Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4115 replies to this topic

#109
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Vorbești de contactless, nu?

#110
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Da

#111
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.10.2009
Mi-au schimbat cardul cei de la orange money, au inteles situatia si nu voi fi taxat pentru schimbare. Intre timp a si venit cel nou. Legat de 3D Secure, mi-au confirmat ca are, am facut o plata a unei facturi Enel pe site-ul lor si mi-a solicitat codul prin sms, in Pago insa l-am putut inrola doar in sectiunea "Plati facturi" nu si la "Alte plati", aici in mod normal solicita codul prin sms, dar mesajul era cum ca nu e card 3d Secure. De asemenea am vrut sa fac un transfer din orange money in BRD prin optiunea "Incarca-ti contul instant" a aplicatiei de mobil de la BRD, adica tot un top-up, unde iarasi ar fi solicitat codul prin sms, si mi-a dat eroare de "card neacceptat".

#112
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Eu am făcut top-up in Revolut, din Orange Money, și a cerut cod... a fost acceptat dar sunt curios daca pe viitor mai cere

#113
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Mna, am vrut să îmi fac și eu cont, dar le-a dat eroare cu "aceeași adresă unică" sau ce. Nu a mers...

Cică au mai avut aceeași problemă la PrePay.

Am zis că poate o să revin în altă zi.

#114
allureg

allureg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.01.2015
Eu mi am făcut ieri cont. Mergi la orice Orange Shop sau Store  cu buletinul indiferent dacă ai abonament sau prepay. Nu poți sa ți mai faci cont direct din aplicație acum.

#115
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
În Shop am fost. Au probleme cu aplicația lor internă. Nici nu cred că îmi mai fac cardul.

#116
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Au avut probleme cu aplicația inclusiv la alimentare in Shop... abia după o săptămână și un alt drum am putut sa fac (era doar de test)

Azi am platit cu telefonul... funcționează perfect!

#117
allureg

allureg

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.01.2015
Dacă tot abia mi am făcut cont, am zis ca trebuie sa testez aplicația. De vreo 5 ori am încercat sa încarc cu 5€ o cartela prepay și nu am reușit. Îmi spune ca reîncărcarea numărului respectiv nu a putut fi procesata. Ma roagă sa încerc din nou. Mâine încerc direct la Orange.

#118
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Am platit azi de mai multe ori cu telefonul, se conecteaza mai greut decat BTPay dar e ok. Inca nu mi-a ajuns cardul fizic, are 10 zile calendaristice de la solicitare, mai astept.
Altfel, misto , curvele are 3 saptamani si nu a ajuns, asta a fost gata in 5 minute !

Edited by SSpantzer, 02 April 2019 - 20:03.


#119
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Și eu am cardul la ei și merge pus și pe doua telefoane.imi place că plata contacles se face doar când ecranul telefonului este deblocat.asa că și daca pierd telefonul nu poate nimeni folosi bani

#120
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Tare faza cu doua telefoane, nu stiam !

#121
remus2509

remus2509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 17.12.2007
Da eu am aceias cont money si orange pay pe un s8 si un amarat de p9 lite ,platesc cu amandoua fara probleme

#122
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
@SSpantzer Plata cu Orange Pay se face instant,probabil telefonul tau se mișcă mai încet. Eu plătesc zilnic de două-trei ori și de o lună de zile nu am avut niciodată probleme.

#123
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Eu am observat ca se misca o idee mai lent decat BTPay. In contextul in care este acelasi telefon, clar alicatia este cea care are buba.
Per ansamblu sunt incantat, atat de incantat incat am sters aplicatia BTPay !

Edited by SSpantzer, 03 April 2019 - 21:38.


#124
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Au primit informare oficială că nu se pot face conturi noi, momentan. Vai și amar de aplicația lui pește.

#125
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,513
  • Înscris: 19.04.2009
Cine stie ce control financiar au avut :lol:

#126
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,175
  • Înscris: 05.05.2003
Și dacă nu mai fac față la cereri?


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate