Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Misterul preturilor de pe OLX

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
552 replies to this topic

#73
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,702
  • Înscris: 13.06.2004
"Preţul afişat nu este cel real".

#74
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,734
  • Înscris: 06.07.2005

View PostTruculMagic, on 29 septembrie 2018 - 22:45, said:

Simplu. Nu mai pui numarul de telefon, vorbesti prin mesaje si in functie de cat de idiot pare, asa il tratezi. Cine e serios si vrea sa cumpere, ii lasi un nr de telefon. Mai sunt unii care spun "da-mi nr de telefon ca sa vorbim" ... si il intreb despre ce anume ? ca am pus toate informatiile in anunt. Posted Image
N-am numarul afisat, tocmai pentru ca ma suna cate un insomniac cu idei. Astia care au obtinut numarul meu, de regula au scris ca sunt interesati, vor sa cumpere,etc. si sa le dau numarul.

Alt papagal azi: acum o luna am fost de acord cu oferta lui, trebuia sa ne intalnim, n-a mai venit. Astazi ma cauta sa imi faca o oferta mai mica decat oferta lui initiala. Practic e mai destept decat el insusi.
De azi incep sa iau misto oamenii astia, macar ma descarc.

#75
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
M-am uitat azi pe olx sa vad anunturi si tot vad peste tot costume de mire, rochii de mireasa. Cine naiba le cumpara ? Sau haine de femei "purtate o singura tura" , cine le cumpara ? Nu ma pricep la asa ceva, in general ma uit la chestii de barbati (auto, electronice , etc).

#76
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Se vand si se cumpara tot felul de chestii  Posted Image

#77
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,897
  • Înscris: 25.01.2007
le cumpara aia destepti.
o sa vezi cand te insori, ca la fiecare ocazie trebuie rochie noua... aia purtata o data nu mai e buna....
ba chiar mai nou, rochie de zi si rochie de seara... si pantofii... care in magazin sunt perfecti si acasa in 5 minute strang sau nu bate culoarea cum trebuie cu rochia  si trebuie altii...
mai nasol e cand o sa vezi preturile...

#78
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Am si eu o intrebare, ca vad ca sunt mai multi care au vândut pe olx :
Care este explicatia unor anunturi cu preturi atat de mici pentru telefoanele Iphone Xs; adica pretul in magazin este de circa 5500 lei, iar pe olx sunt anunturi cu preturi de circa 4000 lei, aceste oferte sunt reale sau nu ?

#79
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Țepe date dincolo sau importate pe piața gri, sau telefoane aduse din US (fiindcă în tehnologie se folosește paritatea 1.1 euro-dolar).

#80
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015

View Postslai, on 13 octombrie 2018 - 17:21, said:

le cumpara aia destepti.
o sa vezi cand te insori, ca la fiecare ocazie trebuie rochie noua... aia purtata o data nu mai e buna....
ba chiar mai nou, rochie de zi si rochie de seara... si pantofii... care in magazin sunt perfecti si acasa in 5 minute strang sau nu bate culoarea cum trebuie cu rochia  si trebuie altii...
mai nasol e cand o sa vezi preturile...

Sper sa nu fie cazul... Posted Image

View Postspider8, on 13 octombrie 2018 - 19:21, said:

Am si eu o intrebare, ca vad ca sunt mai multi care au vândut pe olx :
Care este explicatia unor anunturi cu preturi atat de mici pentru telefoanele Iphone Xs; adica pretul in magazin este de circa 5500 lei, iar pe olx sunt anunturi cu preturi de circa 4000 lei, aceste oferte sunt reale sau nu ?

Nu sunt tepe. Pot sa fie adevarate. Unii le cumpara la prelungire de abonament sau dau tepe tot pe abonament... si apoi le vand cu 1000-2000lei sub pretul din magazin, castiga si ei, castiga si cel care le cumpara Posted Image

#81
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
[ https://scontent.fomr1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/44429821_1891641030952280_4693915679865176064_n.png?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fomr1-1.fna&oh=84d762b95b044e6e69321234f84f1e17&oe=5C3E59FD - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Plin de retarzi pe olx, nu poti sa-ti vinzi linistit un laptop... bine ca nu pun numarul de telefon, ca l-a inceput l-am pus, insa imi venea sa ii injur la ce propuneri primeam.

Edited by TruculMagic, 23 October 2018 - 10:48.


#82
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Dacă într-un anunț, postat pe olx.ro, ai specificat "Nu răspund mesajelor legate de negocierea prețului sau de schimburi!", iar ulterior vine cineva cu întrebări din gama "Cât mai lași?/Ultimul preț?", atunci trebuie musai ca s-apeși pe "Blochează utilizatorul"!

#83
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,702
  • Înscris: 13.06.2004
Sau poate să stea produsul nevândut mult timp   :)

#84
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
În niciun caz nu-l vei putea vinde unui client care nu înțelege pe deplin limba română!

#85
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Pai l-am blocat , insa am simtit nevoia sa-i raspund... Posted Image)

Exista casuta de bifat pretul la ce vindeti, daca e bifata apare la cumparator NEGOCIABIL, daca nu, la ce naiba mai intreaba ? Si am pus si PRET FIX in anunt.

Edited by TruculMagic, 23 October 2018 - 13:39.


#86
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018
Pe okazii.ro îți poți lista produsele fără a mai fi contactat în prealabil:

[ https://i.imgur.com/w2nymuL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#87
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,702
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă cineva ar refuza să comunice, aş anula comanda. Pentru mine cei care refuză să comunice nu sunt vânzători de încredere, deci trebuie să mă feresc de ei.

#88
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,686
  • Înscris: 24.11.2015
Nu caut alternative, olx imi ofera tot ce imi trebuie si toata lumea numai aici intra. Nu platesc taxe ca la okazii (un procent din vanzare), fac 2 poze, pun o descriere si gata anuntul. Oricum nu am multe de vandut. Acuma de exemplu imi vand vechiul laptop.

#89
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018

View Postdjl, on 23 octombrie 2018 - 14:16, said:

Dacă cineva ar refuza să comunice, aş anula comanda. Pentru mine cei care refuză să comunice nu sunt vânzători de încredere, deci trebuie să mă feresc de ei.
N-ai înțeles un lucru extrem de banal: e vorba de-a comunica ÎNAINTE de finalizarea comenzii...
După ce comanzi, poți sta la taclale oricât dorești cu acel vânzător!
În plus, pe okazii.ro, ai posibilitatea de-a verifica calificativele vânzătorului respectiv.
Dacă n-ai încredere în calificative, atunci poți achita comanda prin metoda de aici.

View PostTruculMagic, on 23 octombrie 2018 - 14:20, said:

Nu platesc taxe ca la okazii (un procent din vanzare)
Taxele, la care faci tu referire, sunt mult mai mici în raport cu eBay/Paypal:

[ https://i.imgur.com/t2xBaIp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by _______, 23 October 2018 - 15:13.


#90
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,702
  • Înscris: 13.06.2004
Şi dacă doresc detalii pe care vânzătorul nu le-a dat în anunţ?   :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate