Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Canalele PRO TV ar putea să nu mai fie disponibile în rețelele Telekom si NextGen

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#163
bowpack14

bowpack14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 29.04.2015

View Postpacaliciosu01, on 24 februarie 2019 - 14:20, said:

Pai si la banii astia tu ai gura sa zici ca cere proul ceva sau ca cere telekom ceva ?....pfff
Pai ca sa nu mai iasa discutii ia platiti mah ca afara 150-300 / doar pe servicii audio/video si o sa vezi ca nu mai vezi discutiile astea nici la nivel inalt .
Lumea se caca pe ea la 3 lei scumpire ....numai mocangeala vreti !
pfff


Da , lumea  " se caca pe ea " la  3 lei scumpire ,pentru ca banii astia trebuie obtinuti prin munca cinstita ,
prin sudoarea mainilor si a mintii , nicidecum prin santaje ordinare tiparite pe o bucata de hartie ,
( in genul ...plateste ,  ori reziliaza contractul cu noi )
Pentru a putea plati scumpirea de 3 lei,  lumea care ... " se caca pe ea "  trebuie sa cistige in plus inca
cel putin 1, 25 lei ,  datorati Statului , prin taxe , impozite si contributii impuse asupra venitului.


Si tot aceeasi lume , nu trebuie sa pleasca 150 - 300 ca afara doar pentru servicii audio/ video ,
pentru ca traim cu totii in Romania iar costurile trebuie raportate la veniturile obtinute in tara ,
nicidecum aiurea , pe alte meleaguri...


In a doua jumatate a anului 2017 , trustul CME din care fac parte si posturile Protv a facut
anuntul public de scumpire cu aprox 20 procente a costului difuzarii reclamelor pentru anul 2018 .
Oare scumpirea asta nu a fost ...o  "mocangeala "  impusa de seful ProTV , in conditiile in care
inflatia in decursul anului 2018 a fost la un nivel de aprox 5 procente ...?


In primele sase luni ale anului 2018 , aceasta scumpire  (a difuzarii reclamelor ) cumulata cu sumele
pretinse si incasate de la cablisti ( 4,87 milioane abonati ) pentru difuzarea programelor a adus
trustului CME Protv un venit de 95,5 milioane de dolari americani .


Daca sumele incasate numai de la cablisti au totalizat 22,3milioane dolari / 6 luni / 4.87 mil abonati
un simplu calcul aritmetic arata ca trustul a incasat in fiecare luna 0.76 dolari/ abonat , respectiv 3 lei .
Dar probabil ca nici aceasta "mocangeala " nu mai este de ajuns pentru satisfacerea lacomiei ,
pretul trebuie neaparat marit si pentru abonati , asa cum s-a procedat cu costul difuzarii reclamelor..


O scumpire cu inca 3 lei ( vehiculata pe aici ) ar insemna o dublare absolut nejustificata a veniturilor ...
In conditiile in care aproximativ 40 procente din timpul de emise este ocupat cu reclame comerciale ,
apreciez ca lumea ar avea absolut toate motivele sa refuze aceasta marire de pret nejustificata
si abuziva ....( in limbajul altora ..." sa se cace pe ea..." )

Attached Files


Edited by bowpack14, 24 February 2019 - 17:16.


#164
sylar_27

sylar_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.04.2018
Pro TV atât au bun știrile cu Andreea Esca, restul nu merita urmarit

#165
sylar_27

sylar_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.04.2018
În semn de protest toți operatorii ar trebui sa scoată pro din grile, deoarece mai încolo vor avea pretenții și de la alții. Scos din toate grilele de tv și sa vezi ce se roagă pro în genunchi de toți ca să ii bage înapoi.

#166
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019

View Postbowpack14, on 24 februarie 2019 - 17:07, said:

Da , lumea  " se caca pe ea " la  3 lei scumpire ,pentru ca banii astia trebuie obtinuti prin munca cinstita ,
prin sudoarea mainilor si a mintii , nicidecum prin santaje ordinare tiparite pe o bucata de hartie ,
( in genul ...plateste ,  ori reziliaza contractul cu noi )
Pentru a putea plati scumpirea de 3 lei,  lumea care ... " se caca pe ea "  trebuie sa cistige in plus inca
cel putin 1, 25 lei ,  datorati Statului , prin taxe , impozite si contributii impuse asupra venitului.


Si tot aceeasi lume , nu trebuie sa pleasca 150 - 300 ca afara doar pentru servicii audio/ video ,
pentru ca traim cu totii in Romania iar costurile trebuie raportate la veniturile obtinute in tara ,
nicidecum aiurea , pe alte meleaguri...


In a doua jumatate a anului 2017 , trustul CME din care fac parte si posturile Protv a facut
anuntul public de scumpire cu aprox 20 procente a costului difuzarii reclamelor pentru anul 2018 .
Oare scumpirea asta nu a fost ...o  "mocangeala "  impusa de seful ProTV , in conditiile in care
inflatia in decursul anului 2018 a fost la un nivel de aprox 5 procente ...?


In primele sase luni ale anului 2018 , aceasta scumpire  (a difuzarii reclamelor ) cumulata cu sumele
pretinse si incasate de la cablisti ( 4,87 milioane abonati ) pentru difuzarea programelor a adus
trustului CME Protv un venit de 95,5 milioane de dolari americani .


Daca sumele incasate numai de la cablisti au totalizat 22,3milioane dolari / 6 luni / 4.87 mil abonati
un simplu calcul aritmetic arata ca trustul a incasat in fiecare luna 0.76 dolari/ abonat , respectiv 3 lei .
Dar probabil ca nici aceasta "mocangeala " nu mai este de ajuns pentru satisfacerea lacomiei ,
pretul trebuie neaparat marit si pentru abonati , asa cum s-a procedat cu costul difuzarii reclamelor..


O scumpire cu inca 3 lei ( vehiculata pe aici ) ar insemna o dublare absolut nejustificata a veniturilor ...
In conditiile in care aproximativ 40 procente din timpul de emise este ocupat cu reclame comerciale ,
apreciez ca lumea ar avea absolut toate motivele sa refuze aceasta marire de pret nejustificata
si abuziva ....( in limbajul altora ..." sa se cace pe ea..." )
Faci calculele foarte prost dar nah ...este dreptul tau
Tre sa remarc ca romanii sunt buni la tot ...sunt si mecanici , si CEO, si buticari ...acoperim totul cu succes.

#167
miile

miile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 05.07.2015

View Postsylar_27, on 24 februarie 2019 - 17:46, said:

În semn de protest toți operatorii ar trebui sa scoată pro din grile, deoarece mai încolo vor avea pretenții și de la alții. Scos din toate grilele de tv și sa vezi ce se roagă pro în genunchi de toți ca să ii bage înapoi.


Corect spui!...
S-ar putea ca acum marii cablisti sa se bucure de "necazul" Telekomului ca ar putea castiga ei abonati noi insa daca PRO TV se impune in acest caz, anul viitor sau peste 2 ani ar putea urma UPC-ul la rand la santajare...

De aceea ar trebui ca peratorii de cablu sa fie uniti acum si sa-i bage pe cei iesiti din dorinta lor din lista must-carry in extraoptiuni pe ce tarif doresc ele, televiziunile, din care se scade eventual comisionul de distributie in retea...

Edited by miile, 24 February 2019 - 18:10.


#168
pacaliciosu01

pacaliciosu01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 04.01.2019
Daca treaba ar fi reala , nu te-ai mai uita decat la trinitas ...restul ar intra la pachete .

#169
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
dupa un an de pachet extra, ii va trece orice vis de majorare oricarui trust media de la noi Posted Image

chestia e ca nu prea ne caracterizeaza pe noi, romanii, sa fim uniti, iar aici ar fi cazul RCS, UPC si Telekom !  Voi credeti ca de prosti nu au semnat cu companiile de cablu cam in aceeasi perioada?

T-ul ar putea cere sa intre in pachet extra, dar ar pierde clienti tot din cauza lor, pentru ca trecutul recent il face pe om sa stea cu gandul la toate eliminarile din ultimul an.

#170
miile

miile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 05.07.2015
Care restul?
Este vorba de canalele PRO, canalele Intact si kanal D....care ar fi in pachete.
Cine vrea sa le vada n-are decat sa scoata 3 lei, 4 lei sau cat cer ei...

Astfel si alti posibili doritori sa paraseasca lista must-carry s-ar gandi de 10 ori inainte de-a face acest pas. S-ar descuraja o astfel de initiativa din capul locului...

#171
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
Dar ei cu programele de sport cum au facut?eu nu dau 1euro in plus din principiu telekomului.....asa ca abia astept sa scoata protv ca sa pot rezilia linistit !

#172
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postsylar_27, on 24 februarie 2019 - 17:46, said:

În semn de protest toți operatorii ar trebui sa scoată pro din grile, deoarece mai încolo vor avea pretenții și de la alții. Scos din toate grilele de tv și sa vezi ce se roagă pro în genunchi de toți ca să ii bage înapoi.

Dap, asa ar merita. Adica ei au si publicitate, si sponsori, platim si noi pentru ei. Da ce sunt ei, TVR?

#173
sylar_27

sylar_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.04.2018
Ma bucur ca sunteți de părerea mea, ma așteptăm să fiu contrazis

Puteau sa facă toți în felul următor. Sa dea un mesaj toti:ÎN SEMN DE SOLIDARITATE CU TELEKOM ȘI NEXTGEN CANALELE TRUSTULUI PRO NU SE VOR MAI VEDEA ÎN DATA DE 1 MARTIE. Prima data opreau conținutul o zi, apoi alte masuri. Nu cred ca murea nimeni dacă nu vedea odată ROMANII AU TALENT

#174
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Era interzis sa faca asta. Dar exista alte metode....

#175
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
Eu cred ca cei de la Telekom sunt vinovati si spun asta deoarece am aproape un an de cand sunt abonatul lor si nu am vazut decat programe scoase si cum spuneam mai sus lucruri care duc la stoarcere de bani din buzunarele clientilor.Daca la scoaterea antenelor din grila digi nu am zis nimic iata ca pe asta cu protv nu o mai inghit.

#176
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006

View Post_-GEORGE-_, on 24 februarie 2019 - 02:50, said:

Pe Satelit au eliminat VH 1 si VH 1 Classic
Scuze, nu stiam. Din mai anul trecut mi-au instalat baietii fibra si am scapat de "lighean" (ma rog, inca il mai am, si ma gandesc serios sa iau un receiver FTA, dar trebuie sa gasesc pe cineva sa-mi regleze antena pe 13 est sau pe alt satelit la care ma voi orienta :P)

View PostMarin2514, on 24 februarie 2019 - 15:57, said:

A fost în 2013. Au ieșit câteva zile de pe Dolce, apoi au revenit. Am citit subiectul de aici de pe forum.
Imi aduc aminte de situatie, ca si atunci eram abonat la ei, dar nu mai stiam anul. M-am luat dupa cineva care a scris mai sus. Pana la urma din "criza" aia a iesit ceva bun, au bagat France 24, VH1 Classic si alte cateva canale (chiar daca pe unele le-au scos cand au revenit canalele MediaPro). Sper sa bage si acum ceva canale noi si bune, de ex. Arte sau Rai1, care nu sunt pe T cablu :P

#177
sylar_27

sylar_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.04.2018
Pro iese pe 1 martie și întra înapoi după o săptămână ca și în 2013

#178
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017

View Posttanaru_ady, on 24 februarie 2019 - 22:05, said:

Eu cred ca cei de la Telekom sunt vinovati si spun asta deoarece am aproape un an de cand sunt abonatul lor si nu am vazut decat programe scoase si cum spuneam mai sus lucruri care duc la stoarcere de bani din buzunarele clientilor.Daca la scoaterea antenelor din grila digi nu am zis nimic iata ca pe asta cu protv nu o mai inghit.

Mda.. asta e problema, ca anu trecut au iesit vreo 20 de posturi, lumea inghitea problema cu PRO daca nu ieseau atatea, dar e clar ca cei de la Telekom au o problema.

View Postpufonel, on 24 februarie 2019 - 22:22, said:

Imi aduc aminte de situatie, ca si atunci eram abonat la ei, dar nu mai stiam anul. M-am luat dupa cineva care a scris mai sus. Pana la urma din "criza" aia a iesit ceva bun, au bagat France 24, VH1 Classic si alte cateva canale (chiar daca pe unele le-au scos cand au revenit canalele MediaPro). Sper sa bage si acum ceva canale noi si bune, de ex. Arte sau Rai1, care nu sunt pe T cablu Posted Image

Au intrat multicele pe atunci, unele chiar in premiera (Shorts, Comedy Central, BBC Knowledge) + HBO-uri in baza.

Singurul post care a iesit complet dupa intrarea inapoi a posturilor PRO a fost MTV Hits, in rest toate au ramas, fie in pachete superioare, fie in continuare in baza.

Edited by ronuquet, 24 February 2019 - 22:27.


#179
sylar_27

sylar_27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.04.2018
Și Kids co a iesit complet atunci!!!

#180
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 22.02.2017
Kidsco se inchisese din cate imi amintesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate