Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

despre absolventii de facultate; sfaturi si atitutine

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
iulian_1976

iulian_1976

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,576
  • Înscris: 10.05.2008
O firma care are multe nivele ierarhice, firme mari in care freaca multi menta, de obicei ai vre-o patru interviuri cam cum s-a spus mai sus, cu mare probabiliate ca la primele 2-3 sa fie colective adica ca "oile" cum imi place mie sa spun.
Detest modul asta de recrutare, am participat la vre-o cateva, nu se negociaza ora interviului, de obicei sunt firme sonore, de renume, de obicei ai recrutori sictiriti de viata si de persoana din fata.

#56
BraviaAmpero

BraviaAmpero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 03.11.2018

View Postkopac, on 06 februarie 2019 - 15:43, said:

tehnica, are destul timp s-o invete.
pe banii tai da, dar nu pe banii altora

#57
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostIonutYo, on 06 februarie 2019 - 14:10, said:


Intr-un interviu de maxim 1-2 ore iti faci o idee superficiala despre ce poate omul. In mai multe interviuri nu testezi candidatul pe mai multe arii?

Dintr-un interviu de-o ora (netehnic) si o problema iti dai seama de absolut tot ce vrei si ce nu vrei. Interviurile tehnice sint o pierdere de timp, pentru cacam toti stiu sa dea din gura, mai putin sa si aplice. Pe vremea cind mai vorbeam si noi chestii tehnice am avut persoana care povestea asa de fain despre design patterns, dar la problema n-a fost in stare sa lege citeva clase intre ele...

Oricum n-o sa stii daca ai dat lovitura decit dupa ce il angajezi si incepe sa facachestii concrete. De-aia si exista perioada de proba de 3 luni...

#58
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

are destul timp s-o invete
Depinde de proiect. Daca e un proiect mare, angajare pe termen lung, e foarte adevarat. Multe limbaje se invata foarte repede, multe librarii se stapanesc la un nivel suficient pentru a incepe dezvoltarea in termen mic fata de ce poate insemna un inginer software pe termen mai lung.

Poti sa-l ai pe unul care are nevoie pentru X de un an, dar te bucuri ca stie limbajul si tehnologiile necesare la angajare, sau sa-l ai pe altul care invata limbajul si tehnologiile necesare in trei luni, si in a patra iti face X. Sunt tot felul de situatii complicate, nu e intotdeauna simplu cu 'are experienta pe x, y, z'.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate