Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Problema card CI+ Digi TV

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
brepaor1934

brepaor1934

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2022

View PostDIGI_Helper, on 26 mai 2023 - 14:59, said:

Salut, @petryca92,

Spune-mi te rog ce eroare iti apare pe canalele codate.
Daca vrei sa verificam mai detaliat, poti sa-mi trimiti un mesaj privat cu datele de identificare ale contractului.

Cu siguranta o sa gasim o rezolvare. Daca intr-adevar este defect Smartcam-ul, putem trimite o echipa sa il inlocuiasca.
Buna. Am un Samsung ue32c4000. La settings imi apar PIP si Common Interface in gri in loc de alb, adica neselectabile. Desi televizorul smart prinde canalele criptate din pachetul HBO, pe acest televizor mai vechi nu pot autentifica smart camul plus. Am incercat sa urmez pasii din poza pusa de Aldawinro dar nu am putut da reset factory settings, in rest am efectuat toti pasii, dar degeaba Cand bag smart camul plus in interfata comuna nu se intampla absolut nimic. Am si curatat contactele interfetei cu un betisor de urechi si acool etilic. Va rog sa ma ajutati daca puteti.
Mesaj privat nu pot da, cred ca am prea putine postari.

#20
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 30.08.2006
Mai multe raspunsuri nu o sa primesti.

https://forum.softpe.../#entry30421503

#21
Ionel20132013

Ionel20132013

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2024
Buna ziua! Am achizitionat un tv smart TCL55C745 la care nu reusesc sa vizualizez programele extra (Film now, pachetul HBO si 4 k). Imi apare ca sesizeaza cardul, incepe autentificarea si ramane la 0%. Am sunat la Call center TCL si spuneau de un model de CI+ 4.1 ECP care functioneaza la acest model de TV. Au venit cei de la Digi si nu au rezolvat nimic. Am intrebat despre acel model de CI+, dar nu stiu nimic. Am resetat tv, am reinstalat dar problema persista. Ce variante as mai avea?

#22
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
2 lucruri pot sa incerci.

1) Update de firmware (soft) la televizorul tau. Sa te asiguri ca esti la zi cu ultima varianta de soft.

2) Sa lasi pe un canal codat, Film Now de exemplu si sa dai o reinitializare la cardul CI+ din contul tau Digi.

Bafta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate