Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Canalele PRO TV ar putea să nu mai fie disponibile în rețelele Telekom si NextGen

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#145
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006

 Iaro, on 24 februarie 2019 - 00:37, said:

sunt multi care urmaresc la tv emisiuni de pe pro tv, gen maruta, stirile pro tv, romanii au talent, visuri la cheie, ce spun romanii?, vocea romaniei, las fierbinti, etc. si nu cred ca le va fi bine fara a fi informati despre imposibilitatea receptionarii canalelor pro tv in retelele mentionate mai sus. tocmai de aceea daca telekom si nextgen, bat pasul pe loc si nu doresc sa mai retransmita canalele respective, din motive financiare sau din alte motive inca necunoscute abonatilor, ar fi bine sa informeze din timp, asa cum procedeaza postul pro tv, pentru a nu mai prelungi starea de instabilitate care s-a instaurat in ultima perioada in ograda operatorilor care peste noapte renunta la canale tv si fara niciun gram de respect fata de abonati le inlocuiesc sau nu cu altele de calitate inferioara. mai trebuie sa vedem in grila tv canalele care sunt din acest an in must carry, de care nu au auzit multi, si care nu cer niciun leu pentru a fi retransmise de catre operatori.


da, de ce eu daca renunt la abonament fac cerere de reziliere in urma careia contractul inceteaza la 30 de zile de la data depunerii cererii. asa si ei sa respecte abonatii sai si sa ii anunte cu 30 de zile inainte ca li se va schimba grila de programe, in loc de pro tv veti vedea canalul ....., in loc de national geographic veti vedea canalul ....., in loc de vh1 veti vedea canalul .... si asa ar fi foarte bine din partea operatorului, relatia cu abonatul sa fie una interactiva, nu una intr-un singur sens.
Ipoteza de lucru: CME si T se inteleg joi seara. Cat de seriosi ar fi daca ar anunta esecul negocierilor cu 30 de zile inainte si in ziua premergatoare termenului final s-ar suci si ar baga-o pe aia cu "pupat toti piata endependenti"? Ar fi mai seriosi asa?

PS VH1 si VH1 Classic sunt prezente in continuare, cel putin pe Telekom cablu. Nu stiu de unde ai scos-o pe asta ca ar fi fost eliminate.

#146
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

 Iaro, on 24 februarie 2019 - 00:20, said:

in postarea ta privind notificarea nu se precizeaza nimic despre pro tv. totodata nhl la telekom nu mai este, poate o fi la nextgen, nu stiu. (se refera la notificarea transmisa de allex).

Telekom = NextGen. Găselnița Telekom/NextGen este pentru a avea bani pentru canalele Pro TV, iar legea permite ca abonații care nu vor să dea mai mulți bani să poată renunța la contract imediat, fără despăgubiri. Oricum, Telekom cere bani mai mulți decât i-ar trebui pentru canalele Pro TV, să acopere și alte taxe cerute mai nou de stat. Dacă Digi a mărit prețurile, Telekom să rămână mai prejos?! În final, cine acceptă mărirea de preț va primi canalele Pro TV, ceilalți sunt liberi să plece la alți furnizori. Mi se pare OK. Este un joc de imagine din care amândouă entitățile ies câștigate. Suspectez o înțelegere Telekom - Pro TV, că e greu de crezut că Telekom cumpără atâta publicitate la Pro TV și Pro TV și-a tăiat singur craca. Părerea mea este că totul reprezintă un simplu circ.

#147
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 22.01.2004

 Iaro, on 24 februarie 2019 - 00:16, said:

nu toti abonatii telekom sau nextgen au acces la internet, mai sunt si persoane care nu au internet, sunt zone in care telekom are inca monopol si atunci exista probleme pentru aceia care deschid seara tv 2-3 ore si se uita doar la anumite emisiuni.

Semnalul de la satelit este independent de monopol iar ca o a doua varianta internetul este peste tot, cel putin pe telefon.
Rezolvari se gasesc. Nu stiu de ce, am totusi senzatia ca vom supravietui si acestei cumplite incercari.

 bowpack14, on 24 februarie 2019 - 00:37, said:

Trustul CME  (Central Media Enterprises ) din care fac parte posturile
si posturile  ProTV , Pro2 si Pro X a realizat in anul 2017 aproape
jumate din veniturile din publicitate platite la nivelul intregii tari ,

de-aia se bazeaza bajetii pe angajati studenti pe dooj de milioane? Posted Image

#148
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,263
  • Înscris: 22.01.2004

 Iaro, on 24 februarie 2019 - 00:37, said:

sunt multi care urmaresc la tv emisiuni de pe pro tv, gen maruta, stirile pro tv, romanii au talent, visuri la cheie, ce spun romanii?, vocea romaniei, las fierbinti, etc.

de curiozitate, astia multi cand au timp sa faca asta? ca eu muncesc si la cate am de facut in afara job-ului abia reusesc sa imi gasesc cate 2 ore o data pe saptamana sa vad si eu un film pe netflix :))

#149
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 04.04.2008

 Alexis, on 24 februarie 2019 - 01:24, said:


de curiozitate, astia multi cand au timp sa faca asta? ca eu muncesc si la cate am de facut in afara job-ului abia reusesc sa imi gasesc cate 2 ore o data pe saptamana sa vad si eu un film pe netflix Posted Image)
Pai nu toti munesc ca tine, ca mine.

#150
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,884
  • Înscris: 06.11.2018

 pufonel, on 24 februarie 2019 - 00:50, said:

Ipoteza de lucru: CME si T se inteleg joi seara. Cat de seriosi ar fi daca ar anunta esecul negocierilor cu 30 de zile inainte si in ziua premergatoare termenului final s-ar suci si ar baga-o pe aia cu "pupat toti piata endependenti"? Ar fi mai seriosi asa?

PS VH1 si VH1 Classic sunt prezente in continuare, cel putin pe Telekom cablu. Nu stiu de unde ai scos-o pe asta ca ar fi fost eliminate.
Pe Satelit au eliminat VH 1 si VH 1 Classic

#151
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,104
  • Înscris: 14.08.2007
Telekom a cam luat teapa in Romania si acum incearca sa isi reduca costurile ... daca ar pierde canalele Pro ar fi practic drumul sigur spre faliment (in Romania). Iar cei care cred ca Netflix/HBO inlocuiesc canale gen ProTV sunt naivi, sunt o gramada de oameni care nu s-ar uita la HBO/Netflix nici daca ar fi gratuite, in schimb se uita la ProTV, nu degeaba au cel mai mare rating. Am HBO de foarte multi ani, am si Netflix de la inceputuri, am avut si Amazon o vreme ... dar tot ma uit si la ProTV, Apropo TV, Romania te iubesc, Vocea Romaniei, Romanii au talent, ocazional si la stiri/sport, etc. Sau la filme, chiar daca multe le-am vazut deja (saptamana asta de exemplu sunt doua filme de Oscar, The Revenant si Argo).

HBO, Netflix si Amazon inca nu pot sa acopere nici macar partea de filme care ma intereseaza din pacate, nici macar toate impreuna. Si pe torrente n-am nici timp nici chef sa intru. Asa ca e bine sa existe cat mai multe optiuni ...

#152
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 04.04.2008

 utopium, on 24 februarie 2019 - 02:54, said:

Telekom a cam luat teapa in Romania si acum incearca sa isi reduca costurile ... daca ar pierde canalele Pro ar fi practic drumul sigur spre faliment (in Romania). Iar cei care cred ca Netflix/HBO inlocuiesc canale gen ProTV sunt naivi, sunt o gramada de oameni care nu s-ar uita la HBO/Netflix nici daca ar fi gratuite, in schimb se uita la ProTV, nu degeaba au cel mai mare rating. Am HBO de foarte multi ani, am si Netflix de la inceputuri, am avut si Amazon o vreme ... dar tot ma uit si la ProTV, Apropo TV, Romania te iubesc, Vocea Romaniei, Romanii au talent, ocazional si la stiri/sport, etc. Sau la filme, chiar daca multe le-am vazut deja (saptamana asta de exemplu sunt doua filme de Oscar, The Revenant si Argo).

HBO, Netflix si Amazon inca nu pot sa acopere nici macar partea de filme care ma intereseaza din pacate, nici macar toate impreuna. Si pe torrente n-am nici timp nici chef sa intru. Asa ca e bine sa existe cat mai multe optiuni ...
Sper ca nu esti ironic , ca-ti dau ador Posted Image Posted Image

#153
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,104
  • Înscris: 14.08.2007
Imi plac si HBO, si Netflix, si ProTV ... din punctul meu de vedere se completeaza una pe alta pentru ca nici unul dintre ele nu poate sa ofere singur suficient. Imi place sa am de unde alege ... de aia pe langa cele peste 170 de canale TV mai am si Netflix/HBO Go. Nu ca m-as uita asa de mult la TV, dar e bine sa poti alege ... vreau sa ma uit maine la Oscaruri fara dublaj in romana, ma uit pe Pro Sieben, ca Digi24 se baga de obicei peste si nici nu acopera la fel de bine ca si Pro7. Vreau sa imi mai "exersez" italiana, dau pe Rai Uno, sau pe Arte daca vreau sa-mi "exersez" franceza. Vreau sa vad locatii faine de prin toata lumea, dau pe Travel, FineLiving sau MyZen. Vreau sa vad emisiuni auto dau pe Motorvision sau Auto Motor Sport. Vreau sa ascult muzica clasica sau jazz dau pe Mezzo, vreau rock, dau pe RockTV sau MTV Rocks ... vreau filme? Am noua canale HD de filme, vreau documentare? Am sapte canale HD de documentare (pe alea SD nu le mai numar ca oricum nu ma uit la ele) ... e bine sa ai optiuni, nu? Ca atunci chiar poti alege ceva de calitate ... asa ca daca vine operatorul si scoate canale la care ma uit, evident ca nu am cum sa ma bucur.

Edited by utopium, 24 February 2019 - 03:28.


#154
petrepescarul

petrepescarul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,027
  • Înscris: 15.02.2012
In ianuarie 2013 a fost aceeasi problema, pentru citeva zile au fost scoase de la Dolce programele Mediapro.
In timp ce unii incearca sa-si scada costurile din cauza noilor taxe, altii mai cu mot incearca sa-si vinda produsele cit mai scump.
A intervenit si iesirea Kanal D din must carry iar preluarea acestui canal implica costuri care cresc cu un anumit procent in fiecare an.
Nici unii nici altii nu vor avea de suferit, pagubasul va fi cetateanul roman, el va suporta abonamentul marit la catv, dth sau la energie.

#155
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

 projectfp, on 22 februarie 2019 - 23:55, said:

Si antenele vor bani multi Posted Image

Daca aveam acum niste milioane de distractie sau un finanttor bun langa mine ma apucam sa fac o televiziune cu acelasi continut si o ofeream free operatorilor in schimbul neacceptarii santajului PRO/Antena/Kanal (adica sa le elimine din grila), ca imi scoteam banii din reclame o data ce tot publicul avea canalul meu in fata Posted Image
in halu' asta, daca te apuci de business....oricare ar fi el....pici din prima luna

#156
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001

 Allex, on 24 februarie 2019 - 00:16, said:

Problema are și o rezolvare, deci fiecare este liber să aleagă:
Citatul tău e real?

#157
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,540
  • Înscris: 16.12.2006
E real, dar, e valabil doar pentru Nextgen. Scumpesc cu 4,25 lei si trimit aceasta notificare impreuna cu factura. Toti clientii Nextgen au dreptul sa rezilieze in baza acestei notificari. ;)

#158
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Părinții mei au telefonie de la Telekom și CATV analogic gratis obținut acum vreo 5 ani tot de la T (însă furnizat de Nextgen). Vine pe factura T însă apoi cu minus. Totul la 33 lei lunar (voce și TV ) . Nu au primit nicio înștiințare pana acum.

#159
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,238
  • Înscris: 22.02.2017
Desi sunt putin Off-topic, la Nextgen inafara de PRO-uri, o sa mai iasa si Travel Channel HD/SD, Discovery Science HD, Minimax, Food Network si Duck TV. Un adevarat motiv de reziliere, in opinia mea.

#160
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

 dorin_2k, on 24 februarie 2019 - 12:39, said:

Părinții mei au telefonie de la Telekom și CATV analogic gratis obținut acum vreo 5 ani tot de la T (însă furnizat de Nextgen). Vine pe factura T însă apoi cu minus. Totul la 33 lei lunar (voce și TV ) . Nu au primit nicio înștiințare pana acum.
Pai si la banii astia tu ai gura sa zici ca cere proul ceva sau ca cere telekom ceva ?....pfff
Pai ca sa nu mai iasa discutii ia platiti mah ca afara 150-300 / doar pe servicii audio/video si o sa vezi ca nu mai vezi discutiile astea nici la nivel inalt .
Lumea se caca pe ea la 3 lei scumpire ....numai mocangeala vreti !
pfff

#161
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,457
  • Înscris: 01.12.2001
Da. Ca-s banii mei. Eu la Telekom DTH plătesc pt 5 STB pachetul L, 25 lei lunar. Pt ca pot și-mi permit. Tu plătește 100 lei ca să îmi susții și reducerile mele.
Pt 2, 50 lei am solicitat reziliere și la UPC și la T. De ce? Pentru ca pot și vreau. :)

#162
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 22.09.2013

 pufonel, on 24 februarie 2019 - 00:05, said:

Eu prevad ca va fi ca in 2011: cateva zile fara canalele Pro, apoi CME va lasa din pret si vor reveni.
A fost în 2013. Au ieșit câteva zile de pe Dolce, apoi au revenit. Am citit subiectul de aici de pe forum.

Edited by Marin2514, 24 February 2019 - 15:57.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate