Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Scaun rupt

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018

View Postwaterman, on 12 octombrie 2018 - 15:26, said:

tu nu știai că



Și-n plus de asta nu te-ai gândit niciodată până acum. Niciodată.

Acum ai intrat în sfera awareness-ului și nu mai poți să te tragi înapoi. Știi și chestia asta te va roade.

Eu aș zice să cauți fostul proprietar al mașinii tale ( dacă  nu ești vreun bogătan care umblă numa cu Rolls nou ) și să vezi dacă mai respiră. Și dacă nu, să afli de ce ...

Auzi colegule EMPP cu fobiile, dar apartamentul tău a fost construit tot cu mânuși ? Văruit cu mânuși ? Tot ce atingi tu e steril ? Respiri prin vreo mască ceva ?

Era acum ceva vreme un coleg pe aici care avea o rudă cu nu știu ce boli de plămâni și vroia să vândă apartamentul respectiv.

Te-ai gândit până acum la asta ?

cu varul ai nimerit-o dar fără să îți dai seama de ce.tu te-ai referit la zugrăveală când ai zis de văruit dar varul ca atare este singurul dezinfectant pentru pereți,singurul care nu mucegăiește precum noile invenții ,,lavabile,,

#56
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

View PostPaz, on 12 octombrie 2018 - 11:18, said:

Eu am vazut o Fiat Panda lovita din spate, in aceeasi situatie: spatarul scaunului rupt si dat pe spate. Dupa mine, n-ar trebui sa existe asa ceva.
pai daca prin rupere absoarbe energia de impact, salvand pasagerul, poate ca este bine. Si mareste nota de plata pentru reparatii, iar daca masina e veche , poate ii asigura calea spre fier vechi, fiind dauna totala.

Poate este utila informatia, sa ne reglam scaunele calumea.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ufyeENNq3SM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In nici unul din clipuri  , nu am vazut sa se rupa scaunul. Concluzia ar fi , ca daca protagonistul nostru a scapat fara leziuni la gat, a avut noroc.

#57
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001
Am avut un Logan de nou productie 2005, cam la un an de la cumparare am fost chemat in service ptr remedire scsun sofer (nu stiu ce au facut dar au desfacut capitinajul). La 4-5 ani la scaunul sofer s a rupt o tija pe partea dreapta spate ... spatarul statea aplecat spre mijlocul masinii ... am dat scaunul jos si l am reparat (sudat) ... pana am vandut masina (7 ani de la achizitie si cca 150.000 km) nu au mai fost probleme. Mentionez ca am peste suta de kg :)

#58
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

View PostTarzy, on 12 octombrie 2018 - 20:05, said:

Am avut un Logan de nou productie 2005, cam la un an de la cumparare am fost chemat in service ptr remedire scsun sofer (nu stiu ce au facut dar au desfacut capitinajul). La 4-5 ani la scaunul sofer s a rupt o tija pe partea dreapta spate ... spatarul statea aplecat spre mijlocul masinii ... am dat scaunul jos si l am reparat (sudat) ... pana am vandut masina (7 ani de la achizitie si cca 150.000 km) nu au mai fost probleme. Mentionez ca am peste suta de kg :)
ei,  mai conteaza si ce faci pe scaunele alea.  Stiu pe unu care a cazut pe spate la semafor la demaraj in panta. Dar si scaunele alea ce au indurat,  cred ca s-a babardit in masina cu juma din cartier.

#59
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

View Postwaterman, on 12 octombrie 2018 - 11:30, said:


Sincer să fiu nu știu de ce discutăm despre Logan la aria de Auto.

Să mute un admin topicul la frigidere și alte electrocasnice.

Puteai acum 12 ani să iei o mașină adevărată cu banii de pe Logan. Dar nu mirosea a nou.

"O masina adevarata" = un cazan carpit si vopsit frumos...asa cum sunt o gramada pe soselele patriei si proprietarii traiesc fantasme ca au supermasini doar uitandu-se la sigla.

#60
DANPOP

DANPOP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 10.04.2007
Constat ca am starnit multe discutii si pasiuni referitoare la masinile  noi sau sh cu topicul deschis de mine. Nu am nimic cu cei care prefera masini premium sh dar eu nu sunt genul de cocalar care umbla cu ghete rosii si asculta manele la volanul unui BMW, Audi, Mercedes, Porsche sau alte branduri premium. Din cauza acestor cocalari eu nu imi pot cumpara in veci o asemenea masina. Nu vreau sa fiu ca ei. Eu nu am avut niciodata o masina sh pentru ca nu cumpar ce arunca altii. Loganul a fost a doua masina noua pe care am cumparat-o. Prima a fost o Nova pe care am vandut-o. Mai am un Chevrolet Epica si un Opel Corsa. Toate au fost luate din reprezentanta noi. Probabil ca urmatoarea va fi Honda/Toyota. Nu m-am hotarat.
Astept eventualele reactii ale purtatorilor de ghete rosii, verzi, albastre sau roz care asculta manele in masini premium luate de la samsari cu 500.000 km reali.

#61
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Stai linistit , mereu vor sari cu gura astia care se imbraca de la secand , isi iau masini secand ( asta e mentalitatea de smecheri )...
Scaunul rupt se schimba pe RCA-ul celui vinovat aka ala cu Audi !
P.S. N-am mai auzit asemenea grozavie sa se rupa spatarul scaunului la impact din spate . Dacia demonstreaza inca o data ca e de evitat cu orice pret !

#62
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostDANPOP, on 13 octombrie 2018 - 19:09, said:

Constat ca am starnit multe discutii si pasiuni referitoare la masinile  noi sau sh cu topicul deschis de mine. Nu am nimic cu cei care prefera masini premium sh dar eu nu sunt genul de cocalar care umbla cu ghete rosii si asculta manele la volanul unui BMW, Audi, Mercedes, Porsche sau alte branduri premium. Din cauza acestor cocalari eu nu imi pot cumpara in veci o asemenea masina. Nu vreau sa fiu ca ei. Eu nu am avut niciodata o masina sh pentru ca nu cumpar ce arunca altii. Loganul a fost a doua masina noua pe care am cumparat-o. Prima a fost o Nova pe care am vandut-o. Mai am un Chevrolet Epica si un Opel Corsa. Toate au fost luate din reprezentanta noi. Probabil ca urmatoarea va fi Honda/Toyota. Nu m-am hotarat.
Astept eventualele reactii ale purtatorilor de ghete rosii, verzi, albastre sau roz care asculta manele in masini premium luate de la samsari cu 500.000 km reali.

Daca ai 15 masini noi, ce e cu lamaia aia in geam?
Doamna care a oprit dupa intersectie (cat de brusc e subiectiv, poate si tu te uitai dupa stele si te-a surpins momentul) trebuie scuipata un pic, legal nu o scoate nimeni vinovata. Vinovat e Audi.
Avand in vedere ca Audi s-a infipt in tine si te-a aruncat in BMW, inteleg ca ai franat tarziu si brusc.

#63
DANPOP

DANPOP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 10.04.2007

View Postspe_ripper, on 25 octombrie 2018 - 12:07, said:

Daca ai 15 masini noi, ce e cu lamaia aia in geam?
Doamna care a oprit dupa intersectie (cat de brusc e subiectiv, poate si tu te uitai dupa stele si te-a surpins momentul) trebuie scuipata un pic, legal nu o scoate nimeni vinovata. Vinovat e Audi.
Avand in vedere ca Audi s-a infipt in tine si te-a aruncat in BMW, inteleg ca ai franat tarziu si brusc.
Loganul il conduce de regula baiatul meu care e incepator. Nu am spus ca am 15 masini noi. Am spus ca nu cumpar decat masini noi daca imi permit. Daca nu imi permit merg cu ce am.

#64
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 09.01.2008

View Postspe_ripper, on 25 octombrie 2018 - 12:07, said:

inteleg ca ai franat tarziu si brusc.
Este o concluzie gresita. Am fost lovit din spate stand pe loc la semafor de mai multe ori. De cand cu maimutele ce "socializeaza live" chiar si cand conduc acest lucru se va intampla din ce in ce mai des.

#65
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018

View Postcamsonat, on 26 octombrie 2018 - 09:19, said:

Este o concluzie gresita. Am fost lovit din spate stand pe loc la semafor de mai multe ori. De cand cu maimutele ce "socializeaza live" chiar si cand conduc acest lucru se va intampla din ce in ce mai des.
Confirm. Pe mine m-a busit una cam la un minut dupa ce oprise in spatele meu.

#66
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postcamsonat, on 26 octombrie 2018 - 09:19, said:

Este o concluzie gresita. Am fost lovit din spate stand pe loc la semafor de mai multe ori. De cand cu maimutele ce "socializeaza live" chiar si cand conduc acest lucru se va intampla din ce in ce mai des.


Vorbeam de situatia in cauza, descrisa de initiator.
Am patit-o de vreo 2 ori, de fiecare data cate unul care schimba directia de mers si incerca sa se asigure prin alta parte.

Asta la semafor inca nu am patit-o. In schimb vad pe multi cu telefonul in mana, vorbind sau butonand la 40-50km/h prin Bucuresti.

Edited by spe_ripper, 26 October 2018 - 15:26.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate