Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 

achizitionare memorie RAM de 8 gb ptr laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gabriela63

gabriela63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.03.2009
Buna ziua! am un laptop Hp pavilion notebook 15- p250nq.As dori sa inlocuiesc memoria ram de 4 pe care o are ,cu una de 8 gb( sau adaugare , dar nu stiu daca are 2 sloturi). Ceva mai performanta dar si compatibila .Stiu ca au niste frecvente dar numai cunoscatorii pot spune cat poate suporta acest laptop.Ce modele de memorii  Ram imi puteti recomanda?Trimit aici si link-ul cu specificatiile laptopului  https://support.hp.c...
doresc  ca, dupa instalarea memoriei sa pun win pe 64 bit
As putea si eu sa schimb placuta cu memoria Ram sau e complicat si trebuie dus in service?
Multumesc!

#2
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 16.10.2018
DEscarca aida 64, vezi cite sloturi de memorie are si...da-i bataie la upgrade. Apropo, de ce vrei mortis sa ai 8giga RAM?

Win 64 se poate pune de la 2 GB RAM in sus.

#3
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
are un slot,suporta 16 gb ddr3l 1600mhz

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
De aici (pag. 81), descarcat de aici,  rezulta ca are un singur slot care suporta 8 GB si e complicat de schimbat ram (trebuie demontat tot laptopul).

Edited by pasilla, 10 February 2019 - 17:52.


#5
gabriela63

gabriela63

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.03.2009

View Postsebastiansebi, on 10 februarie 2019 - 16:43, said:

are un slot,suporta 16 gb ddr3l 1600mhz
Domnule Sebi, deci sa caut pe internet  si sa fac comanda la o memorie de 8 gb , 1600 mhz? ddr3l? Care marci ?

View Postgabriela63, on 10 februarie 2019 - 18:07, said:

Domnule Sebi, deci sa caut pe internet  si sa fac comanda la o memorie de 8 gb , 1600 mhz? ddr3l? Care marci ?
Multumesc!
Are nevoie fiica la facult . ptr editat si desenat cu niste programe care necesita o mem ram mai mare si un windows cu 64 bit

#6
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
cel mai simplu este sa luati o placuta similara cu a dvs ca si producator si specificatii doar sa fie de 8 gb

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate