Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4115 replies to this topic

#163
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Pentru plati online se intra în aplicație meniu-cardurile mele-setari tranzacții și limite iar acolo se bifează plăti online. Aplicația nu vine cu plata online activata.

#164
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Problema era la lipsa cardului fizic , care trebuie activat si abia apoi se pot face cumparaturi online ! Am sunat de dimineata la suport si ...minune , cardul a ajuns in shop dupa vreo 6 ore in care s-a documentat consultanta despre situatie 😂😂😂, dar pe mine nu s-a obosit nimeni sa ma anunte !

#165
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Cred că e vina celor din shop că nu te-au anunțat. Și cardul meu a stat în Orange shop până m-a sunat cineva din "interior" să mă duc să-l ridic. Am primit odată și un telefon in teste și trebuia să-l ridic din Orange shop însă tot așa nu m-am sunat nimeni că este la ei și să merg să-l ridic. Noroc cu persoana din "interior" care m-am sunat să-mi spună că telefonul este in magazin.

#166
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
"Salut, ai primit 7.95 RON inapoi in cont, reprezentand 10% din valoarea facturilor platite sau reincarcarilor Orange PrePay din perioada 5-31 martie".
Daca stiam, imi faceam niste abonamente mai mari, ma mai lipeam si de niste telefoane... Posted image

#167
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
E bine că știm ziua de alocare...
Salut, ai primit 9.44 RON inapoi in cont, reprezentand 10% din valoarea facturilor platite sau reincarcarilor Orange PrePay din perioada 5-31 martie. Foloseste cat mai des cardul si aplicatia Orange Money si bucura-te de ofertele speciale: www.orange.ro/money/oferte

#168
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 07.08.2003
Orange Money mi se pare scărpinat cu mâna stânga la urechea dreaptă.  Ce sens are sa încarc contul Orange de pe cardul bancar clasic? La Revolut mai înțeleg. Dar dacă tot am lei în contul bancar, am card și pot alege o banca ce oferă serviciul de plata cu telefonul, de ce sa mut banii la Orange ca să fac același lucru?

#169
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Fiindcă poți plăti cu telefonul?

Am primit și eu 8 lei înapoi de la Orange :)

#170
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 07.08.2003

 popascu, pe 12 aprilie 2019 - 20:13, a scris:

Fiindcă poți plăti cu telefonul?



Pai asta faci și la ING și BT.

Edited by daniel28, 12 April 2019 - 20:16.


#171
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Sigur. Și la telefon vorbești prin Telekom,Digi,Vodafone...de ce sa alegi Orange? E alegerea fiecăruia unde vrea să-și țină banii sau in ce rețea vorbește. Eu am toate serviciile de la Orange și mă bucur că au deschis Orange Money,fara să mă deplasez la o banca sa semnez hârtii,fix că la Revolut doar că acolo nu puteam plati cu telefonul.

#172
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

 daniel28, pe 12 aprilie 2019 - 20:15, a scris:

Pai asta faci și la ING și BT.

La BT unde ai si comision de PRIMIRE OP, nu? Nu-l ai la Orange.
La ING, unde cursul valutar e cam BNR >+2% (cam ca la BT, de altfel), nu? La Orange e BNR + 1%.

Ele mai sunt, dar daca nu vrei sa te scarpini... Posted image

Edited by Immortal, 13 April 2019 - 09:31.


#173
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Imi place ca la Orange Money iti spune cati bani mai ai in cont, dupa ce ai facut o tranzactie, deci nu mai trebuie sa intrii in aplicatie. Primesti pe SMS toate informatiile.
La alte IFN-uri nu ai aceste informatii...

Edited by rz, 13 April 2019 - 09:38.


#174
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Ati scos bani de la bancomate ? Se aplica ceva comision ? Intr-un final am gasit cardul si urmeaza sa il activez, bine nu m-am prins de faza cu pinul initial dar presupun ca va scrie ceva cand il voi bag in bancomat !

#175
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu sunt comisioane... pentru pin dai din aplicatie resetare pin si iti vine primul pin vizibil pe SMS

#176
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Si se pot pune bani pe el la bancomat ?
Vreau un card independent de alte carduri si nu as lega nimic la el pentru top-up !

#177
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Nu poti sa pui bani la bancomat... te duci in shop si faci depunere (sau cu alt card -inclusiv pe alt nume- direct pe site-ul Orange)

Edited by rz, 13 April 2019 - 13:13.


#178
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
La shop si parteneri stiam.
Merci de info !

#179
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Pe cardul meu era lipit PIN-ul când mi-a venit. Nu l-am activat inca. Nici nu știu sigur daca ala-i PIN-ul

#180
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Am fost ieri cu sotia intr-un Orange Shop, sa-i fac si ei OrangeMoney pe unu din numerele din abonamentul meu...stupoare, acolo consultantul nu stia nimic, a cerut ajutor de la un alt consultant care, aparent, nu stia nici el ce/cum deci mi-au facut o sesizare.
Azi a venit si raspunsu' sesizarii: "sa ma duc inapoi sa insist, ca se poate!". Ca doar timpu' nostru e motiv de joaca pentru Orange...

Practic, ca orice lucru bun si romanesc...

Edited by Immortal, 15 April 2019 - 10:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate