Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7316 replies to this topic

#4321
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View PostManasu, on 13 octombrie 2022 - 06:41, said:


Zilele acestea totul se scumpeste. Ai o solutie simpla sa verifici daca daca emag face magaria despre care se vorbeste aici (cu scumpirea produselor puse la favorite). Ia linkul unui produs al carui pret ti se pare suspect si deschide-l in alt browser, in private (sau incognito) window. Asa vei putea verifica daca sunt diferente de pret. Eu n-as crede ca emag se preteaza la asa ceva, pentru ca e foarte simplu de verificat.

Deci un aparat de măsură îl vindeau 3, emag și 2 marketplace. Am salvat emag. Probabil au mai salvat și alții. Fix ăla s-a scumpit, restul, nu. La fel cu SSD și rack extern.
Adică știu că se scumpesc toate în octombrie dar s au scumpit doar cele căutate, restul, nu, că și cum ar ști ce să scumpească,exact când cumperi.

#4322
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Haai măi, ce stăm la discuții!
Eu am capturi.

#4323
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Nu știu voi ce credeți dar eu am ajuns să cred în tot felul de conspirații de exemplu că tehnologia moderna de tracking, cookies... și alte algoritme de drăcii sunt în cam devafoarea noastră... suntem niște turme de oi cu traking la gât...

Mult mai buni erau clopoțeii.. Posted Image

Cică sanchi tehnologia informațională modernă și digitalizarea ne ajută... dar eu cred că ajută doar pe unii șmecheri.. tartori.. care trag ațele in funcție de interesele lor financiare meschine.
Am ajuns la concluzia că orice bine vine în spate cu mai multe răuri Posted Image

#4324
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Eu fac șto" de ei, am început să bag la favorite ce nu mă interesează   😂
Am băgat un tv și o chiuvetă  🤭
Cred că de fapt asta ar fi cea mai bună metodă de boicot, să bagi la favorite toate aiurelile care nu te interesează.

#4325
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 26.01.2019

View Postcrisstonne, on 13 octombrie 2022 - 15:18, said:

Am băgat un tv și o chiuvetă  ��

Te rog, scoate chiuveta ca ii omori pe aia care vor s-o cumpere... :D

#4326
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Stai că mai bag și alte trăznăi 🤣

#4327
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Am făcut un folder pe telefon, bag acolo capturi de ecran de la țintele false, este denumit <glume vinerea neagră>
Am băgat acolo un scuter, pc, laptop cu măr, aparat foto, etc.  🙆

#4328
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

View Postcrisstonne, on 13 octombrie 2022 - 15:18, said:

Cred că de fapt asta ar fi cea mai bună metodă de boicot, să bagi la favorite toate aiurelile care nu te interesează.
Si eu am observat acum ceva ani ca imediat ce bagam ceva la favorite, in cateva zile se scumpea, asa ca acum am la favorite 256 de articole.
Le-am dat sa se joace.Posted Image

#4329
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Aveti mult timp liber...

#4330
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011

View Postmannyx92, on 13 octombrie 2022 - 18:51, said:

Aveti mult timp liber...
Ce este rău în asta?!  🙄
Vrei să fii important, că ești ocupat.
Bravo  :clapping:
Daaa... văd că ai timp de postat pe aici  😉

#4331
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008
Pai in aproape 7-8 ani de cont la emag, am avut suficient timp. Chestia asta cu scumpitul am observat-o din primul an.
Acum bag ce-mi vine la favorite si printre ele si cate ceva ce urmaresc.

#4332
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022
Eu am descoperit că doar alea din favorite se scumpesc, daca la marketplace mai vinde unul sau poate sunt resigilate, alea rămân cu preț neatins și poți lua liniștit de acolo.

Ar mai fi și varianta sa l scoți însă nu s chiar prosti, scade prețul peste 2 zile, nu imediat.

Mi am mai făcut un cont că sa nu mi mai bat capul, cu alt Nr de tel, cu al 2 lea prenume etc , aceeași adresă de livrare și îl țin strict pt cumpărături fara nimic în favorite că sa nu mai iau țepele cu scumpirile de până acum.

Iese mult mai ieftin așa.

#4333
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View PostSinmbad, on 13 octombrie 2022 - 07:29, said:

Deci un aparat de măsură îl vindeau 3, emag și 2 marketplace. Am salvat emag. Probabil au mai salvat și alții. Fix ăla s-a scumpit, restul, nu. La fel cu SSD și rack extern.
Adică știu că se scumpesc toate în octombrie dar s au scumpit doar cele căutate, restul, nu, că și cum ar ști ce să scumpească,exact când cumperi.

Nu contest ca Emag mai face si magarii, dar, daca stii cum sa lucrezi, nu prea ai cum sa iei teapa.

1. Monitorizarea preturilor o faci cu Pricy sau orice alt program asemanator, neaparat din browser
2. Deschizi pagina doar in mod incognito (eu asa fac)
3. Nu arde si nu are pret bun, nu cumperi
4. Ai rabdare si asteapta "promotiile" care mai vin din cand in cand si pretul va reveni in zona in care esti dispus sa cumperi acel produs sau chiar la cel mai mic pret de pana atunci, il cumperi.

Am luat pt cineva din familie zilele trecute un Realme 8 de 64 GB cu 4 GB Ram, 4G, la promotia de "stock fuckers" si am dat 690 lei, resigilat. Nou era 750 lei. Acelasi pret l-a avut si asta vara, sau pe acolo, in jur de 700 lei, nu a fost mai jos (nou). Stiu pe cineva care l-a luat resigilat cu 630-640 lei la acel moment si a fost ok. Avand in vedere ca inflatia a tot urcat, 50 lei diferenta in 4-5 luni e ok.
Daca ma repezeam sa il iau la pretul de pana in reducere, era 999 lei. Avand telefonul la favorite si stiind pretul, normal ca am asteptat.
Dar, asta pentru ca NU A ARS si acea persoana a inteles si a asteptat, a mai tras de telefonul actual.

PS : in cazul in care telefonul il baga la vreun pret wow de BF (desi, greu de crezut), il cumpar de BF si pe cel luat acum il fac retur. Deci, nu am nicio problema cu asta, macar sa fie la un pret mai bun...

View Postcrisstonne, on 13 octombrie 2022 - 15:27, said:

Stai că mai bag și alte trăznăi ��

Baga si tu prezervative, suplimente de potenta, vibratoare, chestii de role play, chiloti cu trompa, etc.
Dar stai, ca o sa faci sa fie si fututul mai scump. Nu e bine... Posted Image

View Postjohnnickelby, on 13 octombrie 2022 - 18:58, said:

Pai in aproape 7-8 ani de cont la emag, am avut suficient timp. Chestia asta cu scumpitul am observat-o din primul an.
Acum bag ce-mi vine la favorite si printre ele si cate ceva ce urmaresc.

Repet, daca le monitorizezi si nu e urgent, pot sa si scada, mai ales daca vin si promotii, le prinzi si mai ieftin decat atunci cand ai pus ochii pe ele si inca nu le pusesei la favorite. Eu am patit asta cu multe produse.
Nu contest ca se scumpesc cateva saptamani dupa ce le bag la favorite (ca am observat si asta si e clar ca AI-ul functioneaza f bine pentru online), dar nu imi pasa, pt ca nu obisnuiesc sa cumpar din impuls si nici cu rabdarea inca nu am probleme.

#4334
-koss-

-koss-

    Technology apprentice

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Eu cred că se scumpesc și cele care le au mulți la favorite. Dacă v-ați uitat atent la emag apar produse cu taguri top favorite (adică le au mulți la lista de favorite). Uneori pe monitorizare prețuri promoțiile care țin puțin nu apar. Și roboții de monitorizare prețuri updatează prețul dacă se uită cineva la produsul respectiv, daca nu se uită atunci fix la promoție prețul cel mai mic uneori nu se actualizează. Eu câteodată când vad produse la superpreț mai bag linkul în aplicații să se actualizeze și pentru alții (folosesc istoric-preturi info pt prețuri cel mai des).

#4335
thorxx

thorxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.07.2022

View PostMagicwisewolf, on 14 octombrie 2022 - 10:10, said:

Am luat pt cineva din familie zilele trecute un Realme 8 de 64 GB cu 4 GB Ram, 4G, la promotia de "stock fuckers" si am dat 690 lei, resigilat. Nou era 750 lei. Acelasi pret l-a avut si asta vara, sau pe acolo, in jur de 700 lei, nu a fost mai jos (nou). Stiu pe cineva care l-a luat resigilat cu 630-640 lei la acel moment si a fost ok. Avand in vedere ca inflatia a tot urcat, 50 lei diferenta in 4-5 luni e ok.
Daca ma repezeam sa il iau la pretul de pana in reducere, era 999 lei. Avand telefonul la favorite si stiind pretul, normal ca am asteptat.
Dar, asta pentru ca NU A ARS si acea persoana a inteles si a asteptat, a mai tras de telefonul actual.
Ai luat teapa ca n-ai fost prea bine informat. Iti zic sigur ca telefonul ala a fost sub 650 lei in primavara prin aprilie, si nu era nici o campanie de reduceri, dar a fost la concurenta care are cel mai mic pret din Romania.

View PostMagicwisewolf, on 14 octombrie 2022 - 10:10, said:

Baga si tu prezervative, suplimente de potenta, vibratoare, chestii de role play, chiloti cu trompa, etc.
Dar stai, ca o sa faci sa fie si fututul mai scump. Nu e bine...
Aia care au nevoie de asa ceva nu presteaza...

#4336
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcrisstonne, on 13 octombrie 2022 - 15:27, said:

Stai că mai bag și alte trăznăi ��
Vezi ca emag are si niste oferte adresate presedintilor de consilii judetene de la pesede.
Pixuri de 1milion, vinuri de 3, icoane facatoare de minuni de 5 milioane, chestii de-astea.
Umfla-le pretul si ai sa vezi cum "grabeste-te, 31 de pesedisti vizualizeaza in acest moment aceasta pagina"

Asa.. cu chiuvetele tale, scumpesti produsele adresate tot omului de rand.
Nu e frumos ce faci.
:)

Edited by maccip, 14 October 2022 - 18:37.


#4337
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

View PostMagicwisewolf, on 14 octombrie 2022 - 10:10, said:

Nu contest ca Emag mai face si magarii, dar, daca stii cum sa lucrezi, nu prea ai cum sa iei teapa.

1. Monitorizarea preturilor o faci cu Pricy sau orice alt program asemanator, neaparat din browser
2. Deschizi pagina doar in mod incognito (eu asa fac)
3. Nu arde si nu are pret bun, nu cumperi
4. Ai rabdare si asteapta "promotiile" care mai vin din cand in cand si pretul va reveni in zona in care esti dispus sa cumperi acel produs sau chiar la cel mai mic pret de pana atunci, il cumperi.

Am luat pt cineva din familie zilele trecute un Realme 8 de 64 GB cu 4 GB Ram, 4G, la promotia de "stock fuckers" si am dat 690 lei, resigilat. Nou era 750 lei. Acelasi pret l-a avut si asta vara, sau pe acolo, in jur de 700 lei, nu a fost mai jos (nou). Stiu pe cineva care l-a luat resigilat cu 630-640 lei la acel moment si a fost ok. Avand in vedere ca inflatia a tot urcat, 50 lei diferenta in 4-5 luni e ok.
Daca ma repezeam sa il iau la pretul de pana in reducere, era 999 lei. Avand telefonul la favorite si stiind pretul, normal ca am asteptat.
Dar, asta pentru ca NU A ARS si acea persoana a inteles si a asteptat, a mai tras de telefonul actual.

PS : in cazul in care telefonul il baga la vreun pret wow de BF (desi, greu de crezut), il cumpar de BF si pe cel luat acum il fac retur. Deci, nu am nicio problema cu asta, macar sa fie la un pret mai bun...



Baga si tu prezervative, suplimente de potenta, vibratoare, chestii de role play, chiloti cu trompa, etc.
Dar stai, ca o sa faci sa fie si fututul mai scump. Nu e bine... Posted Image



Repet, daca le monitorizezi si nu e urgent, pot sa si scada, mai ales daca vin si promotii, le prinzi si mai ieftin decat atunci cand ai pus ochii pe ele si inca nu le pusesei la favorite. Eu am patit asta cu multe produse.
Nu contest ca se scumpesc cateva saptamani dupa ce le bag la favorite (ca am observat si asta si e clar ca AI-ul functioneaza f bine pentru online), dar nu imi pasa, pt ca nu obisnuiesc sa cumpar din impuls si nici cu rabdarea inca nu am probleme.
Pricy se locupa el sau trebuie tot eu sa urmaresc variantele ?

#4338
Sa_Fugim

Sa_Fugim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 03.10.2022
Eu urmaresc mereu istoricele de preturi pentru orice vreau sa cumpar. Cumpar doar daca sunt sigur ca ceea ce vreau e sub cel mai jos pret din istoric. Pot baga cookies si trakere cate vor.
Vedeti ca Pricy nu face tracking la toate magazinele online. Nici daca dai search cu Google unui produs, nu va fi cautat la toate magazinele mai mari. Un exemplu care in vine in minte e Domo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate