Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Orange Money

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
4109 replies to this topic

#73
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
In ING apare: Orange Money RO Bucuresti / cumparare POS

#74
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

View Postr0berto, on 26 martie 2019 - 11:22, said:

Salutare,
Cine a incarcat orange money cu cardul de credit? se comisioneaza?
Cine a incarcat orange money cu orice fel de card poate sa ne spuna cum apare incarcarea pe extras?


Nu se comisioneaza (e 'plata cu cardul'). La BROM, apare asa:
CUMPARATURI CARD, XXXX........YYYY ORANGE MONEY BUCURESTI, ACLKXXXXXXXXX  500,00 RON

#75
prc2

prc2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.04.2008

View Postr0berto, on 26 martie 2019 - 11:22, said:

Salutare,
Cine a incarcat orange money cu cardul de credit? se comisioneaza?
Cine a incarcat orange money cu orice fel de card poate sa ne spuna cum apare incarcarea pe extras?

Multumesc

cu cardul de credit de la Unicredit nu se plateste comision.

#76
r0berto

r0berto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.07.2008
multumesc de raspunsuri.
este plata cu cardul dar de exemplu in revolut unele banci comisioneaza iar altele fac conversie ron-gbp-ron.

#77
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Da, stiu, probabil dac-o sa prinda Orange Money, bancile vor comisiona, intocmai ca-n cazul Revolut. Norocul meu (so to speak) e ca BROM e extrem de lenta in a implementa astfel de schimbari.

#78
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019

View Postprc2, on 26 martie 2019 - 09:44, said:

"Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reĂŽncărcărilor Orange PrePay (ĂŽn limita a 40 lei/lună), prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘ReĂŽncarcare Prepay’), dacă efectuezi lunar minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai alimentări ale contului de minim 500 lei ĂŽn luna respectivă. Suma se primește inapoi ĂŽn cont ĂŽn primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică."
Am gresit, prin aplicatie se refera sa platesti si sa incarci prin aplicatie iar bonusul se acorda conditionat de plata cu cardul OrangeMoney, nu spune cu care insa, cel fizic sau cel virtual, deci ...cu oricare !

Edited by SSpantzer, 26 March 2019 - 14:09.


#79
EnderDj37

EnderDj37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 28.12.2014
Si Orange Money au anuntat Apple Pay azi

#80
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Era de așteptat... Orange love Apple

Se poate modifica titlul thread-ului ?
Carduri Visa deja sunt... in paranteza se poate pune ApplePay in curând!

#81
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
La mine s-a facut saptamana si n-a ajuns cardul, si asta cu ridicare din sediu (deci nu se prea poate imputa transportatorului). Ba, mai mult, la o intrebare lansata despre subiect, mi-ar fi spus ca 'mai mult ca sigur ajunge azi' - n.b. ieri, miercuri.

In afara de asta, a devenit my go to card (plata cu smartwatch) cu vreo 20 de tranzactii pana acum.

Edited by Immortal, 28 March 2019 - 10:21.


#82
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Eu l-am ridicat ieri dintr-un Orange shop. Am fost anunțat prin SMS după 5 zile de la solicitarea cardului.

Ar fi fost mișto sa putem plati și cu Galaxy watch.

#83
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Apropo de trimitere bani către un client Orange Money... cat se simplu este sa trimiti cuiva bani (daca nu ești client Orange), online, doar cu nume/prenume email și număr de telefon deci fara IBAN și fara a intra într-o aplicație bancara
Am testat o alimentare non client către mine, client Orange, și au intrat instant banii...
https://www.orange.r...bani/index.html

Edited by rz, 29 March 2019 - 10:32.


#84
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Asta e foarte tare....not ! Daca prinzi un card care nu e al tau ai umflat contul orange money.
Altfel, e misto !
Am facut alimentari din carduri de BT atat debit cat si credit si la tranzactii apare ca plata orange money. Practic asa poti scoate bani de pe cardul de credit cu zero comisioane si dobanzi imense.
Astept cardul sa vad cum merge aplicatia Orange Pay si daca e ok am scapat de carat portofel dupa mine !

#85
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Merge foarte bine Orange Pay. Deocamdată nu mă mai interesează Google Pay sau Samsung Pay. Să vina in Romania când pe vrea.

#86
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Sunt multe chestii pt care e foarte misto Orange Money. Lasand la o parte faptul ca nu ai nevoie de cardul fizic pt plati (cardul virtual in orange pay / garmin pay e suficient), imi vin idei crete precum 'plata catre orange money' de pe un card de credit 'cu rate fara dobanda' :)

#87
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Pai testează și pune și pune aici rezultatul...

#88
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,994
  • Înscris: 18.12.2007

View PostImmortal, on 29 martie 2019 - 14:06, said:

Sunt multe chestii pt care e foarte misto Orange Money. Lasand la o parte faptul ca nu ai nevoie de cardul fizic pt plati (cardul virtual in orange pay / garmin pay e suficient), imi vin idei crete precum 'plata catre orange money' de pe un card de credit 'cu rate fara dobanda' Posted Image

De pe cardul de credit nu poti face transfer in alt cont.

#89
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
nu e transfer, e 'achizitie'/cumparatura prin cardul de credit. Cel putin at this very moment, si probabil pana isi vor updata bancile baza de date astfel incat sa traga semnul egal intre revolut si orange money (si toate celelalte). Poate incerc zilele urmatoare, fie si doar de test.

Edited by Immortal, 29 March 2019 - 15:14.


#90
prc2

prc2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.04.2008

View PostImmortal, on 29 martie 2019 - 15:13, said:

nu e transfer, e 'achizitie'/cumparatura prin cardul de credit. Cel putin at this very moment, si probabil pana isi vor updata bancile baza de date astfel incat sa traga semnul egal intre revolut si orange money (si toate celelalte). Poate incerc zilele urmatoare, fie si doar de test.

merge cu card de credit unicredit fara comisioane si suma poate fi impartita in rate fara dobanda.

Edited by prc2, 29 March 2019 - 16:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate