Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Pareri Emag.ro (2018+)

* * * - - 11 votes
  • Please log in to reply
7465 replies to this topic

#3511
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Emagul ne vrea proști...  și uite așa te trezești de măgăruș cu un produs pe cap... pe care nu l-ai fi luat dacă ai fost mai bine informat de la alții pățiți...
Eu înainte să bag în coș sau să mă decid la vreun produs citesc mai întai recenzii dacă sunt..

Edited by -koss-, 19 January 2022 - 17:10.


#3512
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Ori ăsta, vezi captură.
Păi mă nene, dacă există situații în care nu ai voie să postezi, nu permite de la început postarea.
Nu să piardă omul timp aiurea.

Attached Files



#3513
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Am fost si eu in situatia asta si a trebuit sa fac sesizare, nu review. Sesizarea s-a rezolvat, dar nu mai poti lasa review.

Ca la piata Obor: cine se prinde de teapa e rezolvat, dar pe tacute sa nu speriem ceilalti "fraieri" care vor sa cumpere!

#3514
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Nu mai accepta emag review-uri cu preturi.

#3515
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,889
  • Înscris: 12.03.2009

 misu78, on 17 ianuarie 2022 - 21:22, said:

un coltar de la Sighetul Marmatiei in Voluntari
Mi-au incurcat pernele, au dat alt model. I-am sunat, azi a venit masina si le-a schimbat. Ma simt ca un rege in coltarul meu! Posted Image

#3516
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

 slai, on 19 ianuarie 2022 - 18:21, said:

Nu mai accepta emag review-uri cu preturi.

De cînd?
Uite captură, după data la care am postat eu.

Bun, nu vrea prețuri, să fie un sistem automat care să pună steluțe în loc, sau puncte, să atenționeze cumva.

<Sesizare documentație> vrea să însemne că am scris un preț?!
Nu este stupid de stupid de stupid?

Criptic, fără explicații?

Attached Files


Edited by crisstonne, 19 January 2022 - 18:49.


#3517
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
koss si crisstonne, voi nu ati descris experienta cu produsul in sine, ci ca ati primit un produs diferit fata de ce era prezentat. De aceea vi le-au respins pe motiv de "sesizare documentatie".

Eu am dat 2 stele pt un produs si mi s-a aprobat recenzia fara probleme. Nu am vorbit despre pret, diferente din documentatie, experienta cu livrarea etc. Am vorbit doar despre produs.

#3518
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Ba da tu esti in pom.. avocatul emag. Stii tu ca nu am descris experienta cu produsul? Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
iEmagul cenzureaza la greu comentariile negative ca sa nu scada prea mult ratingul produselor... clar.

Ar trebui bagat rating si pe sellerii din talciocul emag.

A bagat iemagul niste ratinguri dar sunt apa de ploaie.. din sute de raitinguri pe selleri apar cateva.. si alea probabil triate de iemag la ei pe pagina.

Poate daca bagi comentariu de dumb.. gen nu recomand produsul si ii dai 2 stele.. iti aproba.. dar daca intri in detalii de ce nu recomanzi un produs intri automat si in cenzura iemag.

Edited by -koss-, 20 January 2022 - 09:39.


#3519
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Se vede din pozele pe care le-ati pus ca v-ati legat mai putin de produsul in sine si mai mult de alte lucruri. Asta e adevarul obiectiv. Daca nu ati fi pus pozele, nu as fi zis nimic.

Asta e, emag a hotarat sa puna niste criterii si sa imparta recenziile. Daca stii sa le respecti, poti pune recenzii cat de detaliate doresti.

Eu am pus pe emag recenzia pt tv-ul Sony, pe care am pus-o si pe forum. Ia vezi, cat de "dumb" e?

#3520
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Mda... liber la țepe:

[ https://i.imgur.com/efWflCB.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3521
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011

 MediumPlayer, on 19 ianuarie 2022 - 21:49, said:

crisstonne, voi nu ati descris experienta cu produsul in sine, ci ca ati primit un produs diferit fata de ce era prezentat. De aceea vi le-au respins pe motiv de "sesizare documentatie".

Tu nu ai citit ce scrie în captura despre banda led!
Este?  🤫

Păi exact ce spui tu am făcut, am descris experiența, recitește.

Plus, cred că am crescut ratingul, cu cele 4*, cînd au scos postarea mea, a scăzut numărul de stele, la general.
Înțelegi de ce?

Mai repet?!
Postarea aia a stat o perioadă lungă postată, doar cînd am făcut prima adăugire, LĂMURIRI la niște întrebări puse de niște oamenii (ce culoare are telecomanda, ce lungime are cablul, etc), abia atunci au blocat postarea.

Curat murdar procedeu.

#3522
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006

 crisstonne, on 19 ianuarie 2022 - 17:04, said:

Am primit și eu negație, pentru o părere la o bandă led.

Culmea, postarea a stat bine mersi o perioadă, pe aria dedicată, o lună, două, nu mai rețin.

Apoi, am zis să fiu băiat bun, să mai editez la ea, că au întrebat oamenii pe acolo, cereau detalii.
Nah, să răspund la întrebări.

Adios, nu au vrut să mai reposteze mesajul, după o lună, a apărut mesajul lor ciudat, se vede motivul absurd în captură.

Dacă căutați pe la mesaje, o să vedeți că alții spun că au avut probleme cu banda, că a venit cu leduri arse, etc, mesajele alea nu au fost șterse sau blocate  Posted Image
Aici se vede clar ca cineva a modificat poza, s-a sters si s-a scris peste in vreo 2-3 randuri :). Mai toate liniile sunt scrise fara diacritice, dar unde s-a modificat e scris cu diacritice :))).
E clar ca emag face ce vrea, dar cel putin in ultimele 2-3 poze din topicul asta, cu review-uri neacceptate, alea nu sunt pareri despre produs, ci despre cum a facut vanzatorul vanzarea, logistica. Sa nu uitam ca review-urile apar pe pagina produsului, indiferent de cine e vandut. Daca ar lasa astfel de pareri despre X vanzator ca a trimis produse resigilate, lumea ar credea ca toate produsele, vandute de toti partenerii au aceeasi problema. Cel mai bine ar fi daca s-ar putea scrie review-uri pe pagina fiecarui partener in parte, la obiect.

#3523
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
,,Este o bandă drăguță, în sensul că este ceva diferit de mult cunoscutele benzi clasice. Conectica mult mai bună, telecomanda total diferită de ce știați.
Ofer patru stele pentru că nu se spune nicăieri în descriere că are doar 100 leduri la 5 metri lungime, ceea ce este acceptabil la 130 lei cît costă acum, 20 X 2021. 357 lei cît scrie că a fost prețul vechi, să nu dați niciodată pe o bandă cu100 leduri, nu merită!
Albul este de tip combinație de lumini din trei leduri, deci, un alb spălăcit, de fapt, un roz/violet... NU are led dedicat pentru alb.

Led-ul infraroșu este drăguț, și ăsta este diferit de ce știați, este în mijlocul unei cutiuțe care are trei butoane, în interior are și senzorul de zgomot, cu două moduri de reglaj. Senzorul face ca banda să se aprindă atunci cînd este muzică, zgomot, cînd bateți din palme, foarte tare treaba asta. "

Poate înțelege lumea, dacă copiez textul și îl pun aici, din captură, observ că nu se pricepe ce am scris  :) ))

Ce altceva trebuia să postez, ca să le convină?!  🤔

#3524
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Asa se vede mai bine, ca in poza, cum e rezolutie mica, pare ca sunt modificari.
La cate conditii, daca vor sa opreasca un review, il opresc. Cred ca ar trebui facute cu cat mai putine cuvinte Posted Image)
Unele review-uri merita sterse, din motivul spus de mine mai sus. Dar asta, din punctul meu de vedere putea ramane. Dar ei gandesc altceva.

Edited by bai3tzash, 20 January 2022 - 15:03.


#3525
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 30.01.2003
Nu le convin mesajele care dau prețuri pentru că după nu mai pot ei să-și vânda marfa la suprapreț și să se laude că e "super preț".

#3526
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

 crisstonne, on 20 ianuarie 2022 - 14:08, said:

Ofer patru stele pentru că nu se spune nicăieri în descriere că are doar 100 leduri la 5 metri lungime,
Pt asta ti-au respins recenzia.

Recunosc, in general te-ai referit la produs. Intr-adevar, faptul ca ai copiat-o aici a ajutat.

Dar iata cum te-au "interzis" pt o fraza.

In recenzia despre TV-ul Sony, care se poate gasi si pe aria dedicata, eu nu am vorbit despre altceva decat despre TV. Chiar am specificat ca am luat TV-ul din alt magazin si tot mi-au publicat recenzia.

#3527
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
A, am înțeles, în loc să primească informația ca pe un sfat bun, să rectifice la specificații, preferă să lase dubiile în aer, să se frigă și alți fraieri, nu doar eu.

Bun așa  😉

Păi fraților, nu merită ăștia retururi peste retururi pentru orice nimic, pînă se satură și încep să respecte clientul în mod real?

 MediumPlayer, on 20 ianuarie 2022 - 23:35, said:

... decat despre TV.

Dacă spuneai" că are 3 pixeli arși, nu mai postau, că nu era despre specificațiile tv-ului?!

O bandă led nu este altceva decît o înșiruire de leduri, lucrul esențial care o compune este led-ul.

Să vorbesc despre lipiciul de pe dosul ei, asta este mai important?

Edited by crisstonne, 21 January 2022 - 00:07.


#3528
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Eu ieri am pus doua reviewri pe emag, la doua produse pe care le- am laudat mai mult sau mai putin…daaarr…la sfarsitul comentariului, am pus ca livrarea emag a fost sub orice critica, 10 zile pentru 3 produse , este inacceptabil. Sunt curios daca il publica

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate