Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Ford EcoSport

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
558 replies to this topic

#91
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018

View PostTTTeo, on 25 noiembrie 2018 - 14:07, said:

Jante de otel cu capace.


#92
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
Am inteles, mulțumesc!

#93
canarul

canarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.01.2006

View PostTTTeo, on 25 noiembrie 2018 - 13:22, said:

Eu am dat 13800 euro rabla inclusa, fara black friday, pachet trend 1 inclus, pachet iarna, culoare blazer blue.



Am gasit pe 2323.ro la 400 de lei plus 20 transportul. Cand ajunge o sa pun poze.
Pare mai ok cea de pe 2323.ro - se monteaza mai usor, partea superioara culiseaza si este mai ieftina. Ce de la Ford are un sistem de montare pentru care cred ca trebuie umblat la tapiteria spatarului scaunului de la sofer. Un plus, are o priza suplimentara USB cu alimentare electrica.

#94
TTTeo

TTTeo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.11.2018
A venit foarte repede si cotiera de la 2323.ro.
Pro: - culoarea este aceea a schimbatorului si a levierului de frana
        - destul de incapatoare
Contra: - este pentru masina cu volan de partea dreapta
             - putin mai inalta decat ar trebui
Cu cateva modificari a venit foarte bine.

#95
TTTeo

TTTeo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.11.2018
Poze cu cotiera[ https://drive.google.com/drive/folders/1Ho-1XpJnxWPM6bWF4WPZd82sDuVbojfO?usp=sharing - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://drive.google...jfO?usp=sharing

Edited by TTTeo, 27 November 2018 - 15:30.


#96
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
500 de euro o citiseră? Nu e cam mult?

#97
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006
Mie îmi pare simetrică. Ce anume e ”pentru volan pe dreapta”?

#98
TTTeo

TTTeo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.11.2018
Sub cotiera este un suport din lemn pe partea dreapta. Eu l-am mutat pe stanga ca sa vina perfect in spatiul consolei. Partea aceea cilindrica de la cotiera a fost mai lunga decat golul din consola si am taiat cam 2 cm din el. In rest cotiera e ok, are spatiu de depozitare mare, culiseaza fata-spate.

#99
catalin_fcn

catalin_fcn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.09.2010
Salutare!
Sunt interesat sa pun anvelope runflat de iarna pe Ecosport, insa nu sunt ferm convins daca sunt compatibile cu Ecosport. Ce parere aveti?
Multumesc!

Edited by catalin_fcn, 27 November 2018 - 20:45.


#100
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
de ce run flat?

#101
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
Salutare, știe cineva jantele de tablă de la care tip de mașină se potrivesc pe ecosport?

#102
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

 Pscalin, on 05 decembrie 2018 - 08:35, said:

Salutare, știe cineva jantele de tablă de la care tip de mașină se potrivesc pe ecosport?
Cred ca astea sunt:
http://ford.anvelonet.ro/
se foloseau la Peugeot, Citroen, Mazda, Volvo, dar asta pana au trecut la cele cu 5 prezoane, acum nu mai stiu...

#103
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
Pe ecosport sunt in 4 prezoane, dar nu stiu dacă diferă distanța intre prezoane, 6,5Jx16 ET 37,5.

#104
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
Pe ecosport sunt in 4 prezoane, dar nu stiu dacă diferă distanța intre prezoane, 6,5Jx16 ET 37,5.

#105
Pscalin

Pscalin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.11.2018
Salutare, în CIV mai sunt trecute si alte dimensiuni pentru roți?

#106
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
La mine nu! Dar voi folosi numai de iarna sau all-season, asa ca nu e o problema...in afara de pret...

#107
canarul

canarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.01.2006
La Multi Ani tuturor posesorilor de Ecosport! Un an bun si fara peripetii!

#108
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
Am plimbat un ecosport cu cutie manuala cateva zile la sfarsit de an 2018 dupa un an de mers cu Audi Q2 (diesel, 85kw, cutie automata, nu full option dar aproape) si suprinzator am gasit multe aspecte pozitive.
Unul ca masina e (mai) stabila pe strada, chiar la viteze >160km/h, reactioneaza precis la miscarea volanului spre deosebire de q2 care pare ca se "balangane" sau motorul acela de 1l e comparabil cu dieseul de 85kw de pe audi, adica raspunde la acceleratie cam la fel (o fi si cutia manuala, automata de pe audi tine mototul subturat mai mereu).
apoi dotarile "electronice", navigatie relativ precisa (dar lenta, pana calculeaza o ruta bei o cafea..), bluetooth, aplicatii android, parbriz incalzit, volan incalzit, camera video la mers in spate, senzori de parcare in fata... treburi ca la q2 nu exista

dar are si are parti negative cu duiumul, plastice de doi bani in interior, portbagaj incredibil de mic si cu o usa ca de magazie, pare improvizata, cu un buton de deschidere mic si ascuns, plus ca ai nevoie de o gramada de spatiu in spate ca sa o deschizi, consum dubios sau rezervor mic, am facut 250km cu jumatate de rezervor... asa arata seara, dimineata in schimb era la 3 sferturi dupa indicator.., vibratii in interior mai ceva ca la diesel ceea ce ma duce cu gandul la cat de fiabil e un motoras care trepideaza tot timpul
si maxima, imbecilul de sistem de alimentare easy fuel, nu intra toate capetele de pompa cum trebuie si tasneste pe langa, am sfarsit cu benzina pe pantofi...era tare greu sa faca o teava cu un dop in cap..
sa nu uit rotile, par mici raportat la dimensiunile masinii

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate