Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#4303
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Și eu urmăresc un produs de un an de zile, nu scade prețul de zici că e aur. Între timp s-a învechit moral fiind lansat de 2 ani. Xiaomi Redmi note 10 pro.
As vrea sa ii ard pe ăștia de la eMag cu bf-ul lor fake, dar nu știu cum.


#4304
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Păi se pare că nu poți să îi ,,arzi " decît scoțînd produsele de la favorite.
Eu am scos.
Parese că lista de dorințe este în avantajul lor, clar, nu pentru noi  😂

Acum fac lista la memento, în browser, și capturi de ecran, ca să nu știe ei ce urmăresc  😉
Oricum, nu am cumpărat niciodată de vinerea neagră, eu cumpăr în ianuarie/februarie, nu am nevoie să mă valorizez prin cumpărarea compulsivă.

Așa că, la începutul anului viitor, cineva o să aibă foamea în burtă, că este #mag, că este alt magazin, cineva lasă garda jos  🤣
Eu aștept, cu teancul de bani pregătit, trebuie să iau și un aer, dar nu este grabă cu nici un produs.

Edited by crisstonne, 11 October 2022 - 15:41.


#4305
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011

View Postl_dan, on 11 octombrie 2022 - 14:33, said:

Am cumparat un produs (pe firma) de la un partener eMag si am primit facturat doar produsul, fara transport. Partenerul m-a trimis la eMag, spunandu-mi ca ei factureaza doar marfa, de facturarea livrarii se ocupa eMag. eMag ma tot duce cu vorba de saptamana trecuta, chipurile nu s-a emis inca factura de transport in sistem, mereu imi spun evaziv ca mai dureaza cateva zile.  Ati intalnit careva situatia asta, cum ati rezolvat-o?



Daca-i livrat prin sameday la easybox asa este, emag suporta transportul, partenerul nu plateste nimic si nu poate sa-ti mai factureze asa ceva.

#4306
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postcrisstonne, on 11 octombrie 2022 - 15:31, said:

Păi se pare că nu poți să îi ,,arzi " decît scoțînd produsele de la favorite.
As lua de la Altex, dar nu au stocuri.
Aștept bf și o sa cumpăr de la alt magazin, pedeapsa pentru eMag.
La favorite nu țin nimic de ani de zile, sunt paranoia.
Sunt sigur că daca intru cu vpn de Germania pe site-ul eMag găsesc preturi mai mici. : ))

#4307
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006

View Postmodoran, on 11 octombrie 2022 - 16:45, said:

Daca-i livrat prin sameday la easybox asa este, emag suporta transportul, partenerul nu plateste nimic si nu poate sa-ti mai factureze asa ceva.
Da, livrat de Sameday la easybox a fost. Totusi, nu inteleg de ce eMag taraganeaza atat emiterea facturii de transport, daca nu era facturat pe firma chiar nu ma interesa...

#4308
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

View Postisr2002, on 11 octombrie 2022 - 14:04, said:

Eu am o masina de spalat pusa la favorite de vreo doua saptamani. Era 3100 la momentul ala. Acum e 3450.

Nu trebuie puse la favorite, au soft special care scumpește când un produs e dorit. Și la mine au scumpit absolut tot ce era în favorite însă de atunci le salvez separat linkul și nu se mai scumpesc

#4309
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007

View Postpersona695, on 11 octombrie 2022 - 15:06, said:

Și eu urmăresc un produs de un an de zile, nu scade prețul de zici că e aur. Între timp s-a învechit moral fiind lansat de 2 ani. Xiaomi Redmi note 10 pro.
As vrea sa ii ard pe ăștia de la eMag cu bf-ul lor fake, dar nu știu cum.
Urmărește și redmi 11 pro. Io am dat 880 lei la Orange.

#4310
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View Postslai, on 12 octombrie 2022 - 09:57, said:


Urmărește și redmi 11 pro. Io am dat 880 lei la Orange.
La liber? Este super oferta la 880 de lei. Nu prea sunt incantat că are Mediatek in el, Helio G96, care nu performeaza prea bine in unele jocuri. M-am uitat pe un tabel. https://nanoreview.n...soc-list/rating

Vedeti la stock busterul de azi, Realme 8, 4gb RAM, 64 GB memorie interna la 800 de lei, acum 3 săptămâni am luat cu 700 pentru o cunoștință. De fapt 750 de lei inițial și până l-au trimis a apărut cu 700 așa că retur și am luat cu 700. Toate vândute de eMag.
Halal promotii!

Edited by persona695, 12 October 2022 - 11:14.


#4311
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
In aplicatia pentru iPhone au implementat dark mode. Se găsește la setari.

#4312
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,103
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 10 octombrie 2022 - 17:10, said:

Este ceva ciudat la emag, in ultimile cateva saptamani au fost cel putin 2 "Stock Busters". Maine urmeaza altul 11-13 octombrie. Deja este prea mult, ma astept ca in viitorul apropiat sa avem saptamana si stock busters.

Unii ar putea zice ca fac incalzirea pentru BF.
Eu zic ca le-au scazut vanzarile si mai dau cate un branci la deal, ca sa nu cada de tot pe scari. Cu pian cu tot...

View Postpersona695, on 11 octombrie 2022 - 11:42, said:

Se epuizează stocurile vechi prin reduceri substanțiale ca de black friday să ofere promoții la produsele noi care intra in stoc. Glumesc.

Buna gluma. Ar fi fost frumos sa fie adevarat.

#4313
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View Postisr2002, on 11 octombrie 2022 - 14:04, said:

Eu am o masina de spalat pusa la favorite de vreo doua saptamani. Era 3100 la momentul ala. Acum e 3450.
Esti norocos, scumpire de doar 10%... la ce urmaresc eu e peste 20% scumpire.

View Postcrisstonne, on 11 octombrie 2022 - 15:31, said:

Păi se pare că nu poți să îi ,,arzi " decît scoțînd produsele de la favorite.
Eu am scos.
Parese că lista de dorințe este în avantajul lor, clar, nu pentru noi  ��
Acum fac lista la memento, în browser, și capturi de ecran, ca să nu știe ei ce urmăresc  ��
Acum ai realizat, ca "progresul" nu e in avantajul omului?
Acum cateva zile cand am spus ca vreau plata cu cash si banii in mana in caz de retur au inceput unii cu mistouri ca nu stiu eu ce bun e progresul si ca sistemele astea sunt facute sa ne faca noua viata mai usoara... cat de naivi si indoctrinati pot fi unii...

View Postl_dan, on 11 octombrie 2022 - 17:03, said:

Da, livrat de Sameday la easybox a fost. Totusi, nu inteleg de ce eMag taraganeaza atat emiterea facturii de transport, daca nu era facturat pe firma chiar nu ma interesa...
Pe scurt: de prosti. Efectiv au adunat cei mai prosti dintre prosti cand au facut recrutarile.
Prin showroomuri recrutarile le-au facut din fosti angajati prin magazine electro, multi dati afara tocmai pentru ca sefii nu mai puteau tolera prostia lor. Ba mai mult, au angajat fosti carausi din magazine electro si i-au pus direct pe vanzari si relatii cu clientul... deaceea experienta emag e una ingrozitoare cand vorbesti cu un angajat si deaceea emag face reclame in care le spune clientilor sa evite sa cumpere din magazinele fizice emag.

#4314
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ei, asta cu banii fizici o practic cît pot, la comenzi online.
Nu înseamnă că nu am card, ci că am experiență de viață, hîrșîit cu manevrele românașilor"  ☺️

#4315
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am bagat și eu acum câteva ore la favorite niște căști bluetooth la ofertă.. 100 de lei.. când mă uit acum să dau comandă a crescut prețul la 150 de lei... Posted Image.. Zic pas mai ales că au și coloare najpa.. deși voiam să le iau și așa la promoție pe coloare najpa..

Cred că lista de favorite e un algoritm ca să știe emag la ce să crească prețul.. fiindcă tot uităndu-mă la produse din favorite.. prețul nu prea scade ci urcă..

Edited by -koss-, 12 October 2022 - 19:46.


#4316
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Hai măi colegu", ce pana mea, se vorbește la pereți?  🤭
Iaaaa, să deschidă cineva subiect nou, <NUUU mai puneți la favorite nimic, la NICI un magazin>

Pușca mea, avem sistem de urmărire în browsere!
Îi spune <semne de carte>

Attached Files


Edited by crisstonne, 12 October 2022 - 19:56.


#4317
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View Postthorxx, on 09 octombrie 2022 - 12:12, said:

Si ca sa mai dau exemplu de o idiotenie a eMAG. Daca te duci si faci retur in magazin, cu produsul verificat si preluat de catre ei, refuza sa iti dea banii inapoi pe loc, doar pentru a te forta sa le dai acces la contul tau dupa bunul lor plac. Pentru unul care iti pune o piatra intr-o cutie ai bani sa ii dai, dar pentru unul la care ai garantia ca ti-a returnat produsul corect si intact nu ai bani?
Ca tot ziceam de retardul de care sufera angajatii emag, chiar la nivel de management.
M-a uns la suflet stirea asta... sper sa fie mult mai multe cazuri de baieti destepti din astia care le-au dat mUE.
https://ziare.com/ha...au-bani-1765991

Sunt curios, dupa tepele pe care si le-au luat cu metoda ingenioasa gandita de manageri scosi din fundul grajdului, oare o sa reevalueze "politica" ingenioasa conform careia daca returnezi produsul corect si e verificat de tehnicienii din magazin sa nu poti sa iti primesti banii in magazin, insa daca returnezi o piatra primesti banii pe loc intr-un cont fals deschis pentru tepe?

#4318
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View Post&#045;koss&#045;, on 12 octombrie 2022 - 19:45, said:

Am bagat și eu acum câteva ore la favorite niște căști bluetooth la ofertă.. 100 de lei.. când mă uit acum să dau comandă a crescut prețul la 150 de lei... Posted Image.. Zic pas mai ales că au și coloare najpa.. deși voiam să le iau și așa la promoție pe coloare najpa..

Cred că lista de favorite e un algoritm ca să știe emag la ce să crească prețul.. fiindcă tot uităndu-mă la produse din favorite.. prețul nu prea scade ci urcă..

E mai rau de atât, emag știe din cookie când te interesezi des de un produs.

Eu după ce am pus în favorite telefonul marca x modelul y , pe toate anunțurile astea care umplu paginile vizitate numai telefoane mi au apărut de parca știa Google Chrome și magazinele partenere ce căutăm eu pe emag și că vreau telefon.

Nevasta mea a căutat lesa pentru motan și numai mâncare de pisici ii apare pe unde se duce de parca emag i a anunțat pe toți de pisica.

De la emag nu mai pot lua că se scumpește cumplit tot ce salvez în favorite.

View Postcrisstonne, on 12 octombrie 2022 - 19:54, said:

Hai măi colegu", ce pana mea, se vorbește la pereți?  🤭
Iaaaa, să deschidă cineva subiect nou, <NUUU mai puneți la favorite nimic, la NICI un magazin>

Pușca mea, avem sistem de urmărire în browsere!
Îi spune <semne de carte>

Pai Chrome știe și bookmark , știe și cookie , știe și ce salvezi tu la emag însă cookie și profilarea vin de la emag că de aia ai acceptat politica de cookie și cu cookie îți faci statistica pe unde mai umbli, ești că un cățel cu tinicheaua de coada...

#4319
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Colegu", nu te concentrezi.
Apoi, #mag nu este singurul magazin, are și el concurență 😉

Dacă pui concurența + oftica celor care le văd zi de zi măgăriile =

Egal, pune tu ce va urma într-un orizont relativ de timp  😉

#4320
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016

View PostSinmbad, on 12 octombrie 2022 - 23:17, said:

De la emag nu mai pot lua că se scumpește cumplit tot ce salvez în favorite.
Zilele acestea totul se scumpeste. Ai o solutie simpla sa verifici daca daca emag face magaria despre care se vorbeste aici (cu scumpirea produselor puse la favorite). Ia linkul unui produs al carui pret ti se pare suspect si deschide-l in alt browser, in private (sau incognito) window. Asa vei putea verifica daca sunt diferente de pret. Eu n-as crede ca emag se preteaza la asa ceva, pentru ca e foarte simplu de verificat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate