Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#3853
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004
Iar ca sa iti dovedesc ca minti, uite, si eu am avut Genius 18 luni. In cont imi apare sa imi reinnoiesc abonamentul:
Attached File  1.jpg   93.51K   62 downloads
Dupa ce apas pe "Reactiveaza Genius",  apare imediat ca este pe 12 luni.
Attached File  2.jpg   45.26K   56 downloads

#3854
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 21.02.2022
Minunate EasyBox -urile cu excepția zilelor când sunt nefuctionale...

#3855
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 LunaCrystal, on 31 mai 2022 - 12:58, said:

De când eMAG vinde telefoane codate? L-ai luat de la ei direct sau prin partener?

De la ei. Nu Marketplace. La telefoanele Samsung luate de la emag n am reușit sa folosesc cartela non-Europa, tot ce este sim USA sau Asia este rejectat. Cand le am cumparat nu au precizat asta la descrierea produsului.

Probabil sunt codate sa nu fie revandute, era un articol pe tema asta, in unele tari sunt mai ieftine.

Care este totusi procedura de deblocare , acum cativa ani scriau pe net ca ar trebui deblocate in urma unei simple cereri ?

Pe de alta parte, daca cumpar un Samsung nou, sa ma astept la aceeasi poveste ?  

Este cineva care le a putut folosi cu card non-UE ?

PE Huawei si Allview nu am avut problema aceasta, vreau sa mi iau si acum un telefon nou insa mi as dori sa mearga si in USA, poate trebuie evitat Samsung.

Pe cutie, dupa ce l am platit, scria ca e doar pt sim UE, asta dupa ce am deschis coletul si inainte sa stiu ca o sa ajung in USA cu el.

Am vorbit acum cu sotia si pe cutia ei scria la fel. Samsung A50 cumparat acum 2 ani. Doar SIM de UE. Insa pe site la emag nu scrie despre restrictie.

#3856
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020
Ceva de genul... https://news.softped...ts-386587.shtml

#3857
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Nu va mai orientati dupa specificatiile de pe emag. De obicei sunt incomplete. Ei chiar specifica pe site ca nu ne putem baza pe ele.

Intotdeauna trebuie vazut pe site-ul producatorului si chiar intrebat, acolo unde se poate...

#3858
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007

 Malineanu, on 04 iunie 2022 - 13:07, said:

De la ei. Nu Marketplace. La telefoanele Samsung luate de la emag n am reușit sa folosesc cartela non-Europa, tot ce este sim USA sau Asia este rejectat. Cand le am cumparat nu au precizat asta la descrierea produsului.

Probabil sunt codate sa nu fie revandute, era un articol pe tema asta, in unele tari sunt mai ieftine.

Care este totusi procedura de deblocare , acum cativa ani scriau pe net ca ar trebui deblocate in urma unei simple cereri ?

Pe de alta parte, daca cumpar un Samsung nou, sa ma astept la aceeasi poveste ?  

Este cineva care le a putut folosi cu card non-UE ?

PE Huawei si Allview nu am avut problema aceasta, vreau sa mi iau si acum un telefon nou insa mi as dori sa mearga si in USA, poate trebuie evitat Samsung.

Pe cutie, dupa ce l am platit, scria ca e doar pt sim UE, asta dupa ce am deschis coletul si inainte sa stiu ca o sa ajung in USA cu el.

Am vorbit acum cu sotia si pe cutia ei scria la fel. Samsung A50 cumparat acum 2 ani. Doar SIM de UE. Insa pe site la emag nu scrie despre restrictie.
te duci cu cartela de Romania/europa in tara din regiunea in care vrei sa deblochezi. faci un apel de 5 minute si region lock-ul samsung se dezactiveaza.

#3859
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

 isr2002, on 01 iunie 2022 - 17:25, said:

Iar ca sa iti dovedesc ca minti, uite, si eu am avut Genius 18 luni. In cont imi apare sa imi reinnoiesc abonamentul:
1.jpg
Dupa ce apas pe "Reactiveaza Genius",  apare imediat ca este pe 12 luni.
2.jpg

Eu zic sa nu te mai inflamezi asa, stiu pe cineva care la fel a patit, apoi a sunat la ei, si-au cerut scuze, au confirmat ca este o greseala si i-au dat un voucher pt a compensa greseala. Nu stiu valoarea lui.
Apoi au modificat si a aparut corect perioada, cea de 12 luni.
Deci, las-o mai usor, stim cu totii ca iubesti la nebunie Emag, nu am nimic impotriva, dar sa fim obiectivi si sa nu mai contrazicem tot ce nu ne convine, doar de dragul de a fi...peste toti...

#3860
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 06.05.2019
emag a devenit un talcioc unde vand toti bisnitari
Nu inteleg ce naiba asteapta parlamentari sa scoata legea aia cu specula
Nu dau nume de magazine dar in magazin de pe emag bax de suc 6 sticle 60 lei
In magazinele alimentare 30 acelasi bax aceiasi aroma
Sau sac de nisip de pisica in magazinele dedicate 9-12 lei  pe emag cam 37.90 lei
ETC

Sa vedem daca vor respecta legea care a intrat in vigoare pe 28 mai cu afisarea celui mai mic pret din ultimele 30 zile.
Am in lista de favorite niste produse si oscileaza pretul zilnic, ba 2999 , ba 2580, ba 2666, ba 2599 lei

Bag in lista un smartwach vandurt de emag a doua zi apare vandut de cucu mucu, dupa 2 zile iar apare vandut de emag.
Si tot asa.

Asta e batjocura la adresa clientilor.

Am 2 laptopuri in lista in ultimele 2 saptamani au schimbat pretul; la ele din 2 in 2 zile
Plus ca ca baga minciuna ca e redus de la 4000 lei la 2700 lei.
Numai reduceri mincinoase, am cautat pe toate magazinele online si offline  nici unu nu are pretul redus de la 4000 la 2700 lei
La toare au cam acelasi pret fara nici o reducere.

Am avut si emag pipi genius niciodata nu mi-a venit comanda a 2 zi, mereu a trebuit sa fac reclamatii sa vina ala cu produsul.
Recorul a fost 9 zile pana mi-au bagat produsul in cutiile alea easybox
Asta a pus capac si am anulat abonamentul.

#3861
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004

 Magicwisewolf, on 04 iunie 2022 - 17:13, said:

Eu zic sa nu te mai inflamezi asa, stiu pe cineva care la fel a patit, apoi a sunat la ei, si-au cerut scuze, au confirmat ca este o greseala si i-au dat un voucher pt a compensa greseala. ...
Asa dau la milogi. E doar o chestiune de imagine.
Eu vorbeam de atitudinea asta de cersetor / gasit nod in papura / gasit chichite de care sa te agati ca sa capeti ceva gratis.

#3862
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

 MediumPlayer, on 04 iunie 2022 - 14:38, said:

Nu va mai orientati dupa specificatiile de pe emag. De obicei sunt incomplete. Ei chiar specifica pe site ca nu ne putem baza pe ele.

Intotdeauna trebuie vazut pe site-ul producatorului si chiar intrebat, acolo unde se poate...

Pai de unde sa stii ce serii vinde emag la un moment dat ? Banuiesc ca exista o corelatie intre model serie si restrictii, daca sunt. Samsung luat de pe Suez - fara restrictii.

 slai, on 04 iunie 2022 - 15:58, said:


te duci cu cartela de Romania/europa in tara din regiunea in care vrei sa deblochezi. faci un apel de 5 minute si region lock-ul samsung se dezactiveaza.

Tu ori glumesti, ori n ai citit bine.

#3863
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 ioni68939, on 04 iunie 2022 - 18:01, said:

emag a devenit un talcioc unde vand toti bisnitari

Exact acelasi lucru se intampla si la mai gigantii Amazon si ebay..

La noi e de kk-at faza, la altii nu se uita nimeni...hai mah. Cand o sa intelegeti ca emag e o copie (sau incerca sa copieze) mai marii lumii in retail.

#3864
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007

 Magicwisewolf, on 04 iunie 2022 - 17:13, said:

Eu zic sa nu te mai inflamezi asa, stiu pe cineva care la fel a patit, apoi a sunat la ei, si-au cerut scuze, au confirmat ca este o greseala si i-au dat un voucher pt a compensa greseala. Nu stiu valoarea lui.
Apoi au modificat si a aparut corect perioada, cea de 12 luni.
Deci, las-o mai usor, stim cu totii ca iubesti la nebunie Emag, nu am nimic impotriva, dar sa fim obiectivi si sa nu mai contrazicem tot ce nu ne convine, doar de dragul de a fi...peste toti...
Si un prieten de-al meu a avut probleme la prelungirea geniusului. E o chestie frecventa, probabil o politica, nu doar o simpla greseala.

#3865
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
mai e reducerea aia referral 20 lei la genius?

#3866
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
Invită-ți prietenii să se aboneze și câștigați fiecare câte 20,00 Lei

De pe site.

#3867
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Emag sunt chiar asa neserioși? Am comandat doi acumulatori de 36 de lei bucata. Livrare Easybox, total 84,50 lei. Primesc înștiințare, ma duc sa ridic coletul. Plătesc cu cardul cei 84,50 lei și... surpriza! În colet doar un acumulator! Sun la Emag, răspunde o doamna, cica se rezolva. Imi va trimite un mail și sa trimit poze. Într-adevăr a trimis mail și am trimis poze. Inclusiv print screen din internet banking cu tranzacția de 84,50 lei facuta la Easybox. Si de atunci au trecut câteva zile bune. De la Emag liniște totala. Am încercat sa ii sun, am așteptat aproape o ora ... nu a răspuns nimeni! Și s-a oprit convorbirea. Am repetat și azi apelul, la fel!
Oare chiar asa fomisti sunt Emag, de se pretează la 36 de lei? Sau cât trebuie sa aștept pana dau răspuns? Am mai dat mail o data ... poate or fi uitat. Sau nu, se bazează pe faptul ca nu fac eu scandal de 36 de lei. Dar am sa fac, ca sunt bani munciți de mine.
Ați pățit sa va lipsească produse din colet?

Edited by Robert_Kiran, 05 June 2022 - 11:06.


#3868
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Robert_Kiran, on 05 iunie 2022 - 10:59, said:


Partener emag ?

#3869
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018

 Robert_Kiran, on 05 iunie 2022 - 10:59, said:

se bazează pe faptul ca nu fac eu scandal de 36 de lei.
Exact asa este situatia. Daca nu mai spui nimic, asa ramane. Daca o sa faci scandal, se rezolva. Sunt patit.
Inainte emag rezolva foarte rapid orice problema, ultima data am patit la fel ca tine. A durat mai mult de o saptamana sa rezolve. Pacat, atentia fata de client era unul din punctele lor forte.

#3870
ioni68939

ioni68939

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 06.05.2019
asta nu mai e greseala , este hotie poate o gasi vreun tampit de roman sa dea 34 euro pe o cola de 500ml

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate