Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7508 replies to this topic

#3475
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

Asa si Horoscopul, Biblia, Coranul, alte carti metafizice, parapsihologice, alternative stiintifice pot fi catalogate toate inselaciuni
Daca ti se vand cu pretentia ca vindeca cine stie ce afectiuni sau/si protejeaza de radiatii, etc, pot categoric fi catalogate ca inselaciuni.

Altfel pot fi vandute de exemplu ca si carti de povesti nemuritoare, carti de fabulatii, etc, caz in care nu sunt inselaciuni.

Intelegi diferenta?

Edited by althea, 16 January 2022 - 10:49.
eliminare răspuns la offtopic editat


#3476
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Fa-te nene procuror sau judecator atunci si imparte dreptatea din parti...  adica dreptatea matale subiectiva. Baga toata lumea la puscarie pentru inselaciuni mai mari sau mai mici...Posted Image
Si cand te insala nevasta sau gagica.. tot la puscarie ar trebui bagata si ea fir-ar.. Posted Image


#3477
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010
Nu, o sa impart dreptatea celor care cred ca exista vreo comparatie intre cercetarile pentru vaccin si 'cercetarile' sarlatanilor pentru tepe pseudo-stiintifice.

#3478
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,138
  • Înscris: 16.04.2007
Din pacate am un mare Suck my dick! pt emag.
De ce?
Pai, aceleasi produse, daca ai genius le primesti a doua zi, daca nu ai in 2-3-4 zile.
Adica, pe langa faptul ca le cumpar produsele trebuie sa platesc in plus ca sa ce? Niste jeguri ordinare.
Din fericire am descoperit ca exista si alte marketuri cu preturi asemanatoare chiar mai bune.

Deci, eMag, in speta cei care au gandit aceasta taxa de smeker, citeste primul rand!

#3479
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,979
  • Înscris: 06.09.2004
Bravo, dom'le! Ai invins sistemul!

Edited by isr2002, 13 January 2022 - 10:29.


#3480
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Când or să aibă și alții serviciile și facilitățile eMag voi cumpăra de la ei. Dar doar când îmi amintesc prin ce chinuri am trecut cu Altex pentru un kkt de retur (după 4 ore), prefer să plătesc în plus câțiva lei la eMag.
Pe cei care zic că "migrează" către "alte marketuri", i-aș ruga să ne spună și nouă care sunt alea și ce oferă în plus față de eMAG.

#3481
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,420
  • Înscris: 16.05.2007
emag nu are concurenta sa fim seriosi, cel mai important e cand ai probleme, garantii, retur ( aici la emag e simplu si rapid)

Edited by liberlamare, 13 January 2022 - 20:32.


#3482
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 dem3ntor, on 13 ianuarie 2022 - 10:06, said:

Pai, aceleasi produse, daca ai genius le primesti a doua zi, daca nu ai in 2-3-4 zile.
Care 9 zile…eu am asteptat sa mi le livreze la easybox, 9 zile, 3 produse , fara genius

Inteleg intarzierea livrarii fata de genius, inteleg ca daca ai genius trebuie sa fii tratat mai cu respect. Asta se intampla si cu Amazon si Prime, de fapt , genius asta e cam copie dupa Amazon Prime, e cam aceeasi idee.

Acum stiu ca aceasta comparatie nu prea isi are rostul, dar la Amazon , livrarea fara prime e maxim cu 2 sau in situatii exceptionale, 3 zile….la emag….7 zile intarziere fata de genius…7 zile pentru 3 prostii care culmea erau vandute si livrate de emag, special le am ales asa. Bai 7 zile ….enorm de mult. In total 9 zile de asteptare.

Si eu pe viitor , voi prefera sa cumpar de la lte magazine si doar produse ce nu le voi gasi off line , oricum preturile in mare, sunt cam aliniate cu magazinele, diferentele sunt mici (cel putin la ce ma intereseaza pe mine)

Edited by cuculea, 13 January 2022 - 20:42.


#3483
parabellum

parabellum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,453
  • Înscris: 06.01.2010

Quote

Când or să aibă și alții serviciile și facilitățile eMag voi cumpăra de la e

Quote

emag nu are concurenta sa fim seriosi
Depinde ce cumperi. Eu am cumparat un pian digital de pe thomann.de, la un pret de vreo 1800 ron, impreuna cu un suport pentru el. Garantia la Thomann e 3 ani.

Acelasi pian e pe emag la 2360.96 ron in momentul asta. Fara suportul mentionat mai sus. Garantia de la emag e 12 luni.

Daca te obosesti un pic, gasesti in alte parti mai ieftin si chiar cu garantie mai mare.

Edited by parabellum, 13 January 2022 - 22:58.


#3484
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Păi ideea este că nu vreau să mă obosesc. Totuși ai dreptate într-un fel, contează și ce cumperi. De exemplu, componente PC mai cumpăr și din alte părți, aproape deloc de la eMag.

@cuculea, Eu cu genius am avut întârzieri serioase la livrări în perioada asta. Un produs mi s-a livrat la 14 zile de la comandă.
Eu zic că Genius merită cei 100 lei / an. Cineva mai sus îi zicea "taxă de jmecher", rău am ajuns ca nație dacă 100 lei pe an sunt considerați jmecherie.

#3485
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Genius v a merita 100 ron pe an atunci cand emag v a  intelege ca cei ce platesc 100 ron pe an pe servicul acesta, trebuiesc tratati ca niste clienti ce platesc un serviciu premium. Adica, indiferent de situatia din timpul anului, livrare promta in max 2 zile.

Din punctul meu de vedere, la ce cumpar eu de pe emag , la ce produse am nevoie….nu merita pemtru ca nu cumpar des….de ce? Pentru ca produsele pe care eu le comad, sau asi vrea sa le comand, sunt cel putin la acelasi pret ca in supermarketuri, unde merg si le iau de pe raft, platit la casa, pus pe raft la mine acasa….simplu si rapid. De ce asi comanda de pe emag ceva ce iau la acelasi pret cu livrare instanta de la market? Doar de dragul de a zice ca am comandat online? Nu merci

Eu tot sper ca Amazon retail va veni intr un final in Romania , atunci emag v a fi ‘inghitit’

Edited by cuculea, 14 January 2022 - 08:58.


#3486
murdar

murdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 24.05.2020

 cuculea, on 14 ianuarie 2022 - 08:57, said:

Genius v a merita 100 ron pe an atunci cand emag v a  intelege ca cei ce platesc 100 ron pe an pe servicul acesta, trebuiesc tratati ca niste clienti ce platesc un serviciu premium. Adica, indiferent de situatia din timpul anului, livrare promta in max 2 zile.

Din punctul meu de vedere, la ce cumpar eu de pe emag , la ce produse am nevoie….nu merita pemtru ca nu cumpar des….de ce? Pentru ca produsele pe care eu le comad, sau asi vrea sa le comand, sunt cel putin la acelasi pret ca in supermarketuri, unde merg si le iau de pe raft, platit la casa, pus pe raft la mine acasa….simplu si rapid. De ce asi comanda de pe emag ceva ce iau la acelasi pret cu livrare instanta de la market? Doar de dragul de a zice ca am comandat online? Nu merci

Eu tot sper ca Amazon retail va veni intr un final in Romania , atunci emag v a fi ‘inghitit’

Genuis va, emag va. Nu v a. Adica nu cu cratima invizibila.

Edited by murdar, 14 January 2022 - 09:03.


#3487
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Să pui "100 lei / an" și ”Servicii Premium”, în aceeași frază, în 2022.... Priceless.

Pentru mine crezi că a meritat ”investiția” de 100 lei / an?

[ https://i.imgur.com/8zyuscJ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by althea, 16 January 2022 - 10:50.
offtopic


#3488
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 22.09.2007
E ciudat cum ajungem să vrem servicii "premium" pt 100 lei pe an, și livrare în 2 ore 😁
La Energie electrica sau Gaze naturale aveți servicii premium? Acum multe au abonament pe zi pt ca pe an ar suna prea mult pt omul de rând să plătească aprox 150 lei pe an doar pe abonament, cu consum 0 de exemplu.

#3489
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 crazykiller, on 14 ianuarie 2022 - 10:17, said:

E ciudat cum ajungem să vrem servicii "premium" pt 100 lei pe an, și livrare în 2 ore ��

Cifra in sine, nu are nicio relevanta , puteai sa fie 1 leu, putea sa fie 50 lei putea sa fie 1000000 lei....atata timp cat platesti un serviciu suplimentar, important e sa il oferi, nu eu am stabilit pretul ca si client
Asta e gandire pur romaneasca, a unui  roman ce nu a iesit in viata lui din Romania .

Asta este ca si cand , te angajezi ca maturator pe 1500 ron si nu iit convine salariul, vine controlul in inspectie si iti gaseste partea de strada neatinsa si murdara...te intreba...de ce nu ai maturat.. raspuns...pentru ca am salariul mic....pe naiba...ce conteaza cat ai salariul odata ce tu ti-ai ales sa lucrezi acolo, ai semnat un contract si ai acceptat in prealabil salariul...trebuie sa iti faci treaba pentru ce bani primesti ...punct. Mergi si fa -te astronaut daca vrei bani mai multi si te tine.

Edited by althea, 16 January 2022 - 10:51.
răspuns la mesaj sters


#3490
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
@cuculea, Abonamentul de 100 lei (de fapt 99) nu este pentru servicii premium. Este pentru livrare gratis la easyBox pentru orice comandă și la curier pentru comenzile >= 100 lei. Pentru produsele marcate "Genius".
Sunt aboslut sigur că există T&C care specifică cazurile în care livrările pot fi întârziate și să nu ajungă a doua zi.
Atenție din nou, VORBIM DE 99 LEI / AN. 99!!!!
Amazon Prime cât costă?

*în Austria văd că e 8 Euro / lună.

Edited by althea, 16 January 2022 - 10:51.
offtopic


#3491
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Platesti servicul Genius...acest serviciu care costa 99 ron /an (repet, nu are nicio relevanta aceasta suma sau cifra, cum vrei sa ii zici), include transportul gratuit...si da, e un serviciu premium, eu asa l am gasit

Attached Files

  • Attached File  gen.JPG   48.88K   23 downloads
  • Attached File  gen1.JPG   76.19K   24 downloads

Edited by althea, 16 January 2022 - 10:52.
răspuns la offtopic editat


#3492
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Comanda făcută de bf, livrata de Amazon după 3 săptămâni. Asta e, ce sa fac? Comenzi anulate de Amazon, nu am văzut nici măcar voucer de 1 cent, sau altceva.
Si oricum, saracul Amazon e așteptat de 20 de ani, mai ceva decât erau americanii după 1944. Sunt tari mult mai mari unde Amazon nu a intrat. Probabil ii mai așteptăm 20 de ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate