajungi nici la piata pentru ca e negri....
Mai ai si alte "argumente"? La fel ca prietenul tau care m a umplut de argumente cu vanghelie care este el fost primar...
Mai bine vezi ca e tarziu si poate ti e somn.

Edited by alin62, 03 May 2019 - 23:11.


#122
MARIN_lON

MARIN_lON

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 12.04.2019
alin62 - Dacă te muți lângă mine și ești DEȘTEPT ajungi să te pensionezi pe la 40 de ani și nu mai faci nimic după aia.

Dacă ești DEȘTEPT în Rahova te irosești acolo fiincă nu ai ce CIORDI.

Edited by MARIN_lON, 03 May 2019 - 23:17.


#123
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

 cspot, on 03 mai 2019 - 15:52, said:

Asta e un forum gratuit.
   Aici primesti sfaturi gratis.
   Pentru ce vrei tu sfaturile sunt pe bani. Ai grija sa pastrezi chitanta !
Pana la urma e patron(de IT cicaPosted Image ),sa scoata banul, ce naiba!

Edited by sSorsy, 03 May 2019 - 23:51.


#124
paulokaziii

paulokaziii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 15.07.2009
Eu iti recomand ca si zone Iancului si Mihai Bravu( pana la metroul Muncii). In ambele zone ai access facil la mijloacele de transport in comun, magazine etc.

#125
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,430
  • Înscris: 13.01.2011

 MARIN_lON, on 03 mai 2019 - 23:02, said:

alin62 - De CIORDITORI... sunt mai HOȚI ĂŽn centru.

Mare vorbă ai spus.
Acolo este ,,Casa Poporului " :lol:

#126
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

 alin62, on 03 mai 2019 - 23:01, said:

Posted Image))) o sa ma duc sa l intreb si ma intorc cu un raspuns concret.


Mascatii sunt jos la pacanele dau si ei o mana.
Cum adica "cand am avut bani"? O putere ca tine trebuia sa si ia direct in Primaverii...


Tu stii ca o dai in penibil nu i asa? Nu i asa???

Pai ia sa vedem, era unu Mazare care traia in Mamaia inconjurat de femei goale pe plaja...si totusi nu mai e acolo...ai naibii astia din rahova s au dus acolo si l au speriat pe Mazare....

Mai e unu prin sectorul 3 primar, sectorul ala de civilizati, oare ala a auzit de REVENDICARI? Hai sa l intrebam, mi se pare ca e ala care face blocuri in parcuri...foarte civilizat omu.

Hai sa vedem ce oameni cinstiti avem printre lumea "buna", unu dracnea, sigur nu sta in rahova, nu a furat decat o tara...

https://www.hotnews....ri-10-etaje.htm
Vai ia uite ce de cinstenii avem in sectorul 3? Nu se poate acolo la civilizati?

Tu iti dai seama ce comparatii faci aici nu i asa? Sau nu? Sau stii pe ce topic esti de fapt?


Tu nu citesti continutul atunci cand dai un link?

Quote

Din nefericire, în activitatea noastră de la Primărie mai avem și evenimente triste, momente complicate, situații în care trebuie să luăm o decizie. Sunt ticăloși, nu mă feresc să spun că sunt ticăloși cei care au retrocedat spații verzi, locuri de joacă și ne-au pus în situația în care noi trebuie să le eliberăm. Avem procese în instanță în care așa zișii proprietari care au fost nelegal puși în posesie, și acum cer despăgubiri pentru că un leagăn și un tobogan le ocupă terenul și de asta trebuie să le plătim despăgubiri pentru chestia asta. Poate cineva se gândește că despăgubirile sunt de bun-simț. Vă asigur că nu. Experții și instanțele le dau dreptate și ne văduvesc bugetele cu sute de mii de euro pe an”, a postat Robert Negoiță pe rețeaua de socializare.


Si cas-adat PUZ ul...Mai tii minte pe Costica Carada? Costica  a vrut sa construiasca in Parcul Bordei  cladiri de locuinte, dar municipalitatea s-a opus fiindca era spatiu verde. Costica s-a considerat nedreptatit si s-a adresat instantei. Judecatorii i-au dat dreptate, obligand Consiliul General al Municipiului Bucuresti sa-i aprobe blocuri de 5 etaje ..... ca e propretate privata si deci ăpropretaur poate face ce vrea muschiul lui fesier ....

In cazul asta cu parcu Ctin Brancusi am o oftica speciala.. E la f mica distanta de mine , traversez bulevardu si mai fac cativa pasi ......

A!!!!!m Se pareca Carada  strike back :  https://www.hotnews....a-constanda.htm

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate