Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Huawei P30

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
883 răspunsuri în acest subiect

#217
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.681
  • Înscris: 29.03.2006
Cred ca am reexplicat foarte clar chiar in postarea anterioara la care ai raspuns, consider si vreau  in continuare carcasa de 114mm cu ecran de 4,6", deci carcasa cu 1mm mai mica decat iphone4 dar colturi racordate mai strans si ecran de 4,6" nu 3,5, cu rama de 3mm sus si 6mm jos, dar nu a facut nimeni asa ceva, si nimic nici macar nu se apropie nici macar pe foarte departe de asa ceva.
Atat intra intr-un toc de curea cu o marime cat de cat rezonabila.

Ce este in zona de 140-147 si tras de par 149-151mm  consider oricum mult mai enervant, cu greu acceptabil de tinut in buzunar, poate chiar de tinut in geanta. Am vazut P30 normal de 149mm si este groaznic de mare, extrem de enervant de mare.
Acum nu tin nici macar de 120mm in buzunar - ca sa intelegi ca nu mi-am schimbat absolut deloc opinia.

Ieri am vazut un tip care a facut manevra f. tare, a reusit sa scoata un Note8 din buzunar fara sa se scoale de pe scaun.
Mai tare de atat era doar daca scotea din buzunar un TV de minim 43"...
Insa pt. mine asta e doar circ si atat.
Smartphoneurile din ziua de azi sunt un reminder zilnic al prostiei umane, un monument al imbecilitatii oamenilor.

Editat de loock, 13 aprilie 2019 - 10:05.


#218
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.864
  • Înscris: 03.01.2015
Dar cine mai poarta toc de telefon la curea în 2019? Eu am avut un coleg de birou care purta chestia aia la curea acum câțiva ani dar nu mai știu nimic de el... Acum 3 ani a ieșit la pensie... Cred ca avea un Nokia cu butoane 😁

#219
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.877
  • Înscris: 01.05.2008
Probabil multe lucruri par prostii pentru unii. Dar asta inseamna ca nu se pot adapta vremurilor in care traiesc.
Si internetul mi se parea o fita in 1998...
Faptul ca omul ala a scos Note 8 din buzunar fara sa se ridice nu inseamna circ, ci faptul ca nu este vreo problema. Poate doar pentru tine.
P30 este un telefon compact in ziua de azi. Asa sunt telefoanele acum.

#220
vidiandrei

vidiandrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.230
  • Înscris: 11.09.2018
Pana la urma cum este P30 per total ? Cum e bateria ? Cum sunt camerele ? Cum se misca ? Are notification LED ? Difuzorul cum e ?

#221
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.864
  • Înscris: 03.01.2015
Pai oare a cumpărat cineva? Toată lumea a luat P30 PRO... La fel ca la Samsung S10.. Nu a cumpărat nimeni varianta 😁

#222
adryan871

adryan871

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 09.11.2016
Dacă și P30 este telefon de mărimi mari...da-o încolo de treabă:))..Și serios..cine mai folosește toc din ăla la curea:))..Dar poate nu esti mai conservator. Și îl poți folosi cat de cat cu o singură mana.

#223
secarica

secarica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 367
  • Înscris: 11.03.2003
Am o întrebare legată oarecum de Android 9, dar aplicată concret la P30 (probabil și la P30 Pro, dar deocamdată fizic mă interesează doar ne-Pro). În acest moment am P10 și cochetez cu ideea de a trece la P30, în speranța că pot să am notificări vizibile pe ecran atunci când telefonul zace undeva în câmpul meu vizual (în principal apeluri pierdute și SMS-uri primite, dar și ceas), așa cum am avut la Nokia N8 și încă am la Nokia 808 Pureview (ambele astea fiind cu OLED).

Acum: la P10 am scobitura aia de amprentă, configurată ca „tastă” unică, pe care o folosesc intens ca să revin la ecranul de start (să-i zic ecranul 1), fie din orice alt ecran, fie din orice aplicație m-aș afla: țin degetu' atins un pic mai lung și asta e tot. De asemenea tot din scobitura aia afișez și aplicațiile deschise pe care le pot închide în bloc cu coșul de gunoi care apare atunci.

Întrebare: cum fac (cât de cât) la fel cu P30, în lipsa fizică a acelei scobituri pe post de tastă ? M-am jucat cu unul la magazin și n-am reușit să înțeleg cum ies la liman de unde sunt la un moment dat (dintr-o banală galerie, să zicem). Înțeleg că se poate ieși din ceva printr-o acrobație de deget, am și reușit întâmplător, dar chiar și așa nu înțeleg cum se ajunge direct la ecranul 1 și *fără să activez butoanele alea virtuale tradiționale de la Androizii mai vechi* (cele ca un triunghi / pătrat / cerc). Nu știu nici dacă modul demo de la magazin era configurat în vreun fel particular.

??

Editat de secarica, 14 aprilie 2019 - 17:38.


#224
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.510
  • Înscris: 29.10.2007
Tragi cu degetul în sus din marginea de jos. Acest gest te duce în ecranul din care ai lansat aplicația folosită în acel moment. Dacă tragi tot așa, dar te oprești cu degetul la jumătatea ecranului și stai cu degetul acolo o secundă deschide lista de aplicații recente. Dacă tragi cu degetul spre mijlocul ecranului dinspre marginile laterale ai dat back în aplicație. 2-3 zile de utilizare și te-ai obișnuit. Eu după 10 zile cu gesturi pe P30 Pro m-am trezit că le aplic și la P20 Pro unde nu le am setate.

Dacă ești în orice ecran în afară de cel principal și faci gestul din marginea de jos în sus te duce în ecranul principal.

Editat de bikermanro, 14 aprilie 2019 - 17:36.


#225
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.864
  • Înscris: 03.01.2015
Și eu tot gesturi folosesc... Am renunțat la tasta de amprenta de pe P20 Pro și folosesc și pe el la fel ca pe P30 PRO.

Gesturi... După 2 zile de utilizare devine totul natural

#226
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Pentru cine a achizitionat acest telefon (P30 non-pro), acesta este furnizat impreuna cu o husa transparenta de silicon si o folie de protectie pentru ecran preaplicata? Am observat ca la P30 Pro husa lipseste.

Multumesc!

#227
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.017
  • Înscris: 13.09.2007
Am luat eu. Are doar folie, husa nu se regăsește în pachet.

#228
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Multumesc frumos! Stiti cumva si daca se gaseste la noi acea husa cu incarcare wireless fabricata de Huawei pentru P30?

#229
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.017
  • Înscris: 13.09.2007
Nu știu, dar am un charger wifi Huawei de vânzare, împreună cu nano SD de 128. :)

#230
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.864
  • Înscris: 03.01.2015
Adică charger wirelles zici...

#231
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.017
  • Înscris: 13.09.2007
Adică da.

#232
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.459
  • Înscris: 24.05.2010

View Postmarselcj, on 16 aprilie 2019 - 10:53, said:

Am luat eu. Are doar folie, husa nu se regăsește în pachet.
Deci, ai schimbat iar tabăra :)
Felicitări pt achiziție.

#233
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.017
  • Înscris: 13.09.2007
Mulțumesc. 🙂

#234
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.684
  • Înscris: 06.05.2007
Am luat si eu P30 pro varianta cu 8Gb, am si s10, dar raman la P30 dupa 2 zile de teste...

Editat de SSNight, 17 aprilie 2019 - 15:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate