Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 

unde gasesc docomentatie pt constructi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adrian^

adrian^

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2006
caut de mult documentatie de la cel mai mic amanunt cu privire la constructia unei case,  vreau sa imi fac o firma de constructi si caut orice imi poate fii de fols, orice carte si de unde sa o procur sau pe net.mersi

#2
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Tu vrei sa ti faci firma de constructii fara sa ai studii de specialitate? Nu cred sa reusesti.  :o Toate astea se invata in multi ani.

#3
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005

View Postadrian^, on Feb 28 2006, 00:16, said:

caut de mult documentatie de la cel mai mic amanunt cu privire la constructia unei case,  vreau sa imi fac o firma de constructi si caut orice imi poate fii de fols, orice carte si de unde sa o procur sau pe net.mersi
Pai mai exista biblioteci.Iti faci o legitimatie si gata.Problema e ca ai de ctit cateva mii de carti.Sau mergi la Facultatea de Constructii.
Fii mai explici in ceea ce vrei sa cauti.Eu cred ca nu iti imaginezi ce inseamna sa construiesti o casa dupa manuale.

#4
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
De ce sa nu poata bobocule?El e patron...isi angajeaza oameni,si acum nu vrea decat sa se documenteze putin din cate inteleg eu...

#5
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003

View Posteddymutu7, on Mar 6 2006, 01:20, said:

De ce sa nu poata bobocule?El e patron...isi angajeaza oameni,si acum nu vrea decat sa se documenteze putin din cate inteleg eu...
Poate gresesc eu, dar stiam ca nu poti sa ti faci o firma de o anumita specialitate daca nu ai studii in domeniu, ( turism, medicina, constructii)

#6
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
crezi ca toti din top 3oo care au cate 1o firme,sunt in domeniu? :)

#7
d55d2003

d55d2003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2006

View Postbobocul, on Mar 6 2006, 12:59, said:

Poate gresesc eu, dar stiam ca nu poti sa ti faci o firma de o anumita specialitate daca nu ai studii in domeniu, ( turism, medicina, constructii)

Poti sa iti firma de constructii si cu 3 clase primare.


View Postadrian^, on Feb 28 2006, 00:16, said:

caut de mult documentatie de la cel mai mic amanunt cu privire la constructia unei case,  vreau sa imi fac o firma de constructi si caut orice imi poate fii de fols, orice carte si de unde sa o procur sau pe net.mersi

Hartiile nu inseamna decat 50%. Restul e experienta pe santier! Nu te poti apuca de o casa fara sa ai experienta. Asa ca...de la inceput angajeaza un inginer CU MULTA EXPERIENTA SI CINSTIT!!! El va controla muncitorii, va raspunde daca ceva iese prost. Fara asta risti sa pierzi clientii. Ce se va intampla daca gresesti ceva? Cine va plati? Si nimic nu e ieftin in constructii :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate