Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4109 replies to this topic

#199
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
^^ la cat de habarnisti au fost cu deschiderea celui de-al doilea cont, parca nu ma mira nimic, mai ales ca pot intelege cat de usor le e unor fintechuri (mai ales cu apucaturi autohtone) s-o sfecleasca.
Am sa tin cont de experienta, chiar cand prinsesem avant si viram mai toti banii la ei... :)

#200
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Au prelungit pana pe 31iunie cashback-ul de 10%.

10% înapoi în cont la plata facturilor Orange și reîncărcările PrePay
Perioada ofertei: 5 martie - 31 iunie 2019
Eligibilitate: Efectuează plăți facturi Orange și reîncărcări PrePay Orange prin aplicația Orange Money.
Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi lunar minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă. Suma se primește inapoi în cont în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică.

#201
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,378
  • Înscris: 26.01.2019

View Postghitapg2, on 24 aprilie 2019 - 14:27, said:

Au prelungit pana pe 31iunie cashback-ul de 10%.

10% înapoi în cont la plata facturilor Orange și reîncărcările PrePay
Perioada ofertei: 5 martie - 31 iunie 2019
Eligibilitate: Efectuează plăți facturi Orange și reîncărcări PrePay Orange prin aplicația Orange Money.
Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi lunar minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă. Suma se primește inapoi în cont în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică.
Ar fi fost mai bine sa o prelungeasca doar pana la 30 iunie 2019! ;)

#202
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Cred că le-a scăpat... se prelungește sigur pana la 31 iulie 2019 (și tot așa, cum fac de obicei la telefonie)

#203
511

511

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 11.08.2009
Eu mi-am luat o țeapă de la Orange. Am vrut să-mi alimentez contul de Orange Money cu 1000 de lei de pe un card bancar, banii au plecat din contul bancar dar nu au ajuns în contul Orange Money. Au trecut 10 zile, am făcut 4 sesizări, deocamdată nimeni nu-mi poate să-mi spună unde sunt banii mei. Cică așteaptă un răspuns de la nu știu ce departament al lor, si termenul de răspuns este 30 de zile, așa că ce atâta grabă? Doar este vorba de banii mei, nu ai lor.
Așa că, aveti grijă!
Dar nu-i nimic, îi mai las până după sărbători și apoi le fac reclamație la ANPC si la ASF, să văd, poate-i "motivez" să facă ceva cu termenul ăla de 30 de zile.

#204
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Dacă chiar nu se rezolvă faci un refuz de plată la banca la care ai cardul de pe care ai alimentat și mergi cu dovadă (screenshot) că nu ai primit banii în cont.

#205
Manu26

Manu26

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.04.2019
Salutare oameni buni,

La mine s-a rezolvat problema pe data de 25.04.2019 după-amiaza.

In sfârșit, după 12 zile de nefuncționare, ma pot bucura din nou de serviciul Orange Money. :)

#206
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Vad ca este cazut serviciul de alimentare cont direct de pe site... de cateva zile este asa!

https://www.orange.r...y/trimite-bani/

#207
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006
Salutare, am și eu o întrebare (curiozitatea mă roade până mi se aprobă și mie cererea... cu sărbătorile acestea nimeni nu lucrează) cum este mai bine/rapid să alimentezi contul OM? Prin înrolare card in aplicație? Și se face gen topUp (știu de la revolut) sau prin transfer bancar? Am și cont curent, cel de salariu de unde pot face transfer din online banking, dar și un card de credit pe care l-aș folosi doar dacă merge alimentare gen "plată" căci transferul este comisionat din credit. Mulțumesc frumos.

Edited by Marcko, 29 April 2019 - 21:46.


#208
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Inrolare, doar introduci suma in aplicatie si se incarca automat din cardul inrolat, ai doua click-uri de dat !

#209
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Daca e ok, faci cu ala de credit alimentarea... prima data testeaza cu el alimentarea direct pe site-ul Orange caci sigur o vede ''plata online'' (asa si este)

Link direct: https://www.orange.r...te-bani-online/

Edited by rz, 30 April 2019 - 08:52.


#210
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Voi de ce nu folositi aplicatia si preferati web-ul pe pc ?
Eu am folosit numai aplicatia de pe mobil, am ani de zile de cand nu mai folosesc pc-ul pentru banking, practic de cand au aparut aplicatiile pentru mobil !

#211
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pe web alimentezi direct cu ce card vrei tu si iti poate vira bani oricine cu ce card vrea el... interfata aia web normal ca o poti accesa si de pe telefon, nu trebuie sa stai la PC
Pentru cineva care nu are orange, link-ul de mai sus este cea mai simpla metoda de tranfer instant catre un cont Orange Money

Edited by rz, 30 April 2019 - 09:07.


#212
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Am inteles !
E bine de stiut treaba cu alte carduri decat ale tale !
Eu am folosit numai aplicatia de pe mobil si un card propriu pana acum si am mai alimentat si cu cash prin magazine !

#213
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Incerc 'alimentare cu card nou' dar...nu ma lasa nicicum sa bag datele cardului?! Cand dau pe 'plusul' pt cardul nou, in meniul 'alimentare cont', doar suma reprezinta camp editabil...
ce tampenie!

LE: Tzeapa mea, nu ma lasa o suma custom, aparent - ori 100, ori 200, ori 500, altfel imi da eroare - pentru card nou.

Edited by Immortal, 30 April 2019 - 11:45.


#214
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Introduci ce suma vrei si apoi apare interfata pentru a introduce cardul nou... functioneaza am verificat acum

View PostImmortal, on 30 aprilie 2019 - 11:41, said:

LE: Tzeapa mea, nu ma lasa o suma custom, aparent - ori 100, ori 200, ori 500, altfel imi da eroare - pentru card nou.

Este problema la aplicatia ta... te lasa sa pui si 3 lei

P.S. Am facut acum un test cu alimentare 5 lei (de pe cardul CURVE) si functioneaza perfect!

Chiar și 1 leu te lasă să pui... ce tare!

Practic, funcționează perfect si cu ifn-uri...

Attached Files


Edited by rz, 30 April 2019 - 11:57.


#215
Marcko

Marcko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 21.10.2006
Super, am înțeles.
Eu încă aștept... nu știu ce problemă este cu activarea contului, care cică trebuia instant să se activeze când am semnat documentele. Am făcut sesizare.
Vă mulțumesc mult pentru info.
Toate cele bune.

#216
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

View Postrz, on 30 aprilie 2019 - 12:13, said:

Introduci ce suma vrei si apoi apare interfata pentru a introduce cardul nou... functioneaza am verificat acum



Este problema la aplicatia ta... te lasa sa pui si 3 lei

P.S. Am facut acum un test cu alimentare 5 lei (de pe cardul CURVE) si functioneaza perfect!

Chiar și 1 leu te lasă să pui... ce tare!

Practic, funcționează perfect si cu ifn-uri...

Asa e, imi aparea mesajul cu 'tranzactia nu a putut fi efectuata'; redeschis aplicatia si merge brici orice. Din pacate insa, a fost prea tarziu pt graba mea - deja transferasem banii prin OP, din internet banking :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate