Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#3835
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Exact. Mi-am schimbat eu adresa de mail de pe emag acum cateva luni. Primesti 2 mail-uri in momentul in care iti schimbi adresa de mail:

"Acesta este un mesaj automat referitor la cererea ta de schimbare a adresei de email atașate contului eMAG.
Pentru a confirma noua adresă de email accesează pagina de aici.
Dacă nu ai solicitat modificarea adresei de email, te rugăm să ignori acest mesaj."

Si dupa ce dai click pe hyperlink:

"Salutare,
În urma solicitării tale, adresa de email asociată contului tău a fost schimbată cu succes.
Adresa de email veche:
XXXXXXXXXXXXX
De acum înainte vei folosi:
XXXXXXXXXXXXX"

Asta ar insemna ca infractorul ar fi trebuit sa aiba acces si la mail-ul colegului.

#3836
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MediumPlayer, on 29 mai 2022 - 19:46, said:

Asta ar insemna ca infractorul ar fi trebuit sa aiba acces si la mail-ul colegului.

Exact. D-asta nici nu a schimbat adresa de mail infractorul.

#3837
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007

 MembruAnonim, on 29 mai 2022 - 19:52, said:

Exact. D-asta nici nu a schimbat adresa de mail infractorul.
Ce interes ar avea sa schimbe adresa de email daca a schimbat parola si nr. de tel. si are acces la contul meu, a facut si ridicat comanda de la easy box? Acum se bucura de produse si nu il mai intereseaza ce se intampla cu contul meu.

#3838
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Toate easybox-urile au camere video. Ar trebui sa faci plangere la politie.

#3839
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,893
  • Înscris: 12.03.2009
Ma, da nu era pe aci un individ de la suport emag? Sau unu de le facea astora reclama. Unde e? Posted Image

#3840
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007

 carlo7, on 29 mai 2022 - 20:35, said:

Toate easybox-urile au camere video. Ar trebui sa faci plangere la politie.
Am sa fac plangere penala. Este vorba de legea 161/ 2003. Am gasit in lege ca „Fapta de a modifica, sterge sau deteriora date informatice ori de a restricționa accesul la aceste date, fara drept, constituie infractiune si se pedepseste cu inchisoare de la 2 la 7 ani.”

#3841
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021
teoretic puteau sa anuleze comanda atunci când ai sunat, ai nimerit peste cineva nou sau care nu a inteles speta;
de fiecare data cand am sunat nu m-a intrebat nimeni de telefon, pentru identificare am fost intrebat de adresa de mail asociata contului

#3842
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 aurasweb, on 29 mai 2022 - 21:05, said:


Sunt curios cum se va incheia povestea. Sa ne tii la curent.

#3843
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007

 MembruAnonim, on 29 mai 2022 - 22:41, said:

Sunt curios cum se va incheia povestea. Sa ne tii la curent.
Bineinteles! Dar o sa cer si despagubiri de la eMAG pentru ca nu pot utiliza: contul, abonamentul Genius, vocherele care sunt tot din banii mei, garantiile produselor achizitionate, cardul bancar asociat contului fraudat, pe care sunt fortat sa-l inchid la banca.
Observ ca cei de la data protection de la emag nu sunt interesati sa rezolve problema nici dupa 2 saptamani de la incident. Raspuns la sesizarile mele la data protection primit acum o saptamana: ''Va multumim pentru informatiile transmise. Dorim sa va comunicam ca facem verificarile necesare si revenim in cel mai scurt timp cu un raspuns.''

Edited by aurasweb, 29 May 2022 - 23:12.


#3844
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi se pare grav faptul ca permit adaugarea 2FA fara sa fie aprobata prin email.

#3845
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007
Acum un an jumate luasem Emag Genius pentru 18 luni la 99 lei. Pe 12 mai expira contul si primesc mail ca " Genius 18 luni se va reinnoi pentru suma de 99 lei " Zic, a ce bine ca-mi ia tot 99 lei pt 18 luni. Surpriza insa, mi-a luat 99 lei pentru 12 luni. Sun la ei, domne a fost o greseala in mail daca vreti pe 12 luni bine, daca nu renunti si-ti dam banii inapoi.
Trimit apoi mesaj pe Facebook cu print screen al mailului si toate cele si ma taraganeaza de 3 saptamani ca lucreaza sa rezolve cat mai repede, ca mai dureaza putin, ca 'zda masii. Acum le-am zis sa vedem daca dureaza mai putin decat raspunsul celor de la  ANPC/OPC si sa vad daca rezolva azi, daca nu, ne adresam lor mai departe. Cica ma roaga sa le mai acord putin ragaz.

#3846
aurasweb

aurasweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.07.2007
Eu stiu ca daca sunt abonat la Genius se restituie suma in maxim 30 minute. Acum observ ca pentru orice problema prelungesc termenul fara motive. O fi de vina astenia de primavara?

#3847
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Are cineva idee daca emag mai decodeaza gratuit telefoanele Samsung pt utilizare card non-UE ? Parca era o lege in sensul acesta. Oricum surpriza a fost ca doar pe cutie scria restrictia, nu si pe site.

#3848
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
De când eMAG vinde telefoane codate? L-ai luat de la ei direct sau prin partener?

#3849
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007

 Mihaitza07, on 30 mai 2022 - 12:47, said:

Acum un an jumate luasem Emag Genius pentru 18 luni la 99 lei. Pe 12 mai expira contul si primesc mail ca " Genius 18 luni se va reinnoi pentru suma de 99 lei " Zic, a ce bine ca-mi ia tot 99 lei pt 18 luni. Surpriza insa, mi-a luat 99 lei pentru 12 luni. Sun la ei, domne a fost o greseala in mail daca vreti pe 12 luni bine, daca nu renunti si-ti dam banii inapoi.
Trimit apoi mesaj pe Facebook cu print screen al mailului si toate cele si ma taraganeaza de 3 saptamani ca lucreaza sa rezolve cat mai repede, ca mai dureaza putin, ca 'zda masii. Acum le-am zis sa vedem daca dureaza mai putin decat raspunsul celor de la  ANPC/OPC si sa vad daca rezolva azi, daca nu, ne adresam lor mai departe. Cica ma roaga sa le mai acord putin ragaz.
Exact așa am primit și eu, le-am zis sa îmi activeze pe 18 luni, cum scrie în email. Mi-au spus ca nu mai este posibil, pt ca nu este nicio variantă cu 18 luni, dar mi-au oferit în schimb un voucher.

#3850
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
@aurasweb: cel mai probabil este ca ti-a spart contul de e-mail. Astfel ti-a schimbat apoi si parola de e-mag, etc.   Schimb-o imediat pe cea de e-mail..

 Mihaitza07, on 30 mai 2022 - 12:47, said:

Acum un an jumate luasem Emag Genius pentru 18 luni la 99 lei. Pe 12 mai expira contul si primesc mail ca " Genius 18 luni se va reinnoi pentru suma de 99 lei " Zic, a ce bine ca-mi ia tot 99 lei pt 18 luni. Surpriza insa, mi-a luat 99 lei pentru 12 luni. Sun la ei, domne a fost o greseala in mail daca vreti pe 12 luni bine, daca nu renunti si-ti dam banii inapoi.
Trimit apoi mesaj pe Facebook cu print screen al mailului si toate cele si ma taraganeaza de 3 saptamani ca lucreaza sa rezolve cat mai repede, ca mai dureaza putin, ca 'zda masii. Acum le-am zis sa vedem daca dureaza mai putin decat raspunsul celor de la  ANPC/OPC si sa vad daca rezolva azi, daca nu, ne adresam lor mai departe. Cica ma roaga sa le mai acord putin ragaz.
Mi se par asa de mici "invartelile" de genul asta... Eu nu cred ca nu stiai ca nu mai exista 18 luni. Si, chiar daca nu stiai, sunt sigur ca atunci cand ai prelungit, scria ca e pe un an, dar n-ai citit.
Sa incerci acum sa profiti de o chestie din asta, mi se pare fix atitudinea celor filmati ca trec pe rosu la semafor, dar contesta in instanta pe motiv ca nu era camera omologata.

 crazykiller, on 31 mai 2022 - 14:46, said:

Exact așa am primit și eu, le-am zis sa îmi activeze pe 18 luni, cum scrie în email. Mi-au spus ca nu mai este posibil, pt ca nu este nicio variantă cu 18 luni, dar mi-au oferit în schimb un voucher.
Altul...
Oameni mici, probleme mari.

Edited by isr2002, 31 May 2022 - 19:43.


#3851
Mihaitza07

Mihaitza07

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 29.08.2007

 crazykiller, on 31 mai 2022 - 14:46, said:

Exact așa am primit și eu, le-am zis sa îmi activeze pe 18 luni, cum scrie în email. Mi-au spus ca nu mai este posibil, pt ca nu este nicio variantă cu 18 luni, dar mi-au oferit în schimb un voucher.
Pai mie nu-mi raspund. Le-am trimis mail si nu au raspuns, le-am scris pe Facebook si te duc cu zaharelul ca mai dureaza putin. Ce naibii tot dureaza de nu pot da un raspuns ?!

 isr2002, on 31 mai 2022 - 19:50, said:

Mi se par asa de mici "invartelile" de genul asta... Eu nu cred ca nu stiai ca nu mai exista 18 luni. Si, chiar daca nu stiai, sunt sigur ca atunci cand ai prelungit, scria ca e pe un an, dar n-ai citit.
Sa incerci acum sa profiti de o chestie din asta, mi se pare fix atitudinea celor filmati ca trec pe rosu la semafor, dar contesta in instanta pe motiv ca nu era camera omologata.

Ba da chiar asa de sigur esti tu cand n-ai habar despre ce vorbesti ?
Stai parcat si vezi de drumul tau daca esti pe dinafara si lasa-te prostit de altii pe banii tai, ca atat esti capabil sa faci. Din cauza astora ca tine merge prosteala peste tot.
Si ca sa stii si tu, nu exista sa stea cineva cu camera ( sa sa fie camera ) sa te filmeze la semafoare cand treci pe rosu. Asta ca sa vezi inca o data ca n-ai habar de ce vorbesti.

Attached Files


Edited by Mihaitza07, 01 June 2022 - 15:29.


#3852
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004

 Mihaitza07, on 01 iunie 2022 - 15:21, said:

....
Si ca sa stii si tu, nu exista sa stea cineva cu camera ( sa sa fie camera ) sa te filmeze la semafoare cand treci pe rosu. Asta ca sa vezi inca o data ca n-ai habar de ce vorbesti.
1. Sunt mii de filmari cu camera de bord pe youtube ...
2. Da-mi un cont ca iti platesc eu diferentra aia de 6 luni, doar sa nu te mai aud vaitandu-te pe-aici.
3. Vezi ca se dau mititei gratis la Obor intre 3 si 4 dimineata.
4. Print-screen-ul se continua si mai jos. E incomplet.

Edited by isr2002, 01 June 2022 - 16:20.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate