Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Scaun rupt

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
Și dacă la interiorul mașinii ăleia noi a lucrat un bolnav de HIV, hepatită C etc.? Eventual îți lasă o parte din colecția lui de bacili Koch...

#38
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,528
  • Înscris: 08.03.2017
Si daca intr-o curba se rastoarna peste tine o betoniera de 35 de tone - iti bagi picioarele in el spatar de scaun...omul a inteles , s-a resemnat , va fi mai atent . Cred ca acum e la parcul auto sa caute un scaun cat mai nou dupa care ii face analize de laborator sa nu fi stat cineva cu o boala transmisibila.

Edited by ldpe, 12 October 2018 - 13:50.


#39
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostEMPP, on 12 octombrie 2018 - 13:19, said:

cum puteți compara loviturile din spate primite de unu cu ale altuia.nici în laborator nu sunt 2 încercări la fel

tot vă legați de loganul nou.foarte bine el este singurul care și-a pus curu în el.voi ăștialalți inventivi dacă mașina second cu care te lauzi a fost a unui bonav de HIV,HEPATITA C,TBC ETC și TU îți pui COPII în acel mediu TOXIC te-ai gândit vreodată.NICIODATĂ pînă nu ți-am spus eu nu ți-a trecut măcar prin minte.bacilul coch trăiește 100 de ani.nu-mi zice că ai spălat-o

1. Omul de la care am luat eu mașina e cardiac. O avea de nouă - 2008.  Comandată la fratele meu la reprezentanță. Eu am spălat mașina dar așa sumar că n-avea jeg în ea.  Ar trebui să îmi fac un control la inimă ? Se ia ?
2.  Attached File  hexy_spray.jpg.png   87.25K   6 downloads
Am curățat mașina cu așa ceva. E suficient ? Scap ?

Quote

SPRAY pentru aparatura medicala, mobilier, pereti, etc.

Domeniu de utilizare: MEDICAL

Actiune:
- Biocid: SREN 1276
- Bactericid; EN 1275
- Fungicid; EN 14348
- Micobactericid; EN 14476
- Virucid(Adeno si Poliovirus)

Cred că e puțină paranoia. Pe stradă ce faci mergi în costum spațial să nu iei vreun virus ?

Quote

Ascultând, într-adevăr, strigătele de bucurie nestăpânită care urcau din oraș, Rieux își amintea că această veselie este mereu amenințată. Căci el știa un lucru pe care această mulțime în petrecere îl ignora și care poate fi citit în cărți, că bacilul ciumei nu moare și nici nu dispare vreodată, că el poate să stea timp de zeci de ani adormit în mobile și rufărie, că el așteaptă cu răbdare în odăi, în pivnițe, în lăzi, în batiste și în hârțoage și că poate să vină o zi când, spre nenorocirea ți învățătura oamenilor, ciuma își va trezi șobolanii și-i va trimite să moară într-o cetate fericită.

Edited by waterman, 12 October 2018 - 14:36.


#40
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
la mașina nouă se lucrează cu mănuși.nu-i tot una să-ți arunci sputa peste tot sau să respiri pe mașină când o asamblezi

cu șpray din ăla a dezinfectat și ghiță spitalele de-l fugăresc acum

ai sta să te înțep cu un ac dezinfectat cu acel sprey?nu cred

pe hârtie sunt fantastice.practic este mai greu

#41
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Tu probabil trăiești într-un costum de scafandru.

Edited by waterman, 12 October 2018 - 15:04.


#42
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postwaterman, on 12 octombrie 2018 - 14:32, said:

1. Omul de la care am luat eu mașina e cardiac. O avea de nouă - 2008.  Comandată la fratele meu la reprezentanță. Eu am spălat mașina dar așa sumar că n-avea jeg în ea.  Ar trebui să îmi fac un control la inimă ? Se ia ?
2.  Attachment hexy_spray.jpg.png
Am curățat mașina cu așa ceva. E suficient ? Scap ?



Cred că e puțină paranoia. Pe stradă ce faci mergi în costum spațial să nu iei vreun virus ?
Si la temperatura interioara care se face pe timpul verii cu geamurile inchise nu mai traieste nici un microb Posted Image , este de ajuns sa stea o zi in soare pe canicula.

Edited by diegodanny, 12 October 2018 - 15:04.


#43
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostEMPP, on 12 octombrie 2018 - 14:57, said:

la mașina nouă se lucrează cu mănuși.nu-i tot una să-ți arunci sputa peste tot sau să respiri pe mașină când o asamblezi
Că dacă are unu din linia de montaj TBC și tușește-n Logan nu rămâne bacilul acolo că are și bacilu onoarea lui nu stă în orice mașină.

Pe pâinea ta pun mâna cel puțin 5-6 persoane. Nu mai vorbesc de restul alimentelor. Ce vorbim noi aici ?

#44
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Bah, voi nu sunteti normali. De la un scaun rupt ati ajuns la microbi si bacili ? :)))

#45
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View Postwaterman, on 12 octombrie 2018 - 15:06, said:

Că dacă are unu din linia de montaj TBC și tușește-n Logan nu rămâne bacilul acolo că are și bacilu onoarea lui nu stă în orice mașină.

Pe pâinea ta pun mâna cel puțin 5-6 persoane. Nu mai vorbesc de restul alimentelor. Ce vorbim noi aici ?
Dar de transportul in comun ce mai spune ? ultima oara cand am mers cu autobuzul era unul care statea in drept cu mine pe randul din dreapta si eu pe cel din stanga si incepuse ala sa tuseasca si la un momentdat a scuipat pe jos Posted Image si de atunci nu mai merg cu transportul in comun Posted Image  cine stie care a stat pe scaunul ala Posted Image

Edited by diegodanny, 12 October 2018 - 15:13.


#46
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View PostPaz, on 12 octombrie 2018 - 15:07, said:

Bah, voi nu sunteti normali. De la un scaun rupt ati ajuns la microbi si bacili ? Posted Image))
tu nu știai că

Quote

dacă mașina second cu care te lauzi a fost a unui bonav de HIV,HEPATITA C,TBC ETC și TU îți pui COPII în acel mediu TOXIC te-ai gândit vreodată.NICIODATĂ pînă nu ți-am spus eu nu ți-a trecut măcar prin minte.bacilul coch trăiește 100 de ani.nu-mi zice că ai spălat-o

Și-n plus de asta nu te-ai gândit niciodată până acum. Niciodată.

Acum ai intrat în sfera awareness-ului și nu mai poți să te tragi înapoi. Știi și chestia asta te va roade.

Eu aș zice să cauți fostul proprietar al mașinii tale ( dacă  nu ești vreun bogătan care umblă numa cu Rolls nou ) și să vezi dacă mai respiră. Și dacă nu, să afli de ce ...

Auzi colegule EMPP cu fobiile, dar apartamentul tău a fost construit tot cu mânuși ? Văruit cu mânuși ? Tot ce atingi tu e steril ? Respiri prin vreo mască ceva ?

Era acum ceva vreme un coleg pe aici care avea o rudă cu nu știu ce boli de plămâni și vroia să vândă apartamentul respectiv.

Te-ai gândit până acum la asta ?

Edited by waterman, 12 October 2018 - 15:24.


#47
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Posted Image  Eu doar prima masuna am luat-o uzata. Dar o cunosteam pe cucoana.

Ieri am vazut o faza la semafor. In stanga mea era o Panda. La volan un om, in dreapta nimeni. In spate era o femeie cam la 45 cu un batic infasurat pe par ca cele care sunt in cura chemio. In stanga ei, un catel sezut pe bancheta ii curgeau balele intr-un mod ingrozitor. femeia privea drept in fata cu aer ganditor nici nu parea sa stie de caine.
In mod sigur amandoi erau bolnavi de ceva, si ea si cainele. :(

#48
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Deci oricum nu mi-aș lua Panda dar mulțumesc anticipat că m-ai avertizat. Posted Image

#49
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015

View PostPaz, on 12 octombrie 2018 - 15:30, said:

Posted Image  Eu doar prima masuna am luat-o uzata. Dar o cunosteam pe cucoana.

Ieri am vazut o faza la semafor. In stanga mea era o Panda. La volan un om, in dreapta nimeni. In spate era o femeie cam la 45 cu un batic infasurat pe par ca cele care sunt in cura chemio. In stanga ei, un catel sezut pe bancheta ii curgeau balele intr-un mod ingrozitor. femeia privea drept in fata cu aer ganditor nici nu parea sa stie de caine.
In mod sigur amandoi erau bolnavi de ceva, si ea si cainele. Posted Image
Eu nu i-am inteles niciodata pe cei ce stau cu caini in casa si masina.....
Eu nu as putea sta vreodata cu caine sau pisica in casa Posted Image , afara am caine dar nu in casa.

#50
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
E lume care nici nu baga de seama. Crescuti asa de mici. Cand eram copil, era unul mai mare la noi la bloc, avea caine si-l ducea mandru de lesa. la un moment dat un tip i-a zis ceva de faptul ca dadea cu limba pe tot ce nimerea. La care proprietarul cainelui cu aer atotstiutor, a explicat ca saliva cainilor ar fi dezinfectanta si ca erau folositi in razboi pe raniti. Multa vreme am trait cu convingerea asta, cred ca aveam vreo 5, 6 ani atunci.

Nici eu nu suport animale in casa dar mi-ar place foarte mult sa am o curte. As tine si caine si pisica.

#51
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Nu-ti bate capul cu sesizari la Dacia ei nu tin cont de schimbarile in garantie a blocului de lumini la masini din 2014 care si in 2018 au tot aceleasi probleme.
Prea mult hate pe aici fata de Logan nu trebuie ridicat in slavi dar este un pret corect pt ce ofera.
A compara masina noua cu masina SH este ca si cum ai compara mere cu pere

Edited by Nytro84, 12 October 2018 - 16:18.


#52
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View PostNytro84, on 12 octombrie 2018 - 16:02, said:

A compara masina noua cu masina SH este ca si cum ai compara mere cu pere

Poti detalia? Nu de alta, dar am impresia ca pentru tine toate masinile SH au km dati peste cap, si stare tehnica execrabila.

#53
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View Postwaterman, on 12 octombrie 2018 - 15:03, said:

Tu probabil trăiești într-un costum de scafandru.
nu,eu trăiesc pe lună

#54
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostPaz, on 12 octombrie 2018 - 15:07, said:

Bah, voi nu sunteti normali. De la un scaun rupt ati ajuns la microbi si bacili ? Posted Image))
Asa este lumea ...dar vad ca putini , aproape nimeni ! nu stie ca scaunul rupt este un beneficiu ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate